Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Smile Kalendarz 2012 - zwycięskie zdjęcia

    jajacek44 - Tytuł: Grubodziób Opis: koniec maja - Podkarpacie, D300+N300
    parametry z exifa - 1/320 s, przysłona 5, ISO 500



    arachiusz - Tytuł: smoczek Opis: d700,nikkor 105 VR
    parametry z exifa - brak, dosłane - iso 200 / f 8 / czas 1/125s



    wigi - Tytuł: Powitanie dnia Opis: D300, AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f/2.8
    parametry z exifa - 1/250 s, przysłona 9, ISO 200



    gryson - Tytuł: W szeregu zbiórka! Opis: 10 lipca 2011. Łąka w Sidorach na Suwalszczyźnie. Nikon D700, nikkor 50/1,8D plus pierścienie pośrednie przysłona coś między 5,6-8.
    parametry z exifa - 1/1250 s, przysłona 1,8 nieprawdziwa, ISO 3200



    S4INT - Tytuł: Na zimne dni... Opis: Luty 2011, Kraków, D700 + 50 1.4D, światło zastane
    parametry z exifa - 1/200 s, przysłona 1.8, ISO 200



    wingeo - Tytuł: Ciepło - Zimno Opis: Nikon D90, Nikkor 50/1,8, 2009r.
    parametry z exifa - 1/125 s, przysłona 10, ISO 200



    hoobie - Tytuł: The Misty Hedges Opis: The Dark Hedges, hrabstwo Antrim, Irlandia Północna. Sprzęt: Nikon D700 + Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G VR
    parametry z exifa - 1/6 s, przysłona 11, ISO 200



    Greg77 - Tytuł: Fanad Head Opis: Zdjecie zrobione 10.04.2010, Latarnia Fanad Head najdalej wysuniety punkt na polnoc w polodniowej Irlandii, pozny wieczor kilka minut po zachodzie slonca. Body - D90 sigma 10-20 - potwierdzone
    parametry z exifa - 1/8 s, przysłona 8, ISO 200.



    PABLOOK - Tytuł: Jesień... Opis: Aparat: Nikon D3s Obiektyw: Nikon AF-S 70-200 mm f/2.8G ED VR II 10.2010
    parametry z exifa - 1/25 s, przysłona 14, ISO 400



    Gio - Tytuł: Złota Toskania Opis: lipiec 2011, Włochy, Toskania, D700 + 70-200/2.8 VR
    parametry z exifa - 1/320 s, przysłona 5.6, ISO 200



    harb - Tytuł: Sakrisoy Opis: Norwegia miejscowość Sakrisoy, lipiec 2011, nikon d 700, nikon 14-24mm2.8
    parametry z exifa - 1/125 s, przysłona 9, ISO 200



    grafo - Tytuł: plaża nocą Opis: Plaża w Złotych Piaskach (Bułgaria). Nikon D700 + 14-24 mm
    parametry z exifa - 168 s - potwierdzone, przysłona 7.1, ISO 200


    Zdjęcia są nieregulaminowej wielkości, ale to dlatego, że nad takimi duzymi plikami obradowało GTK. Nie przeliczałem ich ponownie na ciut mniejsze, admin mi chyba wybaczy.

    Nadesłano 525 zdjęć ( z czego blisko 20 pionowych, kilka BW), czyli obradowaliśmy nad 500 fotografiami.
    GTK wstepnie wybrała 30 zdjęć, ale były to dzieła 20 autorów, gdyż niektórzy w 30-tce mieli po 2-3 zdjęcia. 12 autorów ma swoje zdjęcia, 8 było blisko, więc by ich uhonorować wymienię tutaj te osoby: Henry (dudek - był naprawę o włos, na miejscu 13), qcheese, Pablo 77 (motocross), Biedrona (Bella Sky), KarinaS, nickt (Desire), loki_p ( Rozmowa) i Pawel92 ( Zamek). Gratulacje, za rok może będzie lepiej

    Nie jestem krajobrazowcem więc może nie jestem wymagający w tej tematyce? ale naprawde zdjęcia kilku autorów mnie powaliły. I to autorów, których nie znałem, nie śledząc specjalnie tego działu na naszym forum. W każdym razie trzeba patrzeć na te nicki: wingeo, hoobie, Gio, pablook. Spokojnie z ich zdjec byłby kalendarz i to taki bardzo spójny, aż 20-to miesięczny Gratulacje. Podobnie jak harb czy Greg77 czy Biedrona - nadesłane duże wyrównane dobre zestawy zdjęć. "Obroniły się", bo weszły w znaczącej ilości zdjęcia przyrodnicze. Poziom wysoki, jak widzicie. Dla formalności wymienię wszystkim znanych: wigi, arachiusz, jajacek44, gryson. Oczywiście gratulacje

    Bardzo ubolewam nad nie najliczniejszą reprezentacją zdjęć z ludźmi. Ostał się ino jak zawsze znakomity S4INT, blisko był nickt i wingeo (ten ostatni miał lepiej oceniony krajobraz, więc nie mógł mieć 2-go zdjęcia)

    aha - sprzęt - statystycznie:
    1 zdj z D3s, 2 zdj z D90, 2 zdj z D300 i ... 7 zdj z D700.
    3 zdj ze stałki 50 mm (ale rózne 1,8 i 1.4), 2 zdj z micro nikkora 105 mm, 1 szt 300 mm, 1 z zooma 70-300VR, 1 z sigmy 10-20, 2 z nikkora 70-200VR, 2 z nikkora 14-24.
    Nie będę wyliczał średniej przysłony, czasu i ISO
    Ale wrzucę pewną uwagę. Szalejemy z tym wysokim ISO, a w kalendarzu są fotki z ISO 200 - 9 sztuk (w tym 2 zdjęcia gdzie było malutko światła - np nocne) i to tylko dlatego, że nikon w we wszystkich wykorzystanych tu body ma natywne ISO 200, nie ma 100. Do tego ISO 400, 500, i ... 3200 - gdzie było dużo światła, ale to było w macro.
    To powinno dać do myślenia. Wysokie ISO są po to, by koniecznie zarejestrować coś co trzeba. Ale fajne fotografie sie robi na niskich ISO.

    No dobra, niejako w imieniu GTK (choc bez upoważnienia - to moje zdanie) napisałem co myślałem. Oczywiście możecie się wypowiadać też co o tym myślicie. To da nam wskazówki co do przyszłych kalendarzy. Czy np zawęzić kolejne lata do zdj czb-b, albo same akty a może macie jeszcze zupełnie inne pomysły?
    Oczywiście GTK tez się może wypowie, bo ja tak samowolnie ...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-11-2011 o 12:17
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom Sprawiliście nam naprawdę kawał dobrej, rzeczowej, kilkugodzinnej dyskusji z pięknymi zdjęciami Szczere gratulacje i ukłony Chylę czoła... Myślę, że póki co, nacieszmy się gratulacjami i wymianą zdań, uwagi odłóżmy na później Acz ja takich praktycznie nie mam
    Pozdrawiam, Kuba

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Piękny kalendarz się zapowiada.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Gratuluje zwycięzcom. I zarazem proszę o rezerwacje jednej sztuki kalendarza, albo lepiej dwóch .
    Ostatnio edytowane przez pilon ; 08-11-2011 o 21:47 Powód: pis. "zwycięzcą"

  5. #5

    Domyślnie

    Poziom rzeczywiscie wysoki,przyjemność w oglądaniu - kiedy mozna zamawiać kalendarze.
    Gratulacje dla autorów .
    D700 i kilka szkiełek
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    ja pierdziu... świetne... Gratuluje zwycięzcom !!
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  7. #7

    Domyślnie

    Naprawdę świetne zdjęcia. Gratulacje!
    opis w fazie przygotowań ...

  8. #8

    Domyślnie

    Piękne fotografie, chwilę nosiłem się z zamiarem wysłania czegoś, jednak poziom chyba nie ten Gratulacje!!
    ot pstrykam....

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcia świetne No to czekam na informacje, jak będzie w tym roku wyglądało zamawianie

    Piękne fotografie, chwilę nosiłem się z zamiarem wysłania czegoś, jednak poziom chyba nie ten Gratulacje!!
    E, ja tam wysłałem - nie ma co się z góry nastawiać, że się nie ma szans

  10. #10

    Domyślnie

    Kopara mi opadła... Z roku na rok kalendarz ma coraz wyższy poziom. Wow! Gratuluję zwycięzcom, i cieszę się, że mogę się znaleźć w tak zacnym towarzystwie.
    FX/DX/CX/www

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •