Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie TIF i co dalej :( help

    Kruca bomba z tymi nikonami . Na ostatnich minutach pleneru zmieniając wartość ISO nie ten guzioł na body nadusiłem i przestawiłem zapis z RAW na TIF, a wiadomo koniec pleneru to najsmaczniejsze zdjęcia się robi
    Kilkadziesiąt fajnych kadrów mam zapisanych jako TIF oczywiście wymagających gruntownej korekcji tego i owego.
    Nigdy na TIFach nie pracowałem jako pliku roboczym. Da się to prze konwertować do czegoś co będzie tak gumowo rozciągliwe jak poczciwy NEF z D700. Ratunku bo mnie rutyna zgubiła
    Działam tylko na LR wspomagając się PS CS4 do specjalnych poruczeń.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 02-10-2011 o 13:46
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    A nie jest tak że w LR mozna otwierać i korygować pliki jpg i TIFF tak samo jak RAW?

  3. #3

    Domyślnie

    A DNG Converter tego nie przemieli ??
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    A DNG Converter tego nie przemieli ??
    A co mi da przeplancowanie pliku na DNG. Nigdy DNG nie używałem.
    NEF do DNG to słyszałem, że takie rzeczy warto robić celem zachowania wszelakich naniesionych zmian.

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    A nie jest tak że w LR mozna otwierać i korygować pliki jpg i TIFF tak samo jak RAW?
    Niby tak, LR nawet pozwala kompresowanego jpg-a ładnie korygować.
    Kilka moich plików z tej realizacji wymaga mocniejszej pracy nad nimi. To ujęcia w światło, albo sceny od dużej rozpiętości tonalnej na wysokich czułościach,w zachodzącym słońcu więc WB też wymaga posiedzenia na nim. To co mogę zrobić na TIFie to za mało się wydaje. Zdjęcia płaskie, bez jaj jak na razie mam
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    W CS5 robimy tak: Open As / zaznaczamy plik TIFF lub JPG a z listy formatow pliku wybieramy Camera Raw a potem klikamy Open i czekamy .. w zaleznosci jaki masz komputer szybki ale nie mniej niz 10-15 sekund . Plik otworzy sie jako "RAW". Pozdro

    [IMG][/IMG]

  6. #6

    Domyślnie

    jak nie robiles rawa to niestety musisz sie pogodzic ze plik nie bedzie "tak razciagliwy" jak nef
    a do korekcji otworzysz (czy raczej zaimportujesz) w LR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    W CS5 robimy tak: Open As / zaznaczamy plik TIFF lub JPG a z listy formatow pliku wybieramy Camera Raw a potem klikamy Open i czekamy .. w zaleznosci jaki masz komputer szybki ale nie mniej niz 10-15 sekund . Plik otworzy sie jako "RAW". Pozdro
    Czyli, że jak, że z TIFa zrobi się NEF na powrót. intrygują wprostce może po prostu otworzy TIFa i tyle.
    Mam tylko CS4 i nie mam moduł Camera Raw ( to się kupuje w Adobe ? )
    Cholercia sporo fajnych zdjęć powaliłem przez ten tifowy zapis. Miejcie się na baczności z tym przyciskiem.

    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Mam tylko CS4 i nie mam moduł Camera Raw ( to się kupuje w Adobe ? )


    Jak to nie masz. Przecież instaluje się razem z PS-em. A otwierałeś kiedyś NEF-a w PS-ie?
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Mam tylko CS4 i nie mam moduł Camera Raw ( to się kupuje w Adobe ? )


    Jak to nie masz. Przecież instaluje się razem z PS-em. A otwierałeś kiedyś NEF-a w PS-ie?
    No mam CS 4 64 bitowy jak głosi komunikat, wersja legalna rzecz jasna. Nigdy nie otwierałem rawów w PSie, kiedyś w C1, a od kilku lat tylko LRa używałem. W PSa używam do dokładnego retuszu i paru innych operacji.
    PSa zanabyłem drogą kupna nie dawno więc gdzie tej Camery Raw szukać ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Otwórz byle jakiego NEF-a w PS-e. Otworzy się w Camera Raw. A jak otworzyć Tifa w CRW to już pisani wcześniej.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •