Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D7000-Card Err ??

    Witam.
    Mam następujący problem. Do aparatu używam kart SanDisc16 i 32GB / 30MB/s. Obydwie są takie same tylko różnią się pojemnością. W banku pierwszym jest 32MB a w drugim 16MB. Od początku nie było żadnych problemów, ale ostatnio podczas robienia zdjęć na weselu pojawił się na ekranie komunikat następującej treści: Nie można użyć tej karty pamięci. Karta może być uszkodzona. Włóż inną kartę. Na wyświetlaczu miga napis u góry Card u dołu Err. Aparat jest całkowicie zawieszony. Wyłączając wyłącznik w pozycję off wyświetlacz dalej świeci. Na ekranie po chwili napis gaśnie. Jeśli chcę podejrzeć ekran pojawia się ten sam komunikat mówiący o karcie. Aparat jak pisałem jest zawieszony i jedynie wyjęcie akumulatora i ponowne podpięcie zasilania przywraca aparat do działania. Po takim zajściu aparat robi zdjęcia i zapisuje je na karcie. Zdjęcia przed zawieszeniem również na karcie są. Nie jest to często. Przydarzyło mi się to jakieś 4-5 razy na około 800 zdjęć.
    Czy to rzeczywiście karta. Jeśli tak to czemu wszystko zapisuje i nic nie gubi. Poza tym jeśli byłaby uszkodzona to chyba od razu powinien aparat się zawiesić. Może ktoś ma jakąś sugestię.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    spróbowałbym sformatować parę razy kartę w D7K i zaczął sprawdzać od początku

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrillo Zobacz posta
    Czy to rzeczywiście karta. Jeśli tak to czemu wszystko zapisuje i nic nie gubi. Poza tym jeśli byłaby uszkodzona to chyba od razu powinien aparat się zawiesić. Może ktoś ma jakąś sugestię.
    Pozdrawiam
    Niekoniecznie. Być może uszkodzony jest mały fragment pamięci, aparat zapisuje zdjęcia poprawnie dopóki nie natrafi na ten felerny obszar. Sprawdź czy czy karta jest oryginalna czy to podróba.
    The name of the game is to fill the frame.

  4. #4

    Domyślnie

    Karta nie wydaje się podrobiona zresztą nie wiem jak to sprawdzić. Kupiłem ją w sklepie fotograficznym Foto - Plus w Krakowie, tak samo zresztą jak aparat i tą 16MB.
    Faktycznie to spróbuję ją kilkakrotnie sformatować od nowa i zobaczę czy problem się powtórzy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrillo Zobacz posta
    Karta nie wydaje się podrobiona zresztą nie wiem jak to sprawdzić. Kupiłem ją w sklepie fotograficznym Foto - Plus w Krakowie, tak samo zresztą jak aparat i tą 16MB.
    Faktycznie to spróbuję ją kilkakrotnie sformatować od nowa i zobaczę czy problem się powtórzy.
    Pamiętaj że formatowanie (zwykłe np. w aparacie) , to nie sprawdzenie dysku, zapisywane są tylko dane odnośnie systemu partycji i później są nadpisywane. Aby mieć pewność ściągnij jakiś program do sprawdzania dysku, zrób formatowanie ale tak zwane pełne, nie szybkie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrillo Zobacz posta
    Karta nie wydaje się podrobiona zresztą nie wiem jak to sprawdzić. Kupiłem ją w sklepie fotograficznym Foto - Plus w Krakowie, tak samo zresztą jak aparat i tą 16MB.
    Faktycznie to spróbuję ją kilkakrotnie sformatować od nowa i zobaczę czy problem się powtórzy.
    Spróbuj tym programem sprawdzić, robi test zapisu i odczytu danych. Tylko rób to na pustej z formatowanej karcie.
    http://szybkidownload.pl/download/60...testw-1.4.aspx

  7. #7

    Domyślnie

    Czy formatowanie tej karty w komputerze nie przyniesie nowych problemów ? Ona nigdy nie była formatowana w komputerze tylko od nowości w aparacie. Ściągam zdjęcia na komputer potem przez formatowanie w aparacie czyszczę kartę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrillo Zobacz posta
    Karta nie wydaje się podrobiona zresztą nie wiem jak to sprawdzić. Kupiłem ją w sklepie fotograficznym Foto - Plus w Krakowie, tak samo zresztą jak aparat i tą 16MB.
    Faktycznie to spróbuję ją kilkakrotnie sformatować od nowa i zobaczę czy problem się powtórzy.
    Sprawdź na googlach, z tego z pamiętam to nawet jest strona wikipedii na ten temat. Ja na tacy Ci tego nie podam.

    Formatowanie w czytniku podłączonym do kompa w niczym karcie nie zaszkodzi. Potem i tak będziesz musiał ją sformatować w aparacie.
    The name of the game is to fill the frame.

  9. #9

    Domyślnie

    Zformatowałem tą kartę kilka razy w aparacie i poszedłem w plener. Niestety, ale znów miałem te same przygody co opisałem w pierwszym poście. Dzisiaj tą kartę sprawdzałem w komputerze. Najpierw pod systemem a potem programem, który polecił kolega olek tj. h2testw. Ten program sprawdzał tą kartę prawie 1,5 godziny, robił testy zapisu i veryfikacji i stwierdził, że karta jest bez błędów. Czy to możliwe, czy może to być jakiś problem z aparatem ? Może z obsługą slotów. Spróbuję tą kartę bez tej drugiej tylko w pierwszym slocie i zobaczymy czy problem pojawi się znów.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    cocodrillo, też mam ten sam problem co ty. Wyskakuje mi err. w pierwszym slocie ale tylko z karta SD 16gb (30mb/s). aparat oddalem do sklepu i dali mi nowy.
    W tym nowym, ten sam problem. Wiec wlozylem do pierwszego slotu inna karte (SD 4gb) i problem ustapil.
    Wydaje mi sie ze to wina karty pamieci

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •