Close

Strona 1 z 149 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1482
  1. #1

    Domyślnie Fujifilm X10/X20/X30 - pierwsze wrażenia i zdjęcia

    dziś (8.10.2011) miałem okazję uczestniczyć w oficjalnej prezentacji tego aparatu (dziękuję firmie Fuji, że nie zapomina o swoich klientach i umożliwia im poznanie nowych produktów jeszcze przed oficjalną premierą handlową).
    --- pierwsze wrażenia ....
    aparat wykonany solidnie o dobrej ergonomii i wcale nie aż tak mały jak by wynikało z folderów, trzyma go się bardzo przyjemnie, "system lustrzankowy", mechaniczny zoom po prostu rewelacja, po włączeniu (też obiektywem) od razu można ustawić zamierzoną ogniskową, bez szmerów i szukania przycisku "zoom" można w ten sposób zaoszczędzić troszkę czasu, bo "odpalenie" aparatu troszkę trwa, należało by to porównywać z aparatami podobnego segmentu czyli np Canon seria G, gdzie też trzeba troszkę poczekać aż wyświetlacz poinformuje o gotowości, aparat cichy, praktycznie bezgłośny, wyłączając dźwięk elektroniczny, praktycznie nie słyszymy "wykonania" zdjęcia, więc dla mnie wielkie brawa dla Fuji, pokrętła sterujące na miejscu, już po chwili można było obsługiwać zmianę podstawowych parametrów bez poszukiwania pokręteł, wyświetlacz bardzo czytelny i dodatkowo wizjer optyczny (uwaga - nie podaje żadnych parametrów) jednak bardzo potrzebny, w funkcji exr wyłączył mi się główny wyświetlacz i kadrowanie właśnie za pomocą "lunetki" (może to być też nieznajomość aparatu ) tak samo jak ustawiając no kółku sterowania exr nie miałem dostępu do ustawień manualnych (może znów nieznajomość), al przejdźmy do zdjęć


    foto 1
    iso 100 f/2 t 1/400

    foto 2
    exr iso 400 f/2 t 1/800

    rozdzielczość aparatu to 3000/4000 w funkcji exr automatycznie spada do 2112/2618 (charakterystyka matrycy)

    zdjęcia robione w piwnicy przy minimalnym oświetleniu



    iso 1240 f/2,8 t 0,7 sek

    prawie to samo zdjęcie przy włączonym exr



    iso 3200 f/2 t 0,14sek



    i wersja II, gdzie automatycznie zostały zmienione parametry też przy exr

    iso 800 f/2 t 1/4 sek ??


    i już w normalnych warunkach



    iso 100 f 2,8 t 1/30 ogniskowa 112mm



    iso 1600 f/2 t 1/400



    exr iso 400 f/2 t 1/110


    a makro z tym aparatem to przyjemność



    cena ustalona na początek sprzedaży ok 2200zł z tendencją spadkową
    po obejrzeniu zdjęć robionych przed samym spotkaniem, mogę dodatkowo pochwalić aparat za bardzo ładne działanie pod światło i bardzo przyjemny obrazek przy portrecie (zdjęcia robił Jacek Heliasz i będą dostępne na stronie fuji)
    z moich spostrzeżeń - funkcja exr, po prostu używaj jej cały czas, mimo, że ustawioną miałem w funkcji AUTO, czyli aparat decydował o jej ustawieniu
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 08-10-2011 o 18:05
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #2

    Domyślnie

    No to czekam na jakieś sensowne porównanie z G12, bo o ile matrycą CCD z S5Pro byłem ( i jestem ) zachwycony, o tyle EXR mnie jak dotąd rozczarowuje ( miałem F200 ).
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za zasygnalizowanie tematu. Kolorki ma fajne. Martwi mnie tylko to fioletowe paskudztwo na kasztanowcach w prawym górnym rogu - czy to aberracja chromatyczna?

    Liczyłem na pojawienie się tego aparaciku, podobnie jak na większość kolejnych systemów bezlusterkowców, jednak na razie wciąż nie widzę alternatywy dla mojego starzejącego się LX3 - aparatu który miałby nieco większą matrycę, był nie za wielki i równie wygodny w obsłudze jak wspomniany Lumix - może zbyt wybrzydzam

    Czy porównywaliście może zdjęcia JPG prosto z puszki z RAW obrabianymi w programach niezależnych (w przypadku wspomnianego Lumixa - czy ponoć także Samsungów NX - różnica jest ogromna)?

  4. #4

    Domyślnie

    Jest bardzo sympatycznie, trzeba będzie trzymać kciuki by cena spadła szybko do 1,5k
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  5. #5

    Domyślnie

    nie napisałem, że raw niestety nie jest otwierany przez żaden program oprócz firmowego, co do zafarbów, niestety też to zauważyłem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że miałem do czynienia z modelem testowym w którym każdy z użytkowników bawił się meni i ciężko mi teraz stwierdzić co było w ustawieniach (symulacje filmów, ozdobniki, wyostrzenia itp), poczekamy na wersję, którą będzie można wziąć na dłużej i choć by zresetować wszystkie ustawienia, w powyższych przykładach widać, że exr działa i to skutecznie
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 09-10-2011 o 00:18
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę, że fajnie się bawiliście dorzucę link do zdjęć zrobionych przez Jacka Heliasza http://www.facebook.com/media/set/?s...41774a7&type=1 oraz galerii z backstage http://www.facebook.com/media/set/?s...55e7172&type=1

    Jak ktoś był na imprezie to przypomnę, że trwa konkurs na najlepszą relację, w którym można wygrać X100

    Pozdrawiam,

    K

  7. #7
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8

    Domyślnie

    a wie ktoś od kiedy będzie w sprzedaży?

  9. #9
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    archiwum X
    Posty
    442

    Domyślnie

    Chyba w tygodniu od 14-19 listopada bo w środę czyli jutro maja dotrzeć do Fuji Polska. Tak zapewniał gostek z FP na forum Fuji.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za info Jasand.

Strona 1 z 149 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •