Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw portretowy

    Chcialbym nabyc do mojego D50 obiektyw portretowy. Zastanawiam sie czy wybrac Nikkora 85/1.8 D czy Sigme Macro 105 mm f/2,8 EX DG. Za wszelkie opinie i wskazowki bede bardzo wdzieczny

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma może być trochę za długa. Ja bym brał Nikkora 85mm, poza tym jaśniejszy i typowy portret.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    o kurcze. chyba aż ze 2 dni juz nikt nie zakładał takiego tematu.

    poszukaj - please. O tym czy uniwersalnie (i makro do portretu jest OK było tu pełno wątków
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    o kurcze. chyba aż ze 2 dni juz nikt nie zakładał takiego tematu.

    poszukaj - please. O tym czy uniwersalnie (i makro do portretu jest OK było tu pełno wątków
    niebawem dostaniesz ekstazy nerwowej na widok podobnego watku he
    raszplum raszpalinelium antinazizmum plum

  5. #5

    Domyślnie

    ja tam z uporem maniaka nadal powtarzam , nikkor 85 1,8 mi bardzo pasuje , lub 105 f2 DC
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    A ja 85/1.4

  7. #7

    Red face

    Mam nadzieję że nikt się nie pogniewa żę podłączę się pod ten wątek ale nie chcę zakładać nowego. Jak waszym zdaniem w roli obiektywu portretowego sprawdził by się Tamron 28-75 f/2.8? Pomijam juz fakt słynnych problemów FF/BF chodzi mi tu o jego plastykę, oddanie kolorów, głębię ostrości oraz zakres ogniskowych po cropie. Dzięki.
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  8. #8

    Domyślnie

    Dobrze by się sprawdził. 75mm powinno wystarczyć, a bokeh tego obiektywu jest nienajgorszy.

  9. #9

    Domyślnie

    Ostatnie pytanie: a jak wygląda porównanie ostrości z Nikkor 50/1.8 bo chyba myśląc o zakupie tamrona to 50 sobie odpuścić żeby nie dublować zakresu i nie zajmować miejsca w torbie
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  10. #10

    Domyślnie

    Nikkor 50/1.8 powinien być znacznie ostrzejszy od Tamrona na dużych otworach przysłony (np. na f/2.8 ). Po domknięciu nie będzie specjalnej różnicy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •