Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65
  1. #11

    Domyślnie

    Ale masz na nim studyjną i disha albo soft czy systemową lampę? Bo z systemową też nie dociążałem, ale ze studyjną to już trzeba było bardzo uważać na położenie wysięgnika wobec nóg statywu, bo w niektórych pozycjach stał bardzo niepewnie i na pewno w końcu by to runęło na ziemię. I co w nim musiałeś modyfikować żeby się nadawał do użytku? No i ile kg ci to utrzymuje bezproblemowo?

  2. #12

    Domyślnie

    pisze o obu dociążenia mam takie specjalne do statywów mocowane na te poprzeczki od nóg statywu zresztą też Ci pokaże.

  3. #13

    Domyślnie

    Okay, tym lepiej. I jak możesz to od razu zarzuć linkami do tych obciążników gdzie można nabyć takie, bo brzmi na bardzo wygodne rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 14-11-2011 o 23:55

  4. #14

    Domyślnie

    uważam że kółka i takie obciążniki przy pracy z boomem bardzo ułatwiają prace przynajmniej mi ogólnie o kółkach krążą różne opinie że traci na stabilności itd z tym że ja tego nie zauważyłem u siebie. Jedynym minusem kółek jest to jak ma się dużo kabli na podłodze. Ja mam większość lamp na pantografach więc tego dyskomfortu nie odczuwam ale to taka informacja dla innych

  5. #15

    Domyślnie

    Dla mnie kółka to byłaby ogromna zaleta, chyba mam obsesję na punkcie idealnego oświetlenia, bo ciągle je koryguję. Co chwilę przesuwam statyw o kawałek, a bez kółek to upierdliwe strasznie. Tym bardziej jak statyw jest solidnie dociążony.

  6. #16

    Domyślnie

    czyli jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie

  7. #17

    Domyślnie

    kolka sa ok, a ja ani przy systemowych ani przy studyjnych nie dociazam booma na dole i nigdy nie mialem z tym problemow, a "wisialy" na nim spore lampy (1200) plus rozne modyfikatory (okta 120 i 150, duze softy) przy wiekszych czasem mocuje dwa ciezarki zeby dobrze wywazyc poprzeczke

  8. #18

    Domyślnie

    co prawda w temacie jest do 300zł.., ale jesli ktoś chciałby zainwestować 500zł to miałby statyw, boom z trzpieniem obracanym w jednej co prawda płaszczyźnie ale zawsze następną alternatywą po tym jest manfroto z 2 płaszczyznami, ale cena 1500zł nie każdemu odpowiada- ja akurat się skusiłem i nie żałuję

    tutaj link do 500zł, moim zdaniem warto a komfort pracy jest nieporównywalny

    http://funsports.pl/statyw-boom-zura...y-trzpien.html
    D3,85 1.4D,24-70 2.8, 135 2.0, 45 mm tilt/shift,70-200 VRII,profoto proB2x2 pro head x4,mamiya AFD+80mm,45 mm,150mm

  9. #19

    Domyślnie

    Wydaje się lepszą opcją niż chińczyk plus obciążniki które były linkowane, bo cenowo niewiele drożej. Normalnie bym nie brał pod uwagę, ale ostanie kilka lat porządnie mnie nauczyło że jak się oszczędza to się wydaje najwięcej ;/. No ale musiałby być z kółkami jednak, może jest też taka wersja poszukam. I znowu dylematy . Ale ta ruchoma końcówka chyba mi na nic.

  10. #20

    Domyślnie

    proszę oto zdjęcia z lampą Powerlux VC1000 i dish 70cm ramię rozciągnięte na maxa i wg obrazków Quantuum mniej się ugina niż Powerlux, ale za to Quantuum słabiej trzyma w pozycji bardziej horyzontalnej od pokazanej bo sam opada dokręcone na siłe ale nic to nie daje. Obydwa są używane więc nie ma się co sugerować wykonaniem że obdarty itd bo to moja robota podczas pracy Co do wykonania powiem że to jeden pies akurat w tym przypadku co do tych firm. Kółka tylko odwrotnie bo w Quantuum są w komplecie a do Powerluxa trzeba dokupić. Tak więc do małego studia i takiego zestawu oświetleniowego się nadają do wielkich softboxów raczej już nie no chyba że nie będzie to położenie ramienia w poziomie i nie do końca wysunięte. Za cene do 300zł jak najbardziej użytkowe

    Quantuum




    Powerlux




    Obciążnik 3kg

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •