Close

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 230
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    Przy takim podejściu to budżet można obniżyć o rząd wielkości - do poziomu 25 zł z przesyłką bo ja 90% rzeczy w kuchni robię pikutkiem których mam już całe stado i zawsze jakiś jest pod ręką
    Nie jest to dla mnie nowość, pikutków używam od lat i to nie tylko w kuchni. Ale to nie jest argument, możemy sprowadzić nasze rozważania do absurdu i równie dobrze zaproponować pracę w kuchni kawałkiem naostrzonego krzemienia -- też się da.

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    […] do zastosowań amatorskich nie trzeba profi noży z najwyższej półki, bo te mają pracować po kilkanaście godzin dziennie, na tempo i nie tępić się za szybko.
    Akurat dla amatora długie trzymanie ostrości jest dość ważne bo z reguły ludzie nie potrafią ostrzyć albo nie mają czym. Więc im rzadziej głownia będzie stykała się z osełką -- tym lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    Do tego kutego szefa przydałby się pręt do podostrzania, a to już przekroczy budżet
    Ja pręt stanowczo odradzam. Żeby z niego korzystać trzeba mieć raczej pewna rękę i doświadczenie. Brak takowego poskutkuje, w dłuższej perspektywie, zniszczeniem krawędzi tnącej. Najlepiej kupić ze dwa kamienie (najlepiej wodne) o różnej gradacji, ew. jakieś ustrojstwo które trzyma kąty za nas.

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    - mały warzywniak z ostrym czubkiem - np taki zestaw Victorinoxa ~40zł;
    I po co zestaw trzech praktycznie takich samych noży? Wystarczy jeden mały bazarowiec do obierania warzyw, ew. jakaś obieraczka.

    Ja dalej obstaje przy swoim i twierdzę, że szkoda pieniędzy na kilka mocno średnich noży, zamiast jednego w miarę porządnego. Będą tylko leżeć na półce i miejsce zajmować.

    PS
    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Mam tyko jeszcze pytanko - czy te ząbkowane noże ostrzy się tak samo jak gładkie ?
    Nie. Każdy ząbek (a raczej „zagłębienie” ) ostrzysz osobno. Trzeba mieć do tego odpowiednio cienkie pręty albo Spyderco Triangle (raczej drogie rozwiązanie).
    Ostatnio edytowane przez swider ; 05-10-2011 o 13:34
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    kubedes, pięknie dziękuję.

    Mam tyko jeszcze pytanko - czy te ząbkowane noże ostrzy się tak samo jak gładkie ?

    mam 3 sztuki tych "pikutków" ponad 3 lata , używam ich do krojenia wszystkiego i do dziś trzeba uważac przy krojeniu na paluchy bo nadal są ostre jak brzytewka. Nigdy ich nie ostrzyłem bo nie ma takiej potrzeby
    |sprzęt dostarcza firma Nikon & Sigma|

  3. #23

    Domyślnie

    Ha, znalazłem ostrzałkę Fiskars Roll-sharp którą można ostrzyć noże gładkie jak i te ząbkowane. Chyba zakupię

    Pikutka nawet w kolorze nam pasującym znalazłem ZIELONY i chyba zakupię jednego ząbkowanego i jednego gładkiego. Co do większego noża to zdecyduję się na Fiskarsa, zapewne uniwersalny bądź szefa kuchni tylko jeszcze nie zdecydowałem z której serii

  4. #24

    Domyślnie

    Też jestem za zakupem jednego dobrego, ale odradzam zakupu, wyboru serii, bez przymiarki.
    Imho ergonomia rękojeści, ciężar i wyważenie noża, jest równie ważne, co jakość samej głowni i ostrza.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrozikulus Zobacz posta
    mam 3 sztuki tych "pikutków" ponad 3 lata , używam ich do krojenia wszystkiego i do dziś trzeba uważac przy krojeniu na paluchy bo nadal są ostre jak brzytewka. Nigdy ich nie ostrzyłem bo nie ma takiej potrzeby
    otóż to.
    a jak już nawet stępisz kompletnie, np na cięciu mrożonek to wyrzucasz do kosza i kupujesz następnego za 15 zł.
    chyba że wolisz podejście bardziej profesjonalne, jakie wskazał swider , to kupujesz ostrzałkę za 315 zł i ząbek po ząbku podostrzasz
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  6. #26

    Domyślnie

    Kupiłem Fiskarsa 21cm z serii Pro i 2 pikutki Vica + ostrzałka Fiskarsa.

    Podziękował za podpowiedzi

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Kupiłem Fiskarsa 21cm z serii Pro i 2 pikutki Vica + ostrzałka Fiskarsa.

    Podziękował za podpowiedzi
    będziepanzadowolony.
    tylko uważaj na palce przy pierwszym kontakcie z ząbkowanym pikutkiem.

    i nie zapomnij później napisać jak ergonomia rękojeści, ciężar i wyważenie noża
    MSPANC
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Kupiłem Fiskarsa 21cm z serii Pro i 2 pikutki Vica + ostrzałka Fiskarsa.
    jak tam? napiszesz coś o wrażeniach czy poobcinałeś sobie palce przy pierwszym kontakcie?
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  9. #29

    Domyślnie

    Bez palców trudno pisać...
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Nie jest to dla mnie nowość, pikutków używam od lat i to nie tylko w kuchni. Ale to nie jest argument, możemy sprowadzić nasze rozważania do absurdu i równie dobrze zaproponować pracę w kuchni kawałkiem naostrzonego krzemienia -- też się da.
    No i właśnie ja taki kawałek zaostrzonego krzemienia stosuję i też jest dobrze. Kiedyś wziąłem komplet noży za punkty z Carrefoura. Tak na chwilę, bo akurat się do nowego mieszkania wprowadzałem. Mam te noże już 3 rok i ciągle jestem z nich zadowolony. Są z jakiejś niemieckiej firmy Bergner. Chyba robią więcej rzeczy do kuchni, bo mam też ich garnek. Nigdy nie używałem ostrzałki, a dalej tną wszystko na zadowalającym mnie poziomie. Staram się co prawda o nie dbać i nie wkładam ich do ociekacza, a jeśli wkładam, to ostrzem do góry. Pewnie mnie tu zaraz zbesztacie, że to tani badziew, ale też działa.

    Cytat Zamieszczone przez Seeker Zobacz posta
    Bez palców trudno pisać...
    The pięćdziesiąt
    Chciałbym mieć kilka szkieł ostrych niczym kieł.

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •