Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    ...
    Dlaczego Nikkor? Bo VR, bo subiektywne/niemierzalne odczucia (jak np "kultura pracy"), bo to co napisałem powyżej...
    Jeszcze gdybyś sobie przypomniał jak VRI wypadał w stosunku do Sigmy OS w kwestii AF - celność i szybkość.
    Dzięki.

  2. #22

    Domyślnie

    meud, udaj się do simgy pro centrum, w Poznaniu jest bardzo miła obsługa

    pobawisz się i już będziesz wiedział, że chcesz Nikona

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie


  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    pobawisz się i już będziesz wiedział, że chcesz Nikona
    Gdzie jest "lubię to"?
    Ale dla uczciwości dodam, że jak się bawiłem poprzednią wersją Sigmy, to owszem, mydło na f/2.8 drażniło, ale co do jakości wykonania i pracy AF nie miałem zastrzeżeń. Zakładam, że nowa OS jest lepsza także i tu...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Dla mnie o wiele większą wadą jest to "udawane" 200mm.
    Dlaczego "udawane"? Przecież ogniskowe podaje się dla promieni biegnących z nieskończoności...

    Czy ktoś narzeka na 105VR, że przy 1:1 to tak na prawdę około 75mm?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    Dlaczego "udawane"? Przecież ogniskowe podaje się dla promieni biegnących z nieskończoności...
    Czy ktoś narzeka na 105VR, że przy 1:1 to tak na prawdę około 75mm?
    OK, sprecyzuję: bardzo mi nie odpowiada zbyt szerokie pole widzenia VR II przy ostrzeniu z bliska (czyli "słaba" skala odwzorowania na minimalnej odległości ostrzenia). Uważam to za poważną wadę w porównaniu do VR I.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #27

    Domyślnie

    Miałem VRI. Mam VRII. Jak dla mnie obrazek lepszy w II. Szybszy i celniejszy af. "Udawane" 200mm mnie nie przeszkadza - nawet tego nie zauważam.
    To są moje subiektywne odczucia - nie robiłem testów i nie zamierzam.

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    OK, sprecyzuję: bardzo mi nie odpowiada zbyt szerokie pole widzenia VR II przy ostrzeniu z bliska (czyli "słaba" skala odwzorowania na minimalnej odległości ostrzenia). Uważam to za poważną wadę w porównaniu do VR I.
    Rozumiem, że piszesz to na podstawie swoich doświadczeń?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Rozumiem, że piszesz to na podstawie swoich doświadczeń?
    Inaczej bym napisał: bardzo niektórym ludziom nie odpowiada (bla bla bla itd.)
    Tak, mi personalnie i osobiście nie odpowiada takie "udawane" 200mm, jak to nazywam.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Uważam to za poważną wadę w porównaniu do VR I.
    OK. Ale dzięki zmianie sposobu pracy obiektywu zyskano na szybkości AFu (lżejsza grupa soczewek przemieszczająca się na krótsze dystanse), poprawiono kontrolę nad aberracjami itd. Coś za coś.

    To obiektyw reporterski a nie portretowy
    Myślę, że zdecydowana większość użytkowników tego szkła ostrzy na odległości min 5-10m, i im ta "wada" zupełnie nie przeszkadza...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    ...Tak, mi personalnie i osobiście nie odpowiada takie "udawane" 200mm, jak to nazywam.
    Szanuje to, ale mam inne zdanie Mnie to nie przeszkadza.

    A co do meritum problemu: Jeszcze raz powtórzę: Brałbym Nikkora VRI a nie Sigmę.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 27-10-2011 o 14:45

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •