Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 230
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    Przeczytałeś mojego posta, czy tylko pośmiałeś się z obrazka?
    Kolego, nie oburzaj się.
    Oczywiście że czytałem, ale tak jakoś mnie wzięło na żarty.
    W żadnym wypadku nie wyśmiewam Twojej chęci pomocy. Tym bardziej że te chęci i wiedzę masz.
    Nawet nie sądziłem, że mógłbyś się oburzyć na moją odpowiedź.
    Ale do rzeczy. Posta przeczytałem i rozwiązania, mimo że zapewne bardzo dobre, jakoś do mnie nie przemawiają.
    Wydaje mi się że taki "pręciak" to szybszy sposób ostrzenia. Oczywiście oczami "domowego kuchennego rewolucjonisty" (czyt. laika)

  2. #12

    Domyślnie

    Najlepszy stosunek jakość cena mają kute noże Victorinox’a -- nie ma nic lepszego w tej cenie. Jeśli chcesz coś z wyższej półki to np. Hiromoto T-J Aogami Super, dostępne np. w sklepie podlinkowanym przez Pawła, w drugim poście.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  3. #13

    Domyślnie

    polecam noze Victorinox ktore maja chyba najlepszy wspolczynnik cena/jakosc
    D7000 _____ S10-20 ____ T17-50 ____ N50 ____ T90

  4. #14

    Domyślnie

    Drogie to jest .... Zerknalem przed chwilka na Alledrogo i jak widze że za noz do wszystkiego (szefa kuchni) i za noz do chleba mialbym zaplacic 400 zl to uwazam to za lekka przesade.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Zerknalem przed chwilka na Alledrogo i jak widze że za noz do wszystkiego (szefa kuchni) i za noz do chleba mialbym zaplacic 400 zl
    Jak 400 zł za dwa, całkiem niezłe noże to jest wysoka kwota… to ja już nic nie piszę.

    PS
    A tak w ogóle to jeden nóż typu gyuto spokojnie wystarczy do wszystkiego, nie trzeba kupować osobno noża do chleba. Moim zdaniem szkoda kasy.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 04-10-2011 o 22:17
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Drogie to jest .... Zerknalem przed chwilka na Alledrogo i jak widze że za noz do wszystkiego (szefa kuchni) i za noz do chleba mialbym zaplacic 400 zl to uwazam to za lekka przesade.
    TO się określ ile chcesz wydać i co ten nóż/noże ma robić w kuchni to Ci podpowiemy w co wpakować kasę.
    A na pytanie z pierwszego posta odpowiedź brzmi: nie kupować Berghoffa bo za taką kasę można lepiej.
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  7. #17

    Domyślnie

    O widzisz... To jak mozna lepiej za taka kase jak Berghoff? Bo 250 zl to przelkne..
    Jeden uniwersalny czy jakies 2-3 wyspecjalizowane?

    Ma to sluzyc do wszystkiego jak znam zycie. Wolowinka,kurczak, ser, chlebus, warzywko...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    O widzisz... To jak mozna lepiej za taka kase jak Berghoff? Bo 250 zl to przelkne..
    Jeden uniwersalny czy jakies 2-3 wyspecjalizowane?

    Ma to sluzyc do wszystkiego jak znam zycie. Wolowinka,kurczak, ser, chlebus, warzywko...
    Ja bym stawiał na jeden porządny nóż, po diabła mnożyć wydatki, jak i tak (piszę z praktyki) w 90% przypadków używa się tego jednego. I jeszcze raz polecam -- kutego Vicka, mieści się w budżecie i właściwie wszystko nim w kuchni zrobisz.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    po diabła mnożyć wydatki, jak i tak (piszę z praktyki) w 90% przypadków używa się tego jednego. I jeszcze raz polecam -- kutego Vicka, mieści się w budżecie i właściwie wszystko nim w kuchni zrobisz.
    Przy takim podejściu to budżet można obniżyć o rząd wielkości - do poziomu 25 zł z przesyłką bo ja 90% rzeczy w kuchni robię pikutkiem których mam już całe stado i zawsze jakiś jest pod ręką

    swider
    Do tego kutego szefa przydałby się pręt do podostrzania, a to już przekroczy budżet

    Stus
    Zawodowo się krojeniem nie zajmuję, ale miałem kontakt z nożami kuchennymi z różnych półek. Kute i stalowe Vicki, stalowe Fiskarsy, ceramiczne Kyocery, designerskie wynalazki jak PD Chroma 301 (na kursie u mistrza K. Schellera ) różne jednostronnie ostrzone Sashimi i przekonałem się "na własnych palcach", że do zastosowań amatorskich nie trzeba profi noży z najwyższej półki, bo te mają pracować po kilkanaście godzin dziennie, na tempo i nie tępić się za szybko.
    Do domowego pichcenia wystarczy solidny nóż z nierdzewki, pręt i kilka dobrych praktyk: np. żeby pocięte produkty ściągać z deski grzbietem noża a nie ostrzem, a po umyciu nie wkładać noża z innymi sztućcami do ociekacza tylko wytrzeć i odłożyć/odwiesić osobno.

    Wracając do tematu.
    W takim budżecie to ja (bazując na swoich doświadczeniach) wziąłbym jednak zestaw dwóch dużych i dwóch małych noży z gładkim i ząbkowanym ostrzem, bo po pierwsze takim zestawem potniesz już właściwie wszystko, po drugie nie będą się tak szybko tępić a po trzecie frajda większa z używania
    Bazując na tym co na allegro:
    - Nóż szefa długości min. 20 cm - im więcej tym lepiej - Fiskars 21 cm ~70 zł;
    - "nóż do chleba: - np taki Fiskars z niższej serii ~50 zł;
    - mały warzywniak z ostrym czubkiem - np taki zestaw Victorinoxa ~40zł;
    - pręt ceramiczny do podostrzania - choćby taka z Ikea ~40 zł.
    Za resztę kasy kilka pikutków, bo jak po roku taki pikutek straci trochę na ostrości to ląduje w szufladzie jako nóż stołowy podawany do posiłków (pikutek jest w zestawie Vicka jaki wskazałem wyżej).

    Niezłe noże w tej kategorii cenowej ma też IKEA (seria 365+) tam możesz wziąć nóż szefa (20 cm) i do chleba.
    Warzywniaki i obieraczki polecam jednak Vickowe bo są bezkonkurencyjne.
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  10. #20

    Domyślnie

    kubedes, pięknie dziękuję.

    Mam tyko jeszcze pytanko - czy te ząbkowane noże ostrzy się tak samo jak gładkie ?

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •