Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 230
  1. #1

    Domyślnie Wszystko o nożach kuchennych

    ...a nie mogę go znaleźć. Ewentualnie wcale się nie pogniewam jeśli np powiecie czy warto kupić Berghoffa czy szukać czegoś innego ?
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 05-06-2013 o 17:39

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    ...a nie mogę go znaleźć. Ewentualnie wcale się nie pogniewam jeśli np powiecie czy warto kupić Berghoffa czy szukać czegoś innego ?
    Zamów tutaj: http://japanesechefsknife.com/JCKSpecialKnifeSet.html

    Błyskawiczna przesyłka do PL, koszt, o ile pamiętam, $8, a jakość nieporównywalna z tym, co można kupić w Polsce.

    pozdrawiam,
    Paweł
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    Cena nie dla mnie.

    Ktoś może ma linkę do tego starego wątku ?

  4. #4

    Domyślnie

    Kup sobie pasujący cenowo model Victorinoxa albo Fiskarsa i bedziepanzadowolony
    W kuchni używam kilku noży Fiskars Functional Form PRO i sprawdzają się świetnie. Kuta stal dobrej jakości, świetnie leżą w dłoni i nie tępią się za szybko.
    Za taką kasę nie znajdziesz nic lepszego.
    Jeśli Vicek to z serii Fibrox. Trochę droższy od Fiskarsa FF PRO pewnie trochę lepszy, ale a domowej kuchni nie zauważysz różnicy.
    Do tego koniecznie diamentową ostrzałkę (taki pręt z uchwytem!) do przeciągania przed poważniejszym krojeniem i tyle.
    A do codziennej tyrki w kuchni jako podstawowy nóż - Pikutek.
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  5. #5

    Domyślnie

    do codziennej kuchni (i nie tylko azjatyckiej ) polecam zestaw dwoch tasakow kiwi brand (tajwan) duzy, i ciezszy do dziabania kosci i ciezkich rzeczy, mniejszy i lekki do wszystkiego innego. Odkad mam ten komplet nie uzywam innych nozy. Do tego (za kubedes) ostrzalka diamentowa i kilka pociagniec na jakis czas.
    Aha cena tych nozy (tasakow) 30-50 zl

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie, a jeśli chodzi o ostrzałki to co polecacie? W marketach jest tego sporo, droższe, tańsze. Raz zakupiłem coś taniego (bez diamentów) i stępiło się to dosyć szybko (logiczne). Obawiam się, że niektóre droższe też tak skończą. Co byście polecili z ostrzałek w przyzwoitych pieniądzach?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    No właśnie, a jeśli chodzi o ostrzałki to co polecacie? W marketach jest tego sporo, droższe, tańsze. Raz zakupiłem coś taniego (bez diamentów) i stępiło się to dosyć szybko (logiczne). Obawiam się, że niektóre droższe też tak skończą. Co byście polecili z ostrzałek w przyzwoitych pieniądzach?
    Najlepiej kamień - osełka. Tanio i skutecznie - takie coś (na bazarze kupiłem za 2 zł - taniej się chyba nie da ), tylko trzeba mieć trochę wprawy.
    Do tego pręt diamentowy (ceramiczny też się sprawdzi) do podostrzania przez krojeniem i wszystko w temacie.
    Ja się nie umie na kamieniu, to przeciągana. Używałem takiej ręcznej Victorinoxa i daje radę.
    Za znacznie więcej można kupić coś co trzyma kąty, ale to już właściwe tylko do odtwarzania krawędzi tnącej.
    Ja mam takie coś:

    Obrazek zapożyczony stąd
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  8. #8
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ja w domu używam takiego kliknij przyzwoita cena i dobra jakość

  9. #9

    Domyślnie

    Kubedes ale pojechałeś na maksa
    Przed pichceniem w domu rozkładam mały warsztacik i ciachciarach nieminełopółgodziny i nożyk ostry
    Raczej miałem na myśli coś w kształcie pręta jak wcześniej mówiłeś, takiego wiesz, dla lamerów
    Krojonego ogórka, raczej średnio interesują kąty ostrzenia :P

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Kubedes ale pojechałeś na maksa
    Przed pichceniem w domu rozkładam mały warsztacik i ciachciarach nieminełopółgodziny i nożyk ostry
    Raczej miałem na myśli coś w kształcie pręta jak wcześniej mówiłeś, takiego wiesz, dla lamerów
    Krojonego ogórka, raczej średnio interesują kąty ostrzenia :P
    Przeczytałeś mojego posta, czy tylko pośmiałeś się z obrazka?
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •