Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy do F100 sie da?

    Czesc,
    Zapragnąłem zostać Łowcą zwierza, ale z moimi 200mm to na niewiele się to zda. Więc pomyślałem że zakupie coś w okolicach 600mm i tutaj kolejny problem bo moja karta nie przepuściła tych 40tys pln. Ale ja sie nie poddaje i znalazłem na allegro coś za 200-300pln również takie długie ale z lustrem w środku. i teraz zasadnicze pytanie : Czy dam rade cos takiego podłączyć do F100? Jak tak to jak, a jak nie co co musiałbym zakupić żeby działało?
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli ma mocowanie bagnetowe typu F to spox,jeśli m42 to trza kupić przejściówke

  3. #3

    Domyślnie

    Przejścówka to jedno, a konstrukcja to drugie. Może nie być fizycznej możliwości podpięcia tego wynalazku. Cały pic polega na tym że lustro i wiaderko mają podobną średnicę zazwyczaj znaczną dosyć. Jeżeli teraz ta hałbica na całej długości ma jednakową średnicę to jest pozamiatane, ponieważ wystający pryzmat uniemożliwi połączenie tego wszystkiego w jedną całość, chyba że przez pierścienie pośrednie. Ale wtedy żegnaj ostrości na nieskończoność i cała zabawa traci rację bytu.
    Problem z tego co pamiętam występuje z jakąś wersją Rubinara między innymi.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    facet daruj sobie to wiadro, lusterka nawet nikona są marne, jakas trzyseta i tc, ale fakt, że tanie, tylko co z tego jak na 90% bedziesz niezadowolony, i będfziesz żalował tych wszystkich sytuacji
    pozdrawiam
    "czuję jak rodzi się moc"

  6. #6

    Domyślnie

    przerabiałem temat długich szkieł i co mi wyszło

    tamron SP 400/4
    sigma 400/5,6 APO makro lub HSM
    sigma 135-400/4,5-5,6 APO AS

    imho 400/500 w zupełności wystarczy...szkła dłuższe są jednocześnie bardzo ciężkie i nieporęczne...moja sigma 400 waży 1,45kg, a wpołączeniu z F70 i metzem? szok ...dobrze, że mój MF dźwiga do 6kg, ale i tak szkło cza dociążyć workiem z piaskiem przy dłuższych czasach :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    tamron SP 400/4
    Ile by trzeba wydać?
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •