Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pomoc w wyborze

  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze

    Siemka Wszystkim,

    Zbliża się czas świąt i muszę się poważnie zastanowić nad prezentem od siebie dla siebie No ale żarty na bok[ spodnie też ], rozglądam się za poważniejszym sprzętem fotograficznym. Przez moje ręce przewinęło się już kilka aparatów, ale w pewnym momencie musiałem sprzedać swój sprzęt. Ale teraz Bóg i Urząd Skarbowy dał, że mam trochę kasy i chcę kupić porządną lustrzankę.

    Pochodziłem po sklepach, przekopałem internet i zawęziłem swoje zainteresowanie do trzech modeli: d90, d200 i d300. Jestem osobą, która lubuje się w fotografii czarno białej, natomiast jeśli chodzi o tematykę to architektura/reportaż/street i niekiedy portrety[ jak moja lepsza połowa sobie zażyczy ]

    d200 jest starszą konstrukcją, z 95% pokryciem kadru, ale jest szybkim aparatem[ 5k/s ], bardzo dobry AF, uszczelnianym korpusem[ chciałbym, żeby aparat był też w miarę wytrzymały ].

    d90 jest świeższym modelem, nowy mogę mieć w cenie d200[ nie to żeby mi to przeszkadzało, ale wiecie jak to jest jak ma się nówkę ze sklepu ], dobry zakres tonalny, czyszczenie matrycy ale z kolei są problemy z AF, że potrafi się zgubić, puszka nie jest uszczelniona, i słyszałem też, że przy ISO 100 są niekiedy problemy w jaśniejszych obszarach zdjęcia.

    d300 to już nie muszę mówić czemu do mnie przemawia ale jedyna rzecz, która jest dla mnie ciężka to cena aparatu. Musiałbym jeszcze trochę dozbierać bym mógł sobie go sprawić.

    Od razu mówię, że nie spieszy mi się z zakupem lustra. Chcę do tego podejść z rozwagą, gdyż ma to być sprzęt, który posłuży mi na długie lata. Wiem, że większość z Was od razu powie " zbieraj zbieraj i kup d300tkę" ale właśnie chodzi o to czy jest sens

    Pozdrawiam,
    TommyBoy

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie w Twoim wypadku nie ma. Kup D90, a zaoszczędzoną kasę przeznacz na coś. Nie musi być związane z fotografią
    A te "problemy" to z każdym aparatem możesz mieć.
    D300 oczywiście jest "lepszy", ale za odpowiednią cenę...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #3

    Domyślnie

    Sens jest jak najbardziej. Nie masz ciśnienia to kupuj d300 jak finanse Ci pozwolą. Jak chcesz aparat juz na teraz to wg mnie lepiej d90 nowe chyba, że będziesz miał d200 z pewnej ręki.
    2 opinie i każdy po swojemu
    Ostatnio edytowane przez szymonvader ; 05-11-2011 o 08:48
    Zbędny

  4. #4

    Domyślnie

    wejdź do sklepu i dotknij D90 i D300. Ten który mocniej się przyklei zabierz do domu .
    Gwarantuje że będzie to D300.
    pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    bierz D90, rób zdjęcia i ciesz się z fajnego hobby już od jutra
    ceny rosną i D300 (300s) może być ciągle "za daleko"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanoo Zobacz posta
    ceny rosną i D300 (300s) może być ciągle "za daleko"
    Dlatego trzeba obserwować często allegro bo trafiają się bardzo ciekawe okazje cenowe Mi osobiście trafiła się nówka sztuka d300s za 3,670zł !
    D300s + 35mm 1.8G (za niedługo)

  7. #7

    Domyślnie

    A może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą różnicą w obrazku na korzyść D7000 z racji nowszej matrycy? Nie razem słyszałem takie głosy także tutaj. W czym ta różnica się objawia? Gdzie najwyraźniej jest widoczna, przy jakich szkłach ?

  8. #8

    Domyślnie

    Co do, źe tak się wyrażę, dotykania aparatów, to już nie raz nie dwa miałem okazję bawić się i d90 jak i d300 a także innymi modelami z wyższej półki [ zalety pracy ]. I zgadzam się, d300 to zupełnie inna liga, i chyba warto będzie na niego poczekać... Tym bardziej, że będzie to już aparat na kilka ładnych lat a nawet dłużej, a nie ukrywam, że chciałbym, żeby moje hobby stało się czymś więcej.

    Dziękuję za rady, i naturalnie jeśli jeszcze ktoś może coś dopowiedzieć, doradzić, nawet może to być na temat kompletnie innego aparatu, to będę bardzo wdzięczny

    Pozdrawiam,
    TommyBoy

  9. #9

    Domyślnie

    Z tym, że D90 i D300 to już starsze aparaty. Co do zakupów na gwiazdkę to niestety sytuacja jest taka, że ceny lecą w górę, a dostępność sprzętu będzie spadać. Trzeba kupować teraz albo czekać do marca, kwietnia.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak wiesz, nie aparat robi zdjęcie. Jeśli miałbym coś polecić - wybrałbym D200. Cenowo pozytywnie, nadal chodzi na allegro, więc zawsze mógłbyś odsprzedać. Oczywiście D300 jest świetnym sprzętem - ale drogim. Teraz sprzęt pójdzie w górę - komputery podrożały, części do nich również. Podrożeją i aparaty.
    Jeśli umiesz korzystać z ostrości, przysłon, czasu i ewentualnie iso D200 będzie wystarczający.
    Chewinggum
    "Górnik miesiąca"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •