Close

Strona 147 z 149 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 461 do 1 470 z 1482
  1. #1461

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez User1 Zobacz posta
    Odkąd zaprzyjaźniłam się z lampą i statywem szumy przestały mi przeszkadzać w x10
    A swoją drogą. Jaki statyw polecicie do x30? Nieduży po złożeniu i może być używany.

  2. #1462

    Domyślnie

    X30 raczej w kwestii statywu nie jest zbyt wymagający, byle się kupy trzymał i nie kołysał Ja mam Triopo C-258 z głowicą kulową, czy nieduży, kwestia względna.

    Małe porównanie X10
    Zanim nie zacząłem się bawić analogiem też bałem się lampy błyskowej, ale tam czułości się nie podniesie tak łatwo

  3. #1463

    Domyślnie


    dzisiejszy strzał z biodra w mieście Łodzi, przeciorany jpeg w lajtrumie

    zdjęcie zrobione w trybie "P", ISO max 800, Hitone +1, Ltone +2, filtr czerwony

    co ciekawe, w tym trybie aparat wybiera takie ustawienia, że zdjęcia robione w ruchu, z biodra, nie są aż tak rozmazane...

    p.s. czy to prawda, że x10 miał lepszą rozpiętość tonalną za sprawą innej matrycy?
    Ostatnio edytowane przez Kubek89 ; 14-10-2016 o 00:11

  4. #1464

    Domyślnie

    Takie plotki krążą, z tego co czytałem to matryca X-trans z X10 ma efektywne 6Mpix, a nie 12, połowa jest pomocnicza i dzięki nim można właśnie zwiększyć DR(jest opcja DR400%^^, ale ma pewne ograniczenia, 6Mpix, albo Iso400+), bo bez tego cienko, można zamiast tego zwiększyć rozdzielczość(12Mpix), ale nie wiem na ile to praca softu, a na ile matrycy i trzecia opcja to zwiększenie powierzchni, gdzie "piksele" na matrycy łączą się parami, bo są właśnie tak rozstawione, żeby zmniejszyć szumy. Ja używam tylko i wyłącznie 6Mpix i DR400%, a napisałem to co wyczytałem w inetrnecie, albo zauważyłem na swoim x10(zresztą matryce X-Trans ma wiele aparatów Fuji).

  5. #1465

    Domyślnie

    X10 nie ma matrycy X-Trans, tylko EXR. Jej efektywna rozdzielczość to 12 mpx, tyle że przy pełnej rozdzielczości działa ona jak typowa matryca i niczym się nie wyróżnia pod względem DR. Patent EXR zaczyna działać dopiero wtedy, gdy przełączysz się na 6 mpx i ustawisz tryb DR400. Wtedy migawka elektroniczna w co drugiej linii pikseli (zawierających tylko filtr zielony) odcina ekspozycję szybciej niż wynikałoby to z wybranego czasu naświetlania. Matryca jest jakby odwrócona o 45 stopni, przez co linie te przebiegają ukośnie. Ułatwia to interpolację - linie te nie pokrywają się z liniami pikseli na zdjęciu. Dzięki temu na każdy piksel zdjęcia przypadają dwa sąsiadujące ze sobą piksele na matrycy, z których jeden zbiera więcej światła, a drugi mniej. A soft aparatu robi z nich sobie takiego HDRa, oczywiście z neutralnym mapowaniem tonów.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #1466

    Domyślnie

    Dziękuje za wyjaśnienie, mylą mi się już te technologie, od X20 były X-Transy chyba

  7. #1467

    Domyślnie

    jeszcze jeden pstryk z x30


    jpeg, podbite kolory w LR i poprawiona ekspozycja


    p.s. patrząc przez EVF mojego x30 nacisnalem dzisiaj jakis przycisk na pilocie do telewizora i zobaczylem biale swiatelko w miejscu diody. czy to oznacza, ze x30 po uzyciu filtra moze rejestrowac zdjecia w podczerwieni? w anglojezycznym internecie przewija sie w tym kontekscie filtr IR firmy HOYA, rzekomo kompatybilny z tym aparatem. ma ktos jakies doswiadczenia w tym zakresie?

    p.s. tak, oglądałem wlasnie skonwertowane do czerni i bieli zdjęcia krajobrazowe "w podczerwieni" i jestem szczerze zafascynowany

    ^ znalazlem na necie, to jest zdjecie z x10

  8. #1468

    Domyślnie

    Reanimuję wątek. Choć sprzętu dawno już nie mam.

    Ostatnio edytowane przez gebels ; 12-12-2016 o 14:56
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  9. #1469

    Domyślnie

    Ludzie, ludziska - potrzebuję pomocy: gdzie oddać do serwisu Fuji X30?
    Pojawił mi sie niepokojący luz w obiektywie, lata na boki
    Nikoniarz-majsterkowicz

  10. #1470

    Domyślnie

    Kumpel ma jeszcze X10.
    X10 co do dynamiki to super sprawa ale mamy 6Mpix + dosc miekkie foty
    Pamietam, ze musialem mocno wyostrzac bo slabo bylo z detalami.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 147 z 149 PierwszyPierwszy ... 4797137145146147148149 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •