Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Lampy reporterskie, a temperatura barwowa

    witam, mam pytanko odnośnie temperatury lamp błyskowych, tych starych, oraz nowych, mianowicie zauważyłem, posiadając kilka różnych lamp błyskowych, ze prawie każda daje nieznacznei inny odcień błysku, np. stary vivitar 285, ktorego palnik wygląda na lekko żółty, daje najcieplejsza barwe, podobnie jest z lampą*national, jednak tutaj już odchył*jest mniejszy. z kolei nissin di622 idzie w drugą*strone, odcień jest najchłodniejszy, wpada w lekko niebieskawą*dominante. sunpak 383 tez palnik jest jakby zabarwiony na żółto, i daje najmniej ocieplony, tzn. zbliżony do neutralnego zafarb. posiadam jeszcze sb-25, oraz yongnuo 460II, i barwy tych lamp wydają*sie być do siebie najbardziej zbliżone, i nie dają zadnego zafarbu. jestem ciekawy, jakie są*wasze spostrzeżenia odnośnie tego tematu, jakie lampy ze sobą dobrze 'grają' pod względem barwy, a jakie nie?
    myśle, ze temat jest ciekawy, i wielu osobom sie moze przydać, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To może zależeć od wieku lampy. Palnik się zużywa, płytka przypala. Poza tym przy tańszych lampach możesz mieć rozrzut jakościowy między poszczególnymi egzemplarzami.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •