Witam
potrzebuje jakiś dobry a tani statyw ma on utrzymać D90 + 18-105 i cena ok 50zł
z góry dziękuję za pomoc![]()
Szukaj
Witam
potrzebuje jakiś dobry a tani statyw ma on utrzymać D90 + 18-105 i cena ok 50zł
z góry dziękuję za pomoc![]()
D90 | N18-105 | SB - 700 | N50 f/1,8
http://mill.flog.pl/
Przecież na Allegro tego pełno...Ja mam Camrock za 30 PLN i daje radę![]()
D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII
A może Benro T-800 EX . Dozbieraj i kup coś lepszego, gdyż te najtańsze to tylko nadają się do aparatu ale kompaktowego. Za jakiś czas dokupisz 70-300 i już będzie to miało swoją wagę.... A i to co posiadasz to już lekkie nie jest. Spróbuj swój zestaw ustawić na takim tanim statywie w sklepie, ustaw ogniskową na 105 i zrób kilka fotek na dłuższym czasie. Zobaczysz czy zda egzamin.
|D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
"Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"
Wydanie 50 zł na statyw to najlepsza metoda, by cały sprzęt prędzej czy później walnął o ziemię i wówczas jesteś "w plecy" kilka tysięcy.....
Wydałeś sporo kasy na aparat, pewnie wydasz więcej - odłóż przynajmniej 200-300 zł na statyw, któremu będziesz mógł zaufać przez kilka lat
Nikoniarz-majsterkowicz
Coś sensownego za 50pln zapomnij, nie znajdziesz czegoś takiego jak aż tak tani a dobry statyw. Do Twojego sprzętu i użytku domowego MZ wystarczy np jakiś Velbon za ~100pln, ojciec ma DF-50 i do takiego zastosowania uchodzi (ma S Alfa350 z krótkim kitem) ale na zewnątrz już jest biednie, myślę że DF-60 byłby lepszy a cena zbliżona. Powyższego Benro nie widziałem ale wygląda podobnie do DF-50.
Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX
marcin_G dobrze prawi... Dobry i tani - to się wzajemnie wyklucza, szczególnie jak podałeś kwotę. Szkoda sprzętu. Za to uczucie jak zastaw ląduje na glebie... bezcenne...![]()
Na statywie za 50 zł to można fotocelę zamontować, gdy się w błysku foci w plenerze. Ale już spora blenda nie ustoi.... A sprzęt za klika tysi to trzeba na czymś godnym zaufania stawiać. Kupić raz a dobrze....
Nikoniarz-majsterkowicz
Po pierwsze jak się nie wywróci to i tak nie spełni zadania, bo stabilność tych zabawek jest średnia, to znaczy żadna. Ja miałem Velbon DF-60. Przy D60 jakoś się sprawdzał, dla D90 był już za mało stabilny. Przyszła pora na triopo za 500zł. Różnica niebo, a ziemia. Velbon DF-60 nie kosztuje 50 zł tylko ok. 3 razy więcej. Te wszystkie statywy za 50 zł to można od razu umieścić w koszu. Wydasz 50 zł i będą to pieniądze wyrzucone, bo i tak będziesz musiał kupić za jakiś czas następny.
D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.
Dokładnie - dobry i tani statyw to jest taki za kilka stówek, a dobry i drogi to za kilka tysi...za 50zł to można mieć co najwyżej płytkę do głowicy - po prostu jak już napisano na sprzęt kasy nie szkoda a oszczędza się na rzeczach, które potrafią narobić niezłego ambarasu. Ja miałem statyw za 150 a nie za 50, a i tak wymieniłem na MF bo po prostu nie mogłem mówić o stabilności i pewności - po przesiadce jest niebo a ziemia- tyle że mój statyw z głowicą waży teraz 3,6kg i kosztował 1,1k zł - ale to i tak jest "tanio i dobrze" bo lepiej było by już tylko znacząco drożej. Do D90 z kitem oczywiście nie musisz mieć nic nie wiadomo jak mocnego, ale to teraz - za rok czy dwa okaże się, że jednak lepiej mieć mocniejszy statyw - to jest etap który chyba każdy przerabiał i każdy dorastał do zakupu lepszego statywu niż tani plastik.
Ja widziałem jak np nogi wytrzymały (bo były z alu) a uleciała cała głowica bo była z plastiku i po prostu płytki gwint się uwalił i wszystko poleciało - a to też było droższy statyw niż 50złPoza tym stabilność takich wynalazków to takie trochę stabilniejsze ręce, ale nic więcej. Od siebie polecam nogi MF 055 XPROB + głowicę taką jak Ci bardziej odpowiada - ja mam MF 410 i kocham ją - jest wspaniała
![]()
Dawniej system N - obecnie L(M) + F
a ja polecam http://new.infoto.pl/statywy-statywy...ck-txc66-1156s CAMROCK TXC66 godny polecenia jest za ta cenę
Skontaktuj się z nami