Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Hmm, a może inaczej to ugryzę - można kupić samą tą stalową belkę poziomą na której jest BD i odważnik? Mam kółka dolly WT-600, mam ciężki statyw oświetleniowy, obciążnik i rączkę zrobię bez problemu, mocowanie belki poziomej do statywu (uchwyt) regulowane też zrobię bez problemu jakieś stalowe, ewentualnie kupię podobne w markecie budowlanym i przerobię, natomiast zastanawiam się jak uzyskać samą poziomą belkę najlepiej stalową? Zostaje kupić cały stalowy statyw i go pozbawić nóg, czy można kupić sam ten wysięgnik stalowy? Na aukcjach tego nie widzę, są tylko zestawy z kołowrotkiem, a aż tylu bajerów mi nie trzeba, sam wysięgnik z gwintem na końcu mi styknie - gdzie to można dostać?
    ;]

  2. #62

    Domyślnie

    a czy to: http://fripers.pl/product_info.php/i...FreePower.html
    to przypadkiem nie to samo co na ostatnim zdjęciu?
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o pieniądze, a geniusz o światło...

  3. #63

    Domyślnie

    Ja nie chcę kupić całego statywu. Mam w domu 'mały' warsztat ślusarski (tato kilkadziesiat lat zajmował się obróbką metali w swojej pracy, własnymi rękami zrobił dla siebie tokarkę, frezarkę, wiertarkę, hyblarkę i kilka innych rzeczy), taki żuraw tyle że większy, mocniejszy, stalowy, mógłbym zrobić sam u siebie, tyle że szukanie dziś wszystkich części, rur, płaskowników, i robienie tego za dużo czasu mi zajmie a ja coś potrzebuję od ręki. To co prosto i szybko zrobię to chcę zrobić, solidne, stalowe, ciężkie, a to co by więcej dłubania zajęło chcę kupić (belkę poziomą teleskopową z gwintem na końcu, bo statyw oświetleniowy i koła już mam).

    Także trzeba mi tylko solidną stalową rurkę teleskopową z gwintem na końcu Resztę sobie zmajstruję


    PS. Szukam szukam i nic takiego nie widzę, a aluminiowego wynalazku z plastikowym uchwytem-kołowrotkiem nie chcę. Zakupię więc chyba najtańszy stalowy statyw oświetleniowy i odmontuję nogi. Tak czy siak, dzięki za zainteresowanie.

    Nie mogę edytować a mam jeszcze szybkie pytanie, są przeważnie 3 rodzaje głowic, 12mm, 16mm i 16mm z gwintem 1/4" lub 3/8", rozumiem że te gołe bez gwintu są do mocowania lamp studyjnych, a te z gwintem do mocowania np uchwytu na parasolkę i lampe?

    I ważniejsze pytanie - chcę podłączyć do statywu uchwyt bowens typu L do lamp reporterskich z beauty dishem i sabiną, a w przyszłości lampę studyjną z beauty dishem. Czy tu mocowanie na gwint 1/4" nie będzie za słabe? W sensie nie ułomie się to po roku użytkowania i nie spadnie komuś na głowę? Co będzie lepiej trzymać te dwa zestawy - gwint 1/4" czy czysty bolec 16mm?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-04-2013 o 11:22
    ;]

  4. #64

    Domyślnie

    manfrotto kod produktu 024B tego szukasz i potrzebujesz

  5. #65

    Domyślnie

    To ustrojstwo http://www.manfrotto.com/black-light...d-not-included jest z aluminium a kosztuje prawie 500zł w sklepie (sam odważnik manfrotto wycenia na 175zł), i jeszcze sprzedają to z kołowrotkiem plastikowym... To by był chyba najgorszy zakup, wcześniej pokazywałeś pełne STALOWE boomy za 500zł z o niebo lepszym uchwytem metalowym, a nie 1 aluminiową rurkę z cegłą i plastikami za taką kasę :P ostatecznie kupiłem już sam wysięgnik z głowicą 16mm za kilka dyszek (bez odważnika i uchwytu), bo wkońcu udało mi się takowy znaleźć bez tych wszystkich drogich, niepotrzebnych mi dodatków.

    Teraz już tylko zdjęcia zostało robić

    PS. Ok, klamra podobno aluminiowa, tak czy siak nie dam za klamre 150 + odważnik 175 czyli w sumie ponad 300zł za coś co sobie sam zrobię Tym bardziej w zestawie z aluminiową a nie stalową rurką która wychodzi na to kosztuje również ponad stówkę, a za ponad stówkę są już stalowe statywy
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 10-04-2013 o 08:30
    ;]

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •