Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102
  1. #1

    Domyślnie D700 a iso100 i iso160 - Warto w ogóle tykać?

    Witajcie.

    Po reporterskich wojażach i tryumfie d700 przyszedł czas na ciężką pracę w studio.

    I odrazu nasuwa się pytanie.

    Na ile użyteczne są iso100 i iso160 w D700?

    Warto tego używać czy lepiej będzie założyć filtr ND na szkło i używać iso200?

    Mam nadzieję że ktoś pomoże

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto założyć ND o ile liczą się światła. Jak ich za dużo nie masz - wtedy spokojnie możesz zjechać z ISO poniżej natywnego (czyli okolice ISO200 w przeciwieństwie do np D300, gdzie natywne ISO bazowe to okolice 160)
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  3. #3

    Domyślnie

    Jaaasne. To trochę tak, jakbyś chciał do wiadra o pojemności 20 litrów wlać 23 litry wody. Próbować oczywiście można, ale sensu w tym raczej nie ma.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    JK dlatego pytam. Byłem przyzwyczajony w studiu do Kodaka(iso80) i do Fuji (iso100+DR400), tudzież czasem Mamiyii, a tu nagle zderzenie z iso200 u nikona...

    Dlatego pytam czy ma to w ogóle sens czy to tylko ot taki programowy ficzer którego nie ma sensu używać...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    ..... Dlatego pytam czy ma to w ogóle sens czy to tylko ot taki programowy ficzer ...
    Dokładnie tak.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli dobrze pamietam to w D700 ISO100 i ISO200 zmierzone wartosci maja takie same (DXOMark).
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jaaasne. To trochę tak, jakbyś chciał do wiadra o pojemności 20 litrów wlać 23 litry wody. Próbować oczywiście można, ale sensu w tym raczej nie ma.
    Nie zrozumiałeś mnie. Idąc za Twoim przykładem mówiłem o wlewaniu 18l wody...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Witajcie.

    Po reporterskich wojażach i tryumfie d700 przyszedł czas na ciężką pracę w studio.

    I odrazu nasuwa się pytanie.

    Na ile użyteczne są iso100 i iso160 w D700?

    Warto tego używać czy lepiej będzie założyć filtr ND na szkło i używać iso200?

    Mam nadzieję że ktoś pomoże
    Sam pisałeś w wątku o C5DIII, że ISO 100 w D700 to tak na prawdę wyprane z kontrastu ISO 200, więc nie rozumiem pytania.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    Nie zrozumiałeś mnie. Idąc za Twoim przykładem mówiłem o wlewaniu 18l wody...
    Więc przyjmijmy, że cię nie zrozumiałem, choć mam dziwne wrażenie, że nie wiesz o czym mówisz.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Sam pisałeś w wątku o C5DIII, że ISO 100 w D700 to tak na prawdę wyprane z kontrastu ISO 200, więc nie rozumiem pytania.
    Tak to wyglądało przy reportażu i w plenerze.


    Do studia nie używałem bo się uczę na nowo wszystkiego w studiu teraz z Nikonem dlatego pytam.

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •