Close

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 230
  1. #221

    Domyślnie

    Poczytałem, przemyślałem sprawę i chyba kupię coś takiego.
    http://tojiro.pl/details.php?k=2&p=2...20warstwy%20HQ
    Nóż polecany na tamtym forum

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  2. #222

    Domyślnie

    Ponad 20 lat używam.

    http://www.eva-tec.pl/cat,6206__Noże_dla_gastronomii

    Bardzo dobre.
    D7k, VR 18-105

  3. #223

    Domyślnie

    Ja od pół roku używam czegoś takiego http://www.samura.pl/sklep/yoshida-h...-2-detail.html i sobie chwalę.

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login_87 Zobacz posta
    Ja od pół roku używam czegoś takiego http://www.samura.pl/sklep/yoshida-h...-2-detail.html i sobie chwalę.
    Też nad nim myślałem i powiem szczerze że wciąż się waham

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #225

    Domyślnie

    Hej! Interesuje się może ktoś nożami i poleci jakieś gyuto do kuchni? Wstępnie patrzyłem na jakieś japończyki ze stali VG-10 w przedziale 500-700 zł plus ostrzałka king 1000/6000 - dobry wybór? Są może jakieś tańsze chińskie noże, za które nie przepłacamy?

  6. #226

    Domyślnie

    Kupiłem ostatecznie Tojiro Shirogami gyuto 210mm. Mogłem wziąć jednak 180mm, 210mm to trochę za dużo (znaczy ujdzie, ale krótszy byłby lepszy). Ogólnie szału nie ma. Myślałem, że będzie lepszy.






  7. #227

    Domyślnie

    Używam Tojiro Gyuto od dobrych piętnastu lat. Model z tańszych. Wtedy płaciłem koło 200 zł za niego. Jest to mój podstawowy nóż w kuchni. Niestety, nie miałem cierpliwości, albo wprawy do ostrzenia go kamieniem i kupiłem parę lat temu jakąś średnią ostrzałkę. Jest na tyle ostry, że pracuje się komfortowo, ale to już nie to, co nowy. Może kiedyś spróbuję się jeszcze zmierzyć z fachowym ostrzeniem.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #228

    Domyślnie

    Ostatnio zostałem poproszony o wykonanie zdjęć noża. Podobno to Ferrari - nie znam się ale wygląda fajnie. Z tego co wiem, to bardzo dłuuuga robota, własnoręcznie - MADE IN POLAND Do tego oczywiście to droga zabawa... coś jak u nas aparaty czy obiektywy

    DSC_5071.jpg

    DSC_5092.jpg

    Właściciel dodał taki opis:

    Cześć,
    Jestem Szefem Kuchni we własnych lokalach w Gdyni i chcę pochwalić się Wam świetnymi nożami do kuchni wykonanymi z chromobułatu i bułatu węglowego.
    Załączam filmik, jako mały test umiejętności obu noży.
    Noże wykute i wytopione z bułatu są bardzo agresywne, ostre i zupełnie inaczej pracuje się nimi w kuchni niż stalą proszkową, chromową czy damastową.
    Kilka danych i własnych spostrzeżeń:
    Oba noże są z bułatu i mają bardzo podobne właściwości.
    Chromobułat -„Santoku” nóż z rączką z czarnego dębu, z wstawką bursztynową jest nierdzewny i dłużej trzyma ostrość (około 1,5 miesiąca).
    Bułat węglowy (wytapiany w tyglach) - „Nóż Szefa Kuchni” z niebieską rączką ze stabilizowanego drzewa ma bardzo agresywne cięcie (nie trzeba poprawiać). W profesjonalnej kuchni trzyma ostrość około 1 miesiąca czasu z lekkim podostrzaniem musakiem diamentowym.
    Cechy noży szczególne przydatne w profesjonalnej kuchni:
    Nie zasysają krojonego produktu: warzywa, wędliny, sery itd. nie przyklejają się do powierzchni
    Bardzo ostre: maksymalna ostrość jest bardzo wysoka
    Jak długo go używam: bułat węglowy mam ponad rok, chromobułat 1,5m-ca (noży używam 5 dni w tygodniu)
    Ostrzenie: nie ostrze sam noży, oddaje je na ostrzenie na diamentach
    Geometria: idealna ze świetnym wyważeniem przy logo kowala, noże są bardzo lekkie i mają cienkie ostrza
    Pielęgnacja: wymagająca- nóż z niebieską rączką z bułatu węglowego po każdym użyciu najlepiej wycierać na sucho a na koniec dnia warto go naoliwić oliwką do noży. Nóż ma bardzo dużą zawartość węgla, dlatego może zardzewieć pozostawiony mokry. Nóż z czarną rączką jest z chromo bułatu i jest nierdzewny.
    Bardzo dziękuję Mirkowi Kwiatkowskiemu, który wytopił, wykuł i oprawił dla mnie oba bułaty. Ułatwiły one znacznie moją pracę, która stała się przyjemnością. Niżej zostawiam filmik jako podziękowanie
    Oraz filmik:

    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #229

    Domyślnie

    Normalnie jak złote kable zasilające sprzęt audiofila ....

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Normalnie jak złote kable zasilające sprzęt audiofila ....
    No jest to ekscytujące

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •