Close

Strona 11 z 26 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 256
  1. #101

  2. #102

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek - w całości. Instrukcję czytałem nie raz, ale wiedza musi się ułożyć, więc dziękuję za trafne wskazówki i przykłady.
    N_D80+N18-70DX+S75-300+CprimaS28N+Me_AF48-1

  3. #103
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie

    Moja odpowiedz na pytanie zawarte w temacie to, auto ISO - nie. Wole sam kontrolować sytuacje, a z 1600 nie korzystam. Nawet po przeczytaniu 11 stron tego wątku dalej jestem na nie, ale to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

  4. #104
    Oszczędny w słowach Awatar Fazzi86
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    137

    Domyślnie

    Mi się zdarza używać, bo w pewnych sytuacjach jest moim zdaniem przydatne. No ale wiadomo że czasami może tylko przeszkadzać i trzeba wyłączyć.

  5. #105

    Domyślnie

    Ja nigdy nie wlaczalem AutoISO, bo wysokie czulosci to w zasadzie jedynie w sporcie uzywam. A ze glownie fotografuje sport w stalych warunkach swietlnych, to uzywalem stalego ISO.
    Az mnie kiedys naszlo. Pogoda bardzo zmienna, fotografowane obiekty w bardzo roznych pozycjach w stosunku do slonca. Z racji, ze przeslone chcialem miec raczej stala, nie uzywalem "S". Pomyslalem wiec o Auto ISO. Mysle sobie -- potrzeba mi minimum 1/800. Lookam wiec w to menu; wlaczam, ustawiam maksymalna czulosc i... co jak widze w pozycji "czasy"? Min. 1/250 s? QRW!!!!!!!!!!!! niech mi ktos logicznie wytlumaczy, po kiedy ch... takie ograniczenie??
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #106

    Domyślnie auto

    ja po przeczytaniu nastawilem iso na auto i nie narzekam
    Takie tam starocie

  7. #107

    Domyślnie

    @Stig
    Wtedy zapodajesz tryb M, nastawiasz czas i przysłonę, a Auto ISO cały czas działa. Chyba że w D200 inaczej to rozwiązano, niż w D80.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    @Stig
    Wtedy zapodajesz tryb M, nastawiasz czas i przysłonę, a Auto ISO cały czas działa.
    Tyle, ze ja nie chcialem 1/800, ale minimum 1/800, a najlepiej jeszcze krotszych czasow przy ograniczeniu np. do ISO 400. Po "auto" oczekiwalem po prostu tej wygody, ze w danym momencie bede mial po prostu jak najkrotszy czas, jaki jest mozliwy do osiagniecia w danych warunkach, a 1/800 ma byc jedynie progiem, ponizej ktorego podniesie sie czulosc. Dlatego nie uzywalem "S" ani "M".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #109
    Oszczędny w słowach Awatar Fazzi86
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    137

    Domyślnie

    Z tymi minimalnymi czasami niestety Nikon skopał sprawę Ja mam max 1/125 a za to niewiadomo po co schodzą aż do 1 sekundy... Nie wiem czemu tak robią, skoro to z pewnością tylko kwestia małej zmiany w oprogramowaniu.

  10. #110

    Domyślnie

    Widocznie będzie to kolejny powód wg marketingu Nikona by przesiąść się na D3...
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

Strona 11 z 26 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •