A ja, co sobotę obiecuję sobie plenerową sesję z nowym szkiełkiem (N35/1.8 ) i jak nie deszcz to Kubica... albo żonka, ogródek... taki los amatora. Zawodowiec idzie do pracy i nie musi sie tłumaczyć!![]()
Szukaj
A ja, co sobotę obiecuję sobie plenerową sesję z nowym szkiełkiem (N35/1.8 ) i jak nie deszcz to Kubica... albo żonka, ogródek... taki los amatora. Zawodowiec idzie do pracy i nie musi sie tłumaczyć!![]()
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
hmm - a kto by tam chciał być zawodowcem? ja bym nie chciał...
a żonę, ogródek i 35/1.8 to przecież można razem połączyć![]()
D50 i parę klamotów l
Zapraszam na TMS fotogaleria
Jutro obcinam żywopłot z aparatem na szyi! To lepiej niech już pada... auto-ISO i parasol dadzą radę...
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
D50 i parę klamotów l
Zapraszam na TMS fotogaleria
Nie ma nic złego w używaniu AUTOISO, podobnie jak trybów autoamtyki P i A, tylko trzeba to robić ŚWIADOMIE.
Potem ktoś pisze, że zdjęcia jakies zamglone, nieostre, zaszumione, a w exifie ogniskowa 200mm, migawka 1/30s, a iso 1600..., bo chciał mieć dużą GO.
D700, D610 IRIX 15mm, sigma 24/1,4 art, NIKKOR AI 35mm T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, TAmron 70-300 IS SB900
Żeby robić świadomie, trza ogarnąć teoretycznie...![]()
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
Lol!Ależ z Ciebie marku-em uparciuch.
Aż się zakrztusiłem kawą...
Żebym nie wiem jak zazirał nie zobaczę...
![]()
Ostatnio edytowane przez ekonet ; 06-06-2009 o 12:27 Powód: orto.
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
Dobra, jeszcze Cię pomęczę. Wybacz...![]()
Można wytrenować to tak...
Jeśli wiem, że jedno kliknięcie kółka to 1/3EV, to jak zacznie migać auto-iso we wzierniku, zaczynam liczyć. Rachunek prosty! Ustawiam ISO np. na 200, 3 razy klikło i mam nie więcej niż 400. To ważne - nie więcej! No bo jak nie migało, tuż przed klikiem po którym zaczęło migać, było mniej niż 200. Tzn. było 200 ale tylko dlatego, że w D60 nie da się ustawić wartości pośrednich między 100 a 200. Już to próbowałem, da się żyć.![]()
I tu jest wielka zasługa auto-ISO w D60. Mam wartości pośrednie! Tak więc nie do końca doopaJak się dojdzie do wprawy to żaden problem.
Najczęściej używam jedno, dwa kliknięcia! Do dwóch każdy głupi zliczy... Jak trza więcej, przestawiam ISO za pomocą Fn i kółka o 1EV w górę (1 klik) i dawaj. Nawet nie muszę odrywać oka od wziernika! Jak jeszcze więcej to kilejny klik w górę, jak jeszcze więcej... to już za ciemno i można iść na piwo... albo spać. W D60 auto-ISO na 800, to maksymalne co ustawiam. ISO od 100 do 400 w zależności od warunków i potrzeb.
Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 06-06-2009 o 13:12
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
Skontaktuj się z nami