Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kalina (Darkroom)

    Kilka zdjęc z serii darkroom*.

    Modelka: Kalina
    Make-up: Goha Kenig

    look.
    pozdrawiam


  2. #2

    Domyślnie

    Światło mocno dyskusyjne, według mnie za ostre i nachalne, szczególnie na ostatnim. Odbija się to głównie na wyglądzie cienia pod nosem i płaskiej skórze. Natomiast kadry nie są złe generalnie. Jest jednak trochę wpadek. Między innymi wygląd policzka na jedynce, nieprzyjemny cień na dekolcie, czy perspektywa i kadr wzmacniające efekt przerysowania proporcji ciała na dwa i trzy. Niepokoi również sposób znikania ciała pod fotelem (?) na dwójce. Obróbka (wyostrzenie) za mocno wyciągnęła szum w półtonach. Czerwone pazury do takich powiek? Ja tam się nie znam, ale jakoś niekoniecznie mi się to widzi.
    Kompleksowo żadnego nie mogę niestety tu wyróżnić. W każdym jest coś nie tak. Ale zamysł niezły, choć warsztat nieopanowany moim zdaniem.

  3. #3

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    warto czasem mieć kontakt z kulturą, która po trosze okresla dzisiejsze wzorce i warto znać na przyklad Marlene Dietrich Tak apropos cienia pod nosem Naprawdę warto czerpać od najlepszych, a nie ulegać w calosci współczesnym przejaraniom i poprawnej fotografii bo umowmy sie poprawna fotografia jest nudna jak flaki z olejem. Bardzo żaluję, że nie m wyostrzenia bo mgółbym sie wtedy zgodzić,a kurcze nie mogę

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    do swiatła nic nie mam. nr 3 może być. nr 2 ma beznadziejny kadr. nr 1 jest nijakie i o niczym jak dla mnie. Poza tym wszystkie jakościowo tez troszkę kuleją.

  5. #5

    Domyślnie

    alez Wy jezdzicie po technice itp itd itesre
    a dla mnie jedyneczka przenosi w czasie pozwala a nawet zmusza by sie zatrzymac, zapatrzec jest naprawde the best,
    a nie tylko pelna sterylnosc, doskonalosc kadru, pierdy smierdy
    az zal ze weszly te wszystkie cyfrowe, bo czasem to chce sie odetchnac.
    oczywiscie nie polemizuje z gustami
    mnie sie podoba jak mowilem jedyneczka najbardziej
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eeven Zobacz posta
    Szanowny Panie,
    warto czasem mieć kontakt z kulturą, która po trosze okresla dzisiejsze wzorce i warto znać na przyklad Marlene Dietrich Tak apropos cienia pod nosem Naprawdę warto czerpać od najlepszych, a nie ulegać w calosci współczesnym przejaraniom i poprawnej fotografii bo umowmy sie poprawna fotografia jest nudna jak flaki z olejem. Bardzo żaluję, że nie m wyostrzenia bo mgółbym sie wtedy zgodzić,a kurcze nie mogę

    Pozdrawiam
    Szanowny Panie,
    warto czasem przyjąć czyjś pogląd bez popadania w przesadę i przypisywania innym osobom, których Pan nie zna, cech, które Pan wyssie z palca. To tak a propos ulegania przejaraniom i hołdzie dla współczesnej fotografii. W stusunku do nudy we współczesnej fotografii to pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, więc umowy raczej nie przypieczętuję. Co do wyostrzenia, to podałem je w nawiasie, jako jedną z możliwych przyczyn opisywanego zjawiska. Nie znam sposobu obróbki, twardości wywołania, sposobu zmniejszania, kompresji zdjęć i nie moją rolą jest się tego domyślać. Albo wyciągnie Pan jakiś wniosek z uwag, albo nie - Pańska sprawa. Co do Marlene to porównanie według mnie nie jest trafione, ponieważ każda modelka ma jakieś cechy anatomiczne, które są jej zaletą lub wadą. Nie zestawiałbym kształtów twarzy M z kształtami modelki na powyższych zdjęciach. Tym samym uwypuklanie światłem i cieniem analogicznych elementów może przynieść odwrotny skutek, niż na zdjęciu innej osoby. Bardzo często światło i kąt widzenia dobiera się do fizjonomii modelki, fotografuje z lepszego profilu, oświetla w konkretny sposób. Poza tym w przypadku Marlene ogromną rolę gra także oprawa oczu, daleko różna od pokazanej u Kaliny.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 18-10-2011 o 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •