Close

Strona 4 z 149 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1482
  1. #31

    Domyślnie

    a czy ktoś może mi powiedzieć jakie są różnice między X100 a X10?
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    a czy ktoś może mi powiedzieć jakie są różnice między X100 a X10?
    http://dancarrphotography.com/blog/2...i-x10-vs-x100/

  3. #33

    Domyślnie

    Żeby nie zaśmiecać wątku: tutaj będę wrzucał dalsze zdjęcia, zrobione X10.
    Jeśli kogoś zainteresują - zapraszam do oglądania
    flickr dużo gratów

  4. #34

    Domyślnie

    dzięki
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  5. #35

    Domyślnie

    rozmawiałem z Jackiem, który ten aparat testował "bardzo mocno" (jest testerem dla fuji) i jego opinia "jpeg są tak dobre, że w zasadzie nie ma potrzeby stosować raw"
    zastanawia mnie porównanie cen ze strony powyżej, czyli x10 - 600$, x100 - 1200$, czyli (przy cenie $ 3,30) x10 wychodzi ok 2000zł, a x100 ok 4000zł, u nas ceny to x10 ok 2500zł, x100 4000zł, zachowując relację cen chyba można się spodziewać małej obniżki cen, zwłaszcza, że fuji tłumaczy się z ceny (obiecana ok 2200, a obecna ok 2500), że zakup sprzętu był przy kursie euro ok 4,46, poczekamy zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 20-11-2011 o 14:36
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #36

    Domyślnie

    Myślę, że obecne ceny utrzymają się do Bożego Narodzenia (efekt nowości + sezon prezentowy), po Nowym Roku spadną pewnie o ok. 10%. Sporo zależy oczywiście od kursu walut ale ceny poniżej 2000 zł raczej bym nie oczekiwał.
    flickr dużo gratów

  7. #37

    Domyślnie

    Mam go od dziś. Długo rozważałem, czy x10, czy nikon j1, ale padło na fuji. Pierwsze wrażenie - bardzo dobre, szybko robi zdjęcia, o co mi chodziło. AF śmiga. Napiszę więcej jak go trochę poużywam.

  8. #38

    Domyślnie

    Ja mam ten aparat od kilku dni, kupiłem go od razu, jak tylko trafił do sklepów. Czuję się, jakbym wrócił do korzeni, bo swoją przygodę z fotografią cyfrową zacząłem parę lat temu właśnie od Fuji, od modelu E900 Na kilku forach już się rozpisywałem o X10, więc tutaj dla odmiany polecę po łebkach.

    Na początek małe porównanie szumów X10 (z lewej) kontra Panasonic GF2 (z prawej). Niestety żadnym sensownym softem nie da się póki co ruszyć rawów, więc na razie tylko jpegi - standardowe parametry, bez grzebania. Automatyczny balans bieli, iso 800, przysłona f/4 i f/8 dla uzyskania tej samej GO, kiepskie światło żarowe:




    Tu z kolei test praktyczny trybu PRO LOW-LIGHT, dzięki któremu można wykonywać zdjęcia z ręki w słabych warunkach oświetleniowych. Aparat rejestruje wtedy za jednym razem i robi z nimi coś, czego do końca nie rozumiem, ale najważniejsze, że to coś działa. Kolejność aparatów ta sama, co wyżej. Aby wykonać zdjęcie z ręki Panasem, musiałem ustawić 1/30 s, f/2,5 (pełna dziura) i iso 2000, co skończyło się dla niego fatalnie:





    I jeszcze parę przypadkowych pstryków, wszystkie zrobione z ręki:











    Do tego jeszcze porównanie głośności migawki:

    http://www.youtube.com/watch?v=7FUU0...layer_embedded

    A na koniec podsumowanie zalet i wad:

    + jakość zdjęć (szumy i DR), jak na kompakt, nadspodziewanie dobra
    + znośna wielkość i dobra jasność wizjera - w kompaktach to niespotykane
    + obiektyw daje radę jeśli chodzi o właściwości optyczne
    + szybki AF
    + dyskrecja: bezgłośna migawka i możliwość wyłączenia lampki AF jednym guzikiem
    + przyciski, przełączniki, gałki, pokrętła... i zoom na pierścieniu
    + czytelny ekran
    + przyjemnie wykonany korpus, wrażenie solidności
    + użyteczne tryby: nocne zdjęcia z ręki, panoramy
    + retro stajl +10 do lansu

    - zapis na kartę dość wolny, szczególnie przy raw+jpeg
    - bateria słabiutka, w porywach 300 zdjęć
    - brak informacji w wizjerze, łącznie z punktami AF
    - brak jakiegoś szybkiego menu
    - ustawienia stabilizacji obrazu zakopane głęboko w menu
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niestety żadnym sensownym softem nie da się póki co ruszyć rawów, więc na razie tylko jpegi - standardowe parametry, bez grzebania.
    A może X10 tak jak X100 ma wywoływanie rawów w samym aparacie? Obecnie mój "workflow" z aparatem X100 polega właśnie na robieniu zdjęć JPG+RAW i w niektórych przypadkach wywoływaniu RAW już w samym aparacie - żaden program włącznie z firmowym (na bazie silkypix chyba) nie daje takich wiernych ustawień jak wywoływacz w aparacie. W zasadzie wystarczyłby mi taki program na komputerze, ale niestety Fuji go nie robi.. W samym aparacie są funkcje wywołania z każdym ustawieniem filmu typu astia, provia, velvia, mono, poza tym można zmienić ekspozycję od -1 do +3, kontrast ciemnych oraz jasnych tonów, balans bieli, nasycenie, ostrość. W zasadzie wszystko co trzeba. Robię więc zdjęcie JPG+RAW a najwyżej potem dodatkowego JPG jeśli trzeba coś poprawić. Do niedawna przycisk raw uważałem za zbędny, teraz się przydaje..

    Co do prędkości, pojawiły się nowe karty Sandisk extreme pro 95mb/s - podobno działa znacznie szybciej (u mnie z Sandiskiem extreme pro 45mb/s RAW kilka sekund, na którymś zagr forum czytałem że w X100 z nową kartą 1.5 sek.)

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    A może X10 tak jak X100 ma wywoływanie rawów w samym aparacie?
    No ma, faktycznie. Nie wpadłem na to, żeby tego użyć Spróbuję, może coś z tego wyjdzie.

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    Co do prędkości, pojawiły się nowe karty Sandisk extreme pro 95mb/s - podobno działa znacznie szybciej (u mnie z Sandiskiem extreme pro 45mb/s RAW kilka sekund, na którymś zagr forum czytałem że w X100 z nową kartą 1.5 sek.)
    Jakoś to przeżyję. Ale jeśli będę kupował kolejną kartę, to na pewno pomyślę o jakiejś ultra szybkiej.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 4 z 149 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •