Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: a ja już mam

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    właśnie dzisiaj zanabyłem, V1, biały.Pierwsze wrażenia: lekki, pierońsko szybki AF. Jutro wybieram się na focenie, wieczorem (mam nadzieję) napiszę więcej.
    Gratulacje. Czekamy na zdjęcia i "drugie" wrażenia
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #22

    Domyślnie

    rozmowa o niczym...będą może zdjęcia?
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Jaka termika? Przecież Ci się ogniskowa fizycznie nie zwiększy, więc zachowanie jak przy normalnych 500mm.
    Nie, przy nieostrości wynikającej z ruchu powietrza liczy się kąt widzenia, a nie ogniskowa. W przypadku kadru węższego każde poruszenie jest wyraźniejsze proporcjonalnie do kąta widzenia. Do tego przy dłuższej ogniskowej przeliczeniowej fotografujemy obiekty dalsze, czyli światło musi przebyć dłuższą drogę i przebić się przez większą masę powietrza.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  4. #24

    Domyślnie

    wklej te zdjęcia, szczególnie czekam na zdjęcia z długiego tele o którym wspominałeś podpiętego przez przejściówkę, lubie focić takie rzeczy ale odkąd pozbyłem się DX'a i długich szkieł do niego nie mam z czym jechać w las. Mam zamiar kupić D2x jako drugi zapas do pracy ale głównie na wypady na sportowe/imprezowe eventy i właśnie w las, gdzie mnożnik x1.0 w pełnej klatce nie jest zbyt korzystny. Taki mnożnik jaki jest w J1/V1 by był genialny dla długich szkieł tym bardziej jeśli ma przenosić AF.

    Czekam
    ;]

  5. #25

    Domyślnie

    przejściówki jeszcze nie ma na rynku.
    Nie miałem okazji porobić testów, ale tak na szybko.
    AF jest faktycznie szybki. Samochód jadący w moją stronę 60-70 km/godz. cały czas był w zielonym kwadraciku. Przeostrzanie, przy zmianie odległości do przedmiotu, trwa moment. Fajne jest włączanie aparatu pierścieniem na obiektywie. Niestety wyłączyć się tak nie da. Może w następnej wersji softu. Fajny jest czujnik oka, przełącza obraz z ekranu na wizjer. Wkurzające jest zamrożenie obrazu w wizjerze na ok. 0.5 sek. podczas zapisu zdjęcia, niezależnie RAW czy jpg. Bez sensu jest oprogramowanie przycisku F. Podpięli pod niego zmianę trybu migawki - mechaniczna, elektroniczna, szybka. Moim zdaniem powinni podpiąć pod niego zmianę ISO.Wkurzające jest umieszczenie przycisku wideo obok spustu. Przypadkowo udało mi się go włączyć podczas kadrowania. Filmy można nagrywać również w trybie fotografowania.
    Ciekawa jest opcja wyboru najlepszego zdjęcia. Po naciśnięciu spustu aparat robi 10 zdjęć, z tego wybiera jakoś tam 5 najlepszych (wg niego) i zapisuje na kartę. Z nich można wybrać jedno a resztę skasować, jest taka opcja w funkcji kasowania zdjęć. Ale tego jeszcze nie wypróbowałem.

    Zdjęcia wrzucę, jak będę przy swoim kompie

  6. #26

    Domyślnie

    już nie długo, aparaty które same robią zdjęcia, wybierają najlepsze, kadrują, obrabiają i drukują na wystawę.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wosik Zobacz posta
    już nie długo, aparaty które same robią zdjęcia, wybierają najlepsze, kadrują, obrabiają i drukują na wystawę.
    nie na wystawę, a do albumu. Albo i tego nie. Myślisz, że nie byłoby na nie chętnych. Już teraz są takie, które od razu wrzucają na FB lub Tw.

  8. #28

    Domyślnie

    @S4int
    Da znac o sobie. Da. Ta mala matryca bedzie wymagac duzo wiecej i wszystko zle wyjdzie. Popatrz chocby na tele do olka. Nie ma wcale tak dobrze, a crop tylko x2.

  9. #29

    Domyślnie

    No i co z tymi zdjęciami? Nie da się robić żadnych fotek?
    Jacek

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No i co z tymi zdjęciami? Nie da się robić żadnych fotek?
    Niech autor zdjęć poonanizuje się nimi choć chwilę, potem przyjdzie kolej na nas.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •