Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vukotich Zobacz posta
    A ja proponuję Sigmę - tą, którę mam w belce podaną. Użytkowniczka Nikkorowskiego odpowiednika po podpięciu Sigmy była w szoku, bo AF wolniejszy może o 25% a ostrość gorsza może o 15%. Za to w cenie różnica grubo ponad dwukrotna. Meritum - stwierdziła, że gdyby miała okazję wcześniej podpiąć tą Sigmę, to nie kupiła by Nikkora, a za różnicę w cenie dokupiłaby sobie 50tkę Sigmy
    W ten sam sposób można mówić o Tamku 28-75: Tańszy od Sigmy, ciut ostrzejszy (o ile się na dobrą sigmę i tamka trafi), AF tak samo średni jak w Sigmie (w sigmie po prostu cichszy).
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andion Zobacz posta
    D300s, no to teraz pozastanawiam się nad tym tamronem 28-75.

    Co się zaś tyczy zarabiania, wiem, że kupując używkę za 4500 tys pewnie nie pożałuję, bo podobno ten obiektyw jest o niebo lepszy od innych ale nie wiem jak mi się zwróci i czy kiedykolwiek taki wydatek, zwłaszcza, że marzy mi się też "pełnoklatkowe" body, a słyszałam, że jak tylko wejdzie nikon d800 to podobno d700 zleci na pysk.
    Rozwiązaniem, jakie tutaj widzę jest używka Nikkora 17-55. Cena w przedziale 2800-3200. Przy przejściu na FX odsprzedasz bezstratnie. A zakres bardziej przyjazny na DX. Optycznie moim zdaniem nie odstępuje 24-70 - porównywałem bezpośrednio.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    Zleci na pysk z półek. D800 ma być zupełnie innym aparatem, dla innego użytkownika niż D700. Więc cena nie musi spaść.
    Powiem więcej: jeśli cena D800 będzie sporo wyższa (a ma być), to cena D700 nawet może podskoczyć. Nie jakoś strasznie, ale jednak. Zwłaszcza, że coraz trudniej będzie dostać nowego.

    Co do pytania: Jeśli nie nikkor 24-70 f2.8 to co ???????
    Odpowiedź jest prosta: 28-70/2.8 AF-S.
    Potem długo długo nic, a potem to szkoda czasu i lepiej inaczej lokować kasę.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •