Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 2,8/28 mm lub Tamron 20-40mm f2,7-3,5

    witam, mam nikona d50, zastanawiam się między dwoma obiektywami zawartymi w tytule postu. Możecie mi pomóc?

  2. #2

    Domyślnie

    Sorry ale kryształowa kula się zepsuła, muszę oddać do naprawy.

    Do czego ma być ten obiektyw ogólnie? Coś więcej może napiszesz na temat tak żeby było łatwiej doradzić?

  3. #3

    Domyślnie

    wiem, śpieszyłam się sorki. Ogólnie do robienia zdjęć w pomieszczeniu jak i w plenerze. Teraz używam Tamron 28-200mm. a czy ten nikkor manualny będzie się nadawał do mojej lustrzanki? hmm
    Ostatnio edytowane przez olosie ; 10-11-2011 o 16:07

  4. #4

    Domyślnie

    na cokolwiek wymienisz swojego tamrona, to dobrze zrobisz
    celuj raczej w obiektywy dedykowane do cyfry (w nikonie z oznaczeniem DX)
    np nikkor 18-200mm VR albo 35mm f/1.8G

    nic nie napisałeś jakie zdjęcia chcesz robić, że w domu i poza nim to dość oczywiste jest...

  5. #5

    Domyślnie

    jakie zdjęcia chce robić.... może powiem tak, takie na jakie pozwala mi sytuacja. Siedzę z dzieckiem w domu drugi rok i co by nie zwariować, zaczęłam pogłębiać moje zainteresowania. Najsilniejsze się wybiło i olśniło mnie znienacka-fotografia i tak kupiłam nikona d50 z tym tamronem 28-200-taki był w zestawie. Po drodze kupiłam sigmę 70-300, którą sprzedałam.

    Zdjęcia, które najczęściej wykonuję to są portrety, krajobrazy. Lubię fotografować ludzi w niezaaranżowanych sytuacjach, np. na ulicy.

    wypatrzyłam nikkora 50mm f1.8 oraz nikkora 24mm f2.8 denerwuje mnie to, że tak mało wciąż wiem. Co myślicie o tych obiektywach?

  6. #6

    Domyślnie

    Co bys nie kupila, to na pewno nie moze byc MF. Do dziecka z brakiem doswiadczenia sie nie nada...tylko AF.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #7

    Domyślnie

    a jak Ci idzie na tamronie? robisz w auto, często z lampą?

  8. #8

    Domyślnie

    w auto robiłam na początku, teraz manualnie. Na zewnątrz jest ok (zresztą nie mam porównania) w środku masakra. Bez statywu, którego jeszcze nie mam ale zamierzam kupić, się nie obejdzie.

    Dziecku tyle zdjęć nie robię, tak ogólnie to się mnie słucha , gdzie ma stanąć , żeby mama zdjęcie zrobiła ale jak to małe dziecko długo nie postoi bez ruchu. Ogólnie wybieram jeden punkt i ćwiczę wykorzystując różną przysłonę i czasy naświetlania.
    Ostatnio edytowane przez olosie ; 11-11-2011 o 11:28

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igg Zobacz posta
    ...celuj raczej w obiektywy dedykowane do cyfry (w nikonie z oznaczeniem DX)...
    Mieszasz koleżance w głowie. Nie ma obiektywów dedykowanych do cyfry.
    Obiektywy DX to obiektywy przeznaczone głównie do matrycy DX (23,7x15,6mm).
    Nigdzie nie jest napisane, że nie można ich używać do Fx czy jak ktoś chce i ma chęć do fotografii analogowej np. opisywany na forum N35/1,8. W temacie DX-FX-analog napisano na forum chyba wszystko.

    A teraz w temacie postu.
    olosie sprawdź jakie ogniskowe używasz najczęściej, jaki masz budżet, gdzie częściej robisz zdjęcia na zewnątrz czy jednak w domu, a wtedy będzie łatwiej Ci pomóc. Tak w ciemno trudno coś doradzić, ale weź pod uwagę N35/1,8 lub 50/1,8. To tanie i dobre obiektywy. Zobaczysz co to znaczy jasny obiektyw. Będziesz po jasnej stronie mocy
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 11-11-2011 o 11:40

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olosie Zobacz posta
    w auto robiłam na początku, teraz manualnie. Na zewnątrz jest ok (zresztą nie mam porównania) w środku masakra. Bez statywu, którego jeszcze nie mam ale zamierzam kupić, się nie obejdzie.
    Statyw nie załatwi sprawy dynamicznych ujęć. Będziesz zawiedziona. Jasny obiektyw tak.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •