Close

Strona 3 z 149 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1482
  1. #21

    Domyślnie

    sigma ze swoimi kompaktami dp tez szaleje na poczatek a pozniej sprzedaje je za 1/2 ceny
    trzeba wiec bedzie jeszcze poczekac o_O

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Chora cena.
    biorąc pod uwagę cenę Penatx Q, czy Nikona 1 - to cena na bardzo rozsądnym poziomie, analizując nasze zarobki, to cena prawie z kosmosu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #23

    Domyślnie

    Wrocław - cena 2490, z zapowiedzi (jeszcze nie potwierdzonych w 100%), prawdopodobnie na początku roku zobaczymy hybrydę (czyżby godny następca R1?) i bezlusterkowca (ponoć na matrycy 100, czyli aps-c, czyżby chcieli skorzystać z optyki nikona ? - oj chyba no to nikon nie pozwoli)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Wrocław - cena 2490, z zapowiedzi (jeszcze nie potwierdzonych w 100%), prawdopodobnie na początku roku zobaczymy hybrydę (czyżby godny następca R1?) i bezlusterkowca (ponoć na matrycy 100, czyli aps-c, czyżby chcieli skorzystać z optyki nikona ? - oj chyba no to nikon nie pozwoli)
    Nie bedzie bagnetu Nikona bo to nie byłby bezlusterkowiec - chyba ze wielki jak lustrzanka albo z wystającą rurą z przodu
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  5. #25

    Domyślnie

    No i mam już swojego X10
    Pierwsze wrażenia?
    Na plus:
    - jakość wykonania wspaniała, pomimo małych rozmiarów w ręce leży wspaniale,
    - bardzo dobra jakość obrazowania oraz video w full HD,
    - zmiana ogniskowej pierścieniem na obiektywie to doskonały pomysł,
    - gwint w spuście migawki do podłączenia mechanicznego wężyka spustowego,
    - duży wizjer (optyczny, nie żadne LCD o wielkości łebka od szpilki),
    - przycisk "RAW",
    - gorąca stopka do lampy błyskowej,
    - ładowarka do baterii - dobrze, że Fuji nie uległo modzie ładowania baterii poprzez podłączanie kabla do aparatu

    Na minus:
    - brak wbudowanego odbiornika GPS (w sprzęcie tej klasy powinien się już znaleźć),
    - mało przejrzyste menu, choć to może kwestia przyzwyczajenia

    I na początek jedno zdjęcie prosto z puszki - ISO400, f2.0, ogniskowa 28mm (odpowiednik 112 mm dla pełnej klatki):

    Za kilka dni, jak się lepiej zaznajomię ze sprzętem, to pewnie napiszę coś więcej.
    flickr dużo gratów

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    biorąc pod uwagę cenę Penatx Q, czy Nikona 1 - to cena na bardzo rozsądnym poziomie, analizując nasze zarobki, to cena prawie z kosmosu
    Czyli J1+10-30 za 2500 to chora oferta, natomiast kompakt x10 z mniejszą i słabsza matrycą i zintegrowaną optyką za 2500 to dobra propozycja ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #27

    Domyślnie

    nie napisałem, że to idealna cena, jeśli podajesz Nikona 1 - to jest on stanowczo za drogi (właśnie choć by w stosunku do x10), tak w 1 dostajesz bardzo przeciętny obiektyw z większą matrycą, w x10 dostajesz bardzo dobry obiektyw z mniejszą, rewelacyjną matrycą - wybór należy do odbiorcy
    ps: dla mnie cena oby dwóch tych modeli jest stanowczo za wysoka na nasz rynek, co do cen to właśnie samsung dał odpowiednią alternatywę cenową jak na tą klasę aparatów (ale za aparaty samsunga stanowczo mniej płaci się za nazwę) to tak jak z reklamą Harleya NIE KUPUJESZ MOTOCYKLA - KUPUJESZ LEGENDĘ ja bym to porównał do powyższego modelu Nikona NIE KUPUJESZ APARATU - KUPUJESZ NIKONA

    PEDRO - gratulację, czekam na więcej opinii z Twojej strony, odpowiedz mi, bo nawet na warsztatach nie byli mi w stanie udzielić takiej informacji - czy w manualu można dodatkowo włączyć funkcję EXR (niskie szumy) ?
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 19-11-2011 o 18:14
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    PEDRO - gratulację, czekam na więcej opinii z Twojej strony, odpowiedz mi, bo nawet na warsztatach nie byli mi w stanie udzielić takiej informacji - czy w manualu można dodatkowo włączyć funkcję EXR (niskie szumy) ?
    Nie widzę takiej możliwości.
    Funkcja EXR oraz tryb manualny M stanowią odrębne pozycje pokrętła trybów PASM. Samej funkcji EXR nie da się nigdzie odpalić z poziomu menu aparatu.
    flickr dużo gratów

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pedro Zobacz posta
    Nie widzę takiej możliwości.
    Funkcja EXR oraz tryb manualny M stanowią odrębne pozycje pokrętła trybów PASM. Samej funkcji EXR nie da się nigdzie odpalić z poziomu menu aparatu.
    W każdym trybie PSAM da się odpalić DR (ale nie SN czyli niskie szumy) poprzez ustawienie w setup'ie:

    1) ISO 100, wielkość M, DR400
    2) ISO 400, wielkość L, DR400

    Wtedy nie tylko mamy dostępny wyłącznie jpg ale i raw, który według forumowiczów z dpreview można pięknie wyciągnąć.
    Ostatnio edytowane przez acidjazz ; 20-11-2011 o 00:14
    FM3a + Nikkor 50/1.2; M9 + 28/2.8, 50/1.4, 35/1.4; 5D + 50/1.2

  10. #30

    Domyślnie

    Pierwsze pstryki od czapy z X10
    JPG prosto z puszki, Provia mode

    1.


    2.


    3.


    4.
    FM3a + Nikkor 50/1.2; M9 + 28/2.8, 50/1.4, 35/1.4; 5D + 50/1.2

Strona 3 z 149 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •