Close

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 148 z 148
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ofafluniec Zobacz posta
    Uśmiałem się. Gdy ktoś mówi coś negatywnego na temat Nikona 1 to wszystko jest ok. A gdy znajdzie się zadowolony użytkownik to od razu reklama. Gratuluję światopoglądu.

    Prawda jest taka, że Ci co znają jakikolwiek model Nikona z serii 1 tylko z oglądania go w internetowym sklepie narzekają na jego wygląd, matrycę, ergonomię itd. Ale nikt już nie napisze o tym, że jest to solidnie wykonana konstrukcja i że jakość zdjęć wypluwanych przez te puchy jest zadziwiająco dobra. O czym można przeczytać w wielu recenzjach. Nikon 1 jest świetnym wyborem jeśli rozpatrujemy rynek kompaktów z wymienną optyką. Niska cena w porównaniu do konkurencji oraz to o czym wydaje mi się zapomina Sony, kompaktowość. Wystarczy spojrzeć na obiektywy do aparatów serii NEX.
    masz 100% racji, pod warunkiem obecnej ceny, czyli ok 1000zł za wersję z wizjerem i pod warunkiem, że uznamy go "za całość", bez próby dalszego rozbudowywania systemu, jeśli pozostajemy na tym poziomie, to otrzymujemy, aparat ze średniej półki w "swojej klasie", jeśli traktujemy go jako aparat systemowy, czyli z możliwością rozbudowy, to wtopiliśmy, bo takie pojęcie w stosunku do tego modelu nie istnieje, więc jeśli mi zależy na kompakcie z dobrym wizjerem, troszkę większą matrycą, już nie przejmując się optyką w cenie 1000 zł, to może być odpowiedni wybór i przypuszczam, właśnie, że dla takiego odbiorcy go stworzono, tylko Nikon za mocno uwierzył w magię swojego logo startując z poziomu ceny na poziomie astronomicznym i sam na swoją prośbę położył ten system (jeśli kiedykolwiek miał to być system, a w historii fotografii już było wiele prób stworzenia czegoś nowego po czym już dziś nie pozostał nawet ślad, a producenci byli przekonani o genialności swoich rozwiązań, niestety przyszli użytkownicy - klienci, jakoś tego nie zrozumieli)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    jeśli traktujemy go jako aparat systemowy, czyli z możliwością rozbudowy, to wtopiliśmy, bo takie pojęcie w stosunku do tego modelu nie istnieje,
    momencik, czegoś nie rozumiem.
    Są już 3 korpusy (albo 4), kilka obiektywów, 2 lampy błyskowe, przejściówka na duże obiektywy. I to nie jest już system? To co Nikon musi wypuścić, żeby nazwać to systemem?
    I nasuwa mi się taka refleksja. W tym Nikonie to chyba jakiś sami kamikadze pracują. Wypuścili aparat, który nie spodobał się większości fotografów w Polsce i jeszcze śmią wypuszczać kolejne, nowsze wersje tegoż. Toż to się w głowie nie mieści.
    Chyba, Panowi Krytykanci, zapomnieliście, że jeżeli chodzi o sprzedaż sprzętu foto, to jesteśmy przedsionkiem Europy. I nasz rynek można by przyrównać co najwyżej do placu we wsi.

  3. #143

    Domyślnie

    Jeszcze raz napiszę, gdyby nikon nie zachwycił się renomą swojej marki tylko od początku prowadził rozsądną politykę cenową, na pewno użytkowników było by dużo więcej, nie tylko u nas ceny poleciały, tak niską cenę ma on teraz na całym świecie, co do optyki, to masz mało i droogo, przejściówka to astronomia cenowa.
    wpadki .
    - nikon pronea, czyli system aps robiony włącznie z canonem, canon pozostawił swój bagnet, nikon zmienił, efekt obiektywy canona w użyciu, obiektywy nikona to koniec systemu, a kampania reklamowa była astronomiczna
    - ricoh, czyli system z wymiennymi matrycami ?
    - pentax q ?
    i wiele innych, rozwiązań, które do klientów nie przemówiły, nie mówię, że to jest zły aparat, po prostu jest kierowany do bardzo wąskiej grupy odbiorców chcących mieć bardzo innego nikona
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #144
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Semblable à Paris
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ofafluniec Zobacz posta
    Ale nikt już nie napisze o tym, że jest to solidnie wykonana konstrukcja i że jakość zdjęć wypluwanych przez te puchy jest zadziwiająco dobra. O czym można przeczytać w wielu recenzjach.
    Potwierdzam. Jakość wykonania doskonała. Szkoda tylko, że nie robi zdjęć na akceptowalnym poziomie. Ktoś z lustrzanką Nikona raczej nie zejdzie poniżej pewnego poziomu obrazowania dlatego ten aparat jest nie dla mnie. Szkoda bo budowa jest bardzo solidna. Moim zdaniem kolega przesadził z tą "jakością zdjęć".

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ciekawa reklama ? - i ciekawe czy nasz nowy użytkownik, kiedykolwiek coś jeszcze napisze ?
    napisze, napisze nie pracuję w sklepie fotograficznym ani w marketingu nikona, nie mam też prowizji za sprzedaż N1 Zdecydowałem się to napisać ponieważ teksty które czytam w necie są wg mnie zbyt negatywne dla tego sprzętu i bazując wyłącznie na nich nigdy bym nie kupił tego aparatu. Być może oczekiwania wobec firmy były zbyt duże. Jak dla mnie ma swoje zalety o których napisałem a cena 1300 zł (z uwzględnieniem zwrotu od nikona) za V1 + 10mm jest bardzo ok.

    PS i obiecuję na przyszłość krótsze posty

  6. #146

    Domyślnie

    Ależ Nikon 1 spełnił oczekiwania - oczywiście od momentu, kiedy była znana jego specyfikacja. No może zawiódł tylko tym, że nie udało się zrobić do systemu szkieł które są albo mniejsze albo jaśniejsze od tych, które są w ofercie innych systemów o większych przetwornikach.

    Problem jest w tym, że to specyfikacja nie spełniała oczekiwań.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 18-12-2012 o 10:45

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #147

    Domyślnie

    szkła w drodze, poczekam

  8. #148

    Domyślnie

    kilka sampli robionych V1 obiektyw 10mm 2,8 oraz tamron 70-300 usd z adapterem ft1 (autofocus działa), nie posiadam obiektywu makro a myślę że V1 tez dobrze sprawdziłby się np z nikkorem 60 micro 2,8

    https://picasaweb.google.com/1074473...zwE&feat=email

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •