Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do piłki nożnej

    Ze względu na to, że nie zarabiam na zdjęciach, na obiektyw mogę wydać max 3000 zł. Wiem że to niewiele jak na warunki jakie stawia fotografia piłki nożnej, ale nie przekroczę tej granicy, nie stać mnie.

    Mój typ padł na dwa obiektywy - Sigmę oraz Tamrona 70-200 f/2,8

    Jeśli uważacie, że w tym zakresie cenowym nie znajdę nic lepszego, poradźcie proszę, który z tych obiektywów wybrać. Zdjęcia robię przy sztucznym oświetleniu, body D90.

    Oczywiście oba podane przeze mnie obiektywy bez stabilizacji

    I nie namawiajcie mnie na Nikkora 70 - 200, bo chociaż wiem, ze to zupełnie inna jakość, to jest za drogi.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem Tamrona 70-200, kupionego żeby robić właśnie piłkę nożną.. i mówiąc krótko - katastrofa.. trafiał gdzie chciał, po 15 minutach trafił do torby a później na allegro.. Miałem także Sigmę, AF szybki, tylko musisz uważać żeby nie trafić na obiektyw który z Twoim body miałby BF czy FF. Szkło ostre i kontrastowe, bardzo ładnie rysuje. Możesz jeszcze polować na Nikkora 80-200/2,8D.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tez polecam sigmę, ma lepszy AF. tamron ogólnie znany jest z wolnego i nieprzewidywalnego AF ale też z lepszej jakości obrazka.
    W Twoim przypadku lepszy będzie obiektyw z szybszym AF czyli Sigma
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  4. #4

    Domyślnie

    Akurat byłem w podobnej sytuacji. Kupiłem sobie tę Sigmę i chyba dobrze zrobiłem. Mam też D-90 i nawet wczoraj przy kiepskiej pogodzie robiłem zdjęcia dla miejscowego klubu. Warunki były takie ze musiałem stosować ISO - 3200 dla czasu 1/1600 sek i przysłony F:3,5. Zdjęcia robiłem z boku boiska i udało mi się nawet łapać w locie piłkę w chwili zdobywania bramek. Niestety fotki jakością na okładki się nie nadają. Ale do albumu całkiem fajne. Jak chcesz mogę Ci wysłać na adres mailowy kilka sztuk. PW nie przyjmuje plików graficznych. Zarówno AF aparatu jak i silnik Sigmy pomimo złych warunków pogodowych okazały się moim zdaniem wydolne.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tym, że Sigma w tej chwili kosztuje koszmarne pieniądze, grubo powyżej 3 tys. Już bardziej opłaca się szukać używki 80-200/2.8 Nikkora.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    jaki masz budzet kolego ?
    bo na D90 w predkosci pracy AF miedzy N80-200 a T70-200 nie zauwazysz roznicy. niby sigma jest szybsza, ale jakosc obrazka odstaje od tamiego i nikkora.
    tak na dobra sprawe musisz zdecydowac czy zalezy ci na szybkim AF czy dobrym obrazku ?
    D700 | D200 | D80 | F80 | N14-24 f/2.8 | N24-70 f/2.8 | N70-200 f/2.8 VR I | N50 f/1.8 D | T 17-50 f/2.8 | Sigma ART 35 f/1.4 | 2x SB-800 | Metz 36 C2 | kilka szkieł m42 PAST: D300 | D50
    FOTO KONCERTOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Wow! Dzięki za ilość odpowiedzi w takim czasie

    musisz uważać żeby nie trafić na obiektyw który z Twoim body miałby BF czy FF
    jak mogę sprawdzic czy wybrany przez mnie model nie będzie miał z moim body tego czegoś ?

    Z tym, że Sigma w tej chwili kosztuje koszmarne pieniądze, grubo powyżej 3 tys. Już bardziej opłaca się szukać używki 80-200/2.8 Nikkora.
    Sigma 70-200 APO HSM to jedyne 2500 pln

    Vifoto: bardzo proszę na PW. Mail usunięty na prośbę autora.

    boban1819: jak w pierwszym poście, max 2,5-3k

    Nie mam pojęcia na czym mi bardziej zależy. Co wg. Was jest ważniejsze?
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 21-12-2021 o 15:35

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper82 Zobacz posta
    Sigma 70-200 APO HSM to jedyne 2500 pln
    to jest pierwsza wersja jasnego zooma od sigmy, swego czasu byla wielka fala zdychajacych af w tych szklach. nie wiem jak jest teraz.
    ogolnie lepiej celowac w wersje HSM II. tylko z sigma jest tak ze musisz trafic na naprawde ostra sztuke. innaczej bedziesz sobie plul w brode jakoscia zdjec
    niestety, do sportu przydaje sie szybki i pewny AF.
    D700 | D200 | D80 | F80 | N14-24 f/2.8 | N24-70 f/2.8 | N70-200 f/2.8 VR I | N50 f/1.8 D | T 17-50 f/2.8 | Sigma ART 35 f/1.4 | 2x SB-800 | Metz 36 C2 | kilka szkieł m42 PAST: D300 | D50
    FOTO KONCERTOWE

  9. #9

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •