Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Już wstaję, jeszcze 5 minut...

    Witam,
    Poniżej dwa portrety kogoś, komu co rano zazdroszczę wstając do pracy. Mój debiut w tym dziale. Proszę o konstruktywne uwagi.

    [1]
    [2]

    Pozdrawiam,
    Damian

  2. #2

    Domyślnie

    Ostrość: brak.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  3. #3

    Domyślnie

    To konstruktywną uwagą będzie wstać rano ponownie przed panem kotkiem i sesje powtórzyć. Obecna raczej do kosza się nadaje.
    Bez ostrości, przepały, kadry słabiutkie.
    Koty to fajne stwory - warto popstrykać.
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    mało kota w kadrze...
    d300s t1750vc 35/1.8 70-300vr sb900 o55xprob wężyk

  5. #5

    Domyślnie

    Jako totalny amator powiem, że ogólnie mimo błędów, które widzę nawet ja zdjęcia są fajne. Jedynka ogólnie mi się podoba. Dwójka - trochę dziwnie cięty ten kot i przez to taki ambiwalentny odbiór się robi, ale sama poza super
    Mam to codziennie rano na żywo i chyba nigdy mi się nie znudzi Jak już do mnie dojdzie jasna stałka to też zamierzam powalczyć z tym tematem w podobnym klimacie jak Twój.

  6. #6

    Domyślnie

    Świadomie mało kota... Zdjęcia miały jak najbardziej oddać leniwość portretowanego... Kot jako całość jest obrazkiem powszechnie znanym
    Na pierwszym szkoda mi tylko uciętej łapki, ale wychodzi już ona z GO. Kadr drugiego zdjęcia taki jak zamierzałem, bez kadrowania w post-procesie. Ciekaw po prostu bylem innych opinii.
    Co do ostrości... Helios 44 58mm f/2 na pełnej dziurze (przynajmniej mój) do najostrzejszych nie należy.
    Co do przepałów - może się tylko tłumacze, ale na moim budżetowym laptopie (ciemna matryca!) mnie nie rażą.
    Ja się dopiero uczę, więc za wszelkie komentarze szczerze dziękuję.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hadwao Zobacz posta
    Jako totalny amator powiem, że ogólnie mimo błędów, które widzę nawet ja zdjęcia są fajne. Jedynka ogólnie mi się podoba. Dwójka - trochę dziwnie cięty ten kot i przez to taki ambiwalentny odbiór się robi, ale sama poza super
    Mam to codziennie rano na żywo i chyba nigdy mi się nie znudzi Jak już do mnie dojdzie jasna stałka to też zamierzam powalczyć z tym tematem w podobnym klimacie jak Twój.
    Dzięki. Czekam na sesję Twojego sierściucha... Jak ja im zazdroszczę trybu życia!

  8. #8

    Domyślnie

    To ze zdjęcia mają małą GO i nie są przeostrzone po zmniejszeniu nie oznacza że tam jest brak ostrości
    1ka jest ok

  9. #9

    Domyślnie

    "To ze zdjęcia mają małą GO i nie są przeostrzone po zmniejszeniu nie oznacza że tam jest brak ostrości "

    Otóż to. Szkoda, że czasami się spłyca ocenę pracy do jakiegoś wydumanenego, szablonowego kryterium.
    Zdjęcia rzeczywiście nie powalają, ale autor zdaje się zaczyna i widać, że się stara.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  10. #10
    BIANKA90
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chciałeś uchwycić lenistwo, to szczególnie udało Ci się to na zdjęciu 1. Tytuł pasuje genialnie!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •