Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Tak - w Nikonie przysłona pracuje mechanicznie.

    A nie możesz po prostu użyć jakiegoś softy, który automatycznie wyrówna ekspozycję?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    małopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    No to zmień obiektyw. Innej rady na to niema.
    Pamiętaj tylko, że wyeliminujesz wpływ niedokładności pracy przysłony . A co z niedokładnością migawki?
    Dzięki wielkie za uwagi. Mam nadzieję że sobie poradzę, mam tu pewne doświadczenie, jednak pierwszy raz będę używał do tego celu body i obiektywów Nikona.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    małopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    Tak - w Nikonie przysłona pracuje mechanicznie.
    A nie możesz po prostu użyć jakiegoś softy, który automatycznie wyrówna ekspozycję?
    Będę musiał to robić, ale już w procesie montażu video, Lightroom tu chyba nie pomoże (nie używałem tego programu - ale parametry ekspozycji kolejnych zdjęć będą identyczne).

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amico Zobacz posta
    Czyli w przypadku Nikona i jego obiektywów G, pozostaje tylko ewentualna mechaniczna blokada popychacza przysłony?
    Tak.
    Ale przy odrobinie wprawy / szczęścia / cierpliwości, można tę przysłonę blokować w zasadzie na dowolnej wartości
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amico Zobacz posta
    Aparat mam ustawiony w trybie M. Jednak w tym trybie, tak jak opisałem w pierwszym poście, aparat przymyka przysłonę, do ustawionej w body wartości, dopiero w momencie robienia zdjęcia, a następnie maksymalnie otwiera przysłonę. Czyli przed każdym kolejnym zdjęciem przysłona jest otwierana (a mi bardzo zależy na tym aby była nieruchoma).
    Bierzesz mały, płaski kawałek drewienka. Przycinasz jego długość do żądanej wartości przesłony. Wstawiasz drewienko w szczelinę popychacza i masz obiektyw o zadanej przesłonie minimalnej.
    Sprawdzone na typie G. Działa.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  6. #16

    Domyślnie

    Genialne w swojej głupocie. Gorzej jak drewienko wypadnie od wstrząsów lustra i zrobi hello z migawką, wtedy będziesz miał migawkę przyblokowaną na jednej wartości. Wybacz ale wkładanie czegoś w komorę lustra aparatu to skrajny idiotyzm.
    Ostatnio edytowane przez Jatin ; 12-11-2011 o 21:09
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    Genialne w swojej głupocie. Gorzej jak drewienko wypadnie od wstrząsów lustra i zrobi hello z migawką, wtedy będziesz miał migawkę przyblokowaną na jednej wartości. Wybacz ale wkładanie czegoś w komorę lustra aparatu to skrajny idiotyzm.
    ale tę samą treść można przekazać bez obrażania inny współużytkowników.

    by patent z blokowaniem przysłony był bezpieczny, "to coś" blokujące dźwignię musi "siedzieć" w obiektywie na wcisk.
    Z wyczuciem, ale stanowczo.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #18

    Domyślnie

    Ja nikogo nie obraziłem, napisałem że wkładanie czegoś w komorę lustra jest idiotyzmem. Nie pisałem do nikogo personalnie że jest idiotą!
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  9. #19

    Domyślnie

    Mam taki sam problem, również poszukuje sprzętowego rozwiązania z zablokowaniem przysłony. Może już do czegoś doszedłeś i jesteś w stanie podzielić się znalezionymi rozwiązaniami?

  10. #20

    Domyślnie

    Ja już nie dopiszę niczego, bo zostałem oceniony Jak ktoś nie potrafi wyciąć kawałka drewna i wcisnąć go w szczelinę obiektywu to faktycznie niech się nie zabiera za blokowanie popychacza, bo to "ciało obce" z pewnością wleci w migawkę Kawałek drewienka z patyka (od loda) uratował mi kiedys zdjęcia, gdy szkło typu G odmówiło współpracy i pozostało otwarte.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •