Czyli że porwałam się z motyką na słońce, no dobrze, dziękuję więc za radyI przepraszam za kłopot
![]()
Szukaj
Czyli że porwałam się z motyką na słońce, no dobrze, dziękuję więc za radyI przepraszam za kłopot
![]()
Niekoniecznie, jak już Mariusz wspomniał "odrobina" umiejętności, stosunkowo niedrogi tzw ciamciang 85/1.4 i można nawet kolegę ze sprzętem za ładne kilkanaście tys zawstydzić
edit
jak już muszą być portrety to polecam to przeglądnąć
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=103961
i to
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=186835
a jak ma być tanio i ciekawie ze sporą dawką wiedzy i samozaparcia to też to
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=98734
Ostatnio edytowane przez krzysiozboj ; 11-10-2011 o 21:19
Przepraszam, może wyjdę na niedouczoną ale co to ten ciamciang 85/1.4? Chodzi o Falcona? No on ma dużo fajnych obiektywów i robi ładne zdjęcia, ja też bym takie chciała robić, on fotografuje od 4 lat.
Tak, o ile wiem to tylko inna nalepka na tej samej zabawce, u nas najbardziej to znane pod firmą
http://allegro.pl/samyang-ae-85-85mm...817423940.html
Ale to są manualne szkła, ostrość tylko ręcznie co przy wizjerze wielkości D3000 i bardzo małej głębi ostrości nie musi być takie proste.
Kumpel takie ma to niech pożyczy na kilka dni do zabawy i już.
No dał mi ostatnio N105mm F/2 ale ja bym chciała swojeNo nic, to będę ćwiczyła na tym co mam
dzięki za linki, poczytam z przyjemnością
![]()
po taniosci to polecilbym Ci 50mm f1.8G jak sama nie wiesz co chcesz
.
"No dał mi ostatnio N105mm F/2 ale ja bym chciała swoje"
Sytuacja o tyle ciekawa, że możesz się zorientować czego szukasz,
choćby to miał być zamiennik.
seek & destroy
Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...
ja kupilem wlasnie 50mm 1.4 G i moge ci smialo polecic
jako w miare tani i swietny sloik
na pewno dasz rade sfocic to i tamto
w zupelnie nowy sposob
... ucze sie patrzec i widziec...
i duqa z tego...
Skontaktuj się z nami