Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Lightroom + Photoshop Elements - problem z jasnością

    Od czasu do czasu po edycji zdjęcia w PSE plik wciągnięty do lightrooma " głupiej zdjęcie wygląda jakby było bardzo rozjaśnianie, a cała edycja polegała na stęplowaniu tła. Rozmywa paletę kolorów i mocno rozjaśnia.
    Oczywiście nic z kolorami nie jest robione. Nie z każdym zdjęciem się to dzieje. Spotkał się ktoś z czymś takim?

  2. #2

    Domyślnie

    A jak wygląda ustawienie przestrzeni barwnej? nie zmienia się? Ten PSD jest 16-bitowy?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  3. #3

    Domyślnie

    8 bitowy, ale nie wszystkie zdjęcia w ten sposób kaszani. Nieraz wystarczy tylko zapisać plik psd w elementsie i jest kaszana, a nieraz po złożonej edycji (warstwy, fltry itp,) wszystko jet ok.

  4. #4

    Domyślnie

    No to ciekawe - nigdy się z czymś takim nie zetknąłem. To najnowsze wersje LR i PSE?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  5. #5

    Domyślnie

    Lr 3.5 pse 8.0, oba programy w wersjach pełnych nie żadne triale.

  6. #6

    Domyślnie

    No cóż.. w PSE od razu z 6 na 9 przeskoczyłem. A LR też najświeższy mam.

    Rozumiem, że to przypadkowo się pojawia - nie jest związane ze zdjęciem jako takim?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, problem pojawia się na różnych zdjęciach. Niezależnie czy wybiorę jako eksport 8 czy 16 bit, wystarczy że zapiszę plik PSD w elementsie i już ma kolory rozjechane (podkręcone, rozjaśnione).

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli zdjęcie "problematyczne", na nowo wyciągnięte z LR (z tymi samymi nastawami) po raz drugi może już się nie rozjaśnić, tak?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  9. #9

    Domyślnie

    Nie, tutaj robiłem wiele podejść, każda próba edycji w PSE i zapisania kończy się tym, że zdjęcie jest rozjechane.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam mam ten sam problem lightroom rozjasnia zdjęcie nieznacznie podczas ładowania to widac. Przelaczam miedzy fotkami i w pewnym momencie jest ok 1 sek jak wczytuje zdjecie to widac jak podkreca jasnosc i kolory. Szukam i szukam odp na necie i nic nie widze :/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •