Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124
  1. #11

    Domyślnie

    70-200 vr ii
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    kup sobie nikkora, sigma jest mydlana na 2.8 i af ma średnio celny

    wiem, bo miałem (wersja bez os)
    Sigma w wersji bez OS jest mydlana ale z OS to jest zupełnie inna konstrukcja i w testach wypada baaaardzo podobnie jak Nkkor I.

    Właśnie mnie tez kusi Nikkor ale jak kupię używkę to gwarancji nie mam a w Sigmie mam 3 lata.

    hijax_pl, mnie chodzi o starszą wersję czyi VR I. To którego w końcu porównywałeś w "zabawie" do Sigmy?
    Ostatnio edytowane przez meu ; 27-10-2011 o 13:10

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    a w Sigmie mam 3 lata.
    A nawet 5, jak dopłacisz Stąd taka kusząca jest.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    A nawet 5, jak dopłacisz Stąd taka kusząca jest.
    No dokładnie.

  5. #15

    Domyślnie

    Tylko w sumie coś brak userów tej sigmy... U nas chyba nikt się nie chwalił posiadaniem takowej?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Może i zamiata, ale jest takim "udawanym" 200mm przy ogniskowaniu bliskim (zresztą w kwestii ostrości VR I jest nawet o włos lepszy w testach).
    -nie wiem jakie to testy ale używałem obu i nie zaryzykowałbym stwierdzenia że VrI jest ostrzejszy nawet o włos.Natomiast VRII ,szybszy af i skuteczniejszy VR,niestety żeby mieć 200mm trzeba odejść od obiektu i to jedyna wada jaką stwierdziłem.Zresztą jak może być lepszy w testach jak ludzie zakładają TC 2.0III i VRII daje jeszcze radę a VR I już mydełko.Jakby był ostrzejszy to by zakladali VRI,po co przepłacać.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    hijax_pl, mnie chodzi o starszą wersję czyi VR I. To którego w końcu porównywałeś w "zabawie" do Sigmy?
    Do sigmy 70-200 OS porównywałem Nikkora 70-200 VR I. A kupiłem Nikkora 70-20 VR II

    I często 70-200 używam z TC1,7x.
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    Do sigmy 70-200 OS porównywałem Nikkora 70-200 VR I. A kupiłem Nikkora 70-20 VR II

    I często 70-200 używam z TC1,7x.
    -co kierowało Twoją decyzją,względy optyczne czy ekonomiczne(VR II można kupić na raty,VR I już chyba nie).Noszę się z zakupem ale caly czas biję się z myślami czy ulepszenia VRII są warte ok 3.5 kzł.

  9. #19

    Domyślnie

    Jak kupowałem, różnica w cenie między VR I a VR II była coś koło 500zł, natomiast Sigma była raptem o 1000zł tańsza.
    Dlaczego Nikkor? Bo VR, bo subiektywne/niemierzalne odczucia (jak np "kultura pracy"), bo to co napisałem powyżej...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlods Zobacz posta
    -nie wiem jakie to testy
    Choćby na optycznych. Na 2.8 VR I jednak lepiej. TC nie wiem, być może.
    Dla mnie o wiele większą wadą jest to "udawane" 200mm. Już jak patrzyłem w specyfikację, to mi się zapaliło czerwone światełko:
    - O! Zmniejszyli dystans ostrzenia.
    - O! Jednocześnie pogorszyła się skala odwzorowania...
    No niestety, 135mm to ja już mam, więc podziękowałem
    Jak obiektyw ma napisane "70-200", to ja bym chciał, żeby to było właśnie 70-200 mniej więcej, a nie 70-135. Może staromodny jestem...

    Oczywiście nie umniejszam zalet VR II i wad VR I, ale jednak niesmak pozostaje.
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 27-10-2011 o 14:18
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •