Close

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 256

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T-M-S Zobacz posta
    mówię o konfiguracji tej funkcji, ustalasz sobie jakiego czasu ma pilnować, czyli ustawiasz próg przy jakim następują zmiany ISO

    nie ważne w jakim trybie, ta funkcja sama w sobie działa działa jednakowo
    Nie ma to żadnego znaczenia. W trybie M czas i przesłonę ustalam w całym dostępnym zakresie (ograniczeniem jest jedynie puszka - czas i obiektyw - przesłona).
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  2. #2

    Domyślnie

    a to przepraszam, nie wiedziałem, bo tych trybów właściwie nie używam,
    zatem przejdźmy do trybu A, ustalamy próg np. 1/60 i określoną przysłonę i aparat robi resztę,
    czyli podnosi ISO jeśli w danych warunkach poprawna ekspozycja wymaga dłuższego czasu, mam rację?
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  3. #3
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Niekoniecznie.
    Czasem podnosi ISO, czasem obniża. Naprawdę radzę, byś przeczytał uważnie #169. Trochę mi zeszło by to wszystko naskrobać...
    No i weź aparat i popróbuj.

    E:
    A... Ty masz D50... hm, nie poradzę, bo tam to działa trochę inaczej.
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 04-06-2009 o 22:17
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli aparat nie ma podglądu wartości ISO w wizjerze - Auto ISO jest loterią, a tym samym używanie tej funkcji mija się z celem. No chyba, że ktoś lubi niespodzianki.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Jeżeli aparat nie ma podglądu wartości ISO w wizjerze - Auto ISO jest loterią, a tym samym używanie tej funkcji mija się z celem. No chyba, że ktoś lubi niespodzianki.
    - niekoniecznie,
    to ma sens przy stałce, np. przy 50-ce ustalasz sobie próg na 1/80, maksymalne ISO też jesli chcesz,
    i możesz sobie spokojnie pstrykać, ale przy zoomie to bez sensu
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Jeżeli aparat nie ma podglądu wartości ISO w wizjerze - Auto ISO jest loterią, a tym samym używanie tej funkcji mija się z celem. No chyba, że ktoś lubi niespodzianki.
    Racja! W S5 niestety tego podglądu nie ma i to boli. Pozostaje ustawienie podglądu zdjęć z wyświetlaniem podstawowych parametrów zdjęcia- wtedy w wizjerze wyświetla się m.in. wartość wybranego przez aparat ISO. Zastanawiam się tylko po co mi ta świadomość jakie ISO wybrał korpus? Ponadto, w S5 tej opcji wyświetlania nie widzi się niestety histogramu a to ważniejsze. Właściwie potwierdzam co już powiedziano- ISO Auto dobre na zmienne (często lub/i szybko) warunki oświetlenia.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Racja! W S5 niestety tego podglądu nie ma i to boli. Pozostaje ustawienie podglądu zdjęć z wyświetlaniem podstawowych parametrów zdjęcia- wtedy w wizjerze wyświetla się m.in. wartość wybranego przez aparat ISO. Zastanawiam się tylko po co mi ta świadomość jakie ISO wybrał korpus? Ponadto, w S5 tej opcji wyświetlania nie widzi się niestety histogramu a to ważniejsze. Właściwie potwierdzam co już powiedziano- ISO Auto dobre na zmienne (często lub/i szybko) warunki oświetlenia.
    ?? S5 nie ma podglądu wart. ISO w wizjerze? Dobrze patrzałeś?
    D300/ N70-300VR, T17-50/2.8, SB800
    C5D/ 17-40/4L, C85/1.8, 430EXII

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez byTOMall Zobacz posta
    ?? S5 nie ma podglądu wart. ISO w wizjerze? Dobrze patrzałeś?
    Kurcze, to pytanie podchwytliwe? Matko, wydaje mi się, że nie ma ale po tym pytaniu straciłem pewność a teraz aparatu przy sobie nie mam.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez byTOMall Zobacz posta
    ?? S5 nie ma podglądu wart. ISO w wizjerze? Dobrze patrzałeś?
    Dobrze popatrzyłem w domu- wstyd mi- jest podgląd w wizjerze obok licznika zdjęć!
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Kurcze, to pytanie podchwytliwe? Matko, wydaje mi się, że nie ma ale po tym pytaniu straciłem pewność a teraz aparatu przy sobie nie mam.
    Zwłaszcza, że sam sobie zaprzeczyłeś:
    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    wtedy w wizjerze wyświetla się m.in. wartość wybranego przez aparat ISO.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •