Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    GF2 do każdej kieszeni nie wejdzie. Przerabiałem ten temat
    NEX plus E16 tym bardziej nie wejdzie a to najmniejsza kombinacja. Manualne faktycznie b. dobrze współpracują z NEX'ami, i można by spokojnie z nimi żyć, ale ... jest małe ale, do spokojnego manualnego ostrzenia LCD wystarcza, niestety do bardziej dynamicznych sytuacji potrzebny jest jednak EVF, a tu Sony wypiął się na starszych użytkowników - EVF nie pasuje do NEX-3/5 i 3C ... Drugie ale, to, jedyne sensowne obiektywy manualne, czyli LM są raczej drogawe ... Wojtki od 1500zl w górę.

    Pod kątem szkieł m4/3 jest nie do pobicia.

    Różnice w matrycach spokojnie można olać, sam robię zdjęcia LX5, NEX-3 i aparatami 4/3 - różnic w praktycznym użytkownianiu nie widać ...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    NEX plus E16 tym bardziej nie wejdzie a to najmniejsza kombinacja. Manualne faktycznie b. dobrze współpracują z NEX'ami, i można by spokojnie z nimi żyć, ale ... jest małe ale, do spokojnego manualnego ostrzenia LCD wystarcza, niestety do bardziej dynamicznych sytuacji potrzebny jest jednak EVF, a tu Sony wypiął się na starszych użytkowników - EVF nie pasuje do NEX-3/5 i 3C ... Drugie ale, to, jedyne sensowne obiektywy manualne, czyli LM są raczej drogawe ... Wojtki od 1500zl w górę.

    Pod kątem szkieł m4/3 jest nie do pobicia.

    Różnice w matrycach spokojnie można olać, sam robię zdjęcia LX5, NEX-3 i aparatami 4/3 - różnic w praktycznym użytkownianiu nie widać ...
    Gdyby była reputacja jak u Olego, dałbym plusa
    Canony PS, Panasonic FZ28, Olympusy E420, E450 + ZD14-54II, Nikon D5000 + 18-105, 35/1,8 + SB-400, powrót na Olimp, PEN E-PL2, E-PL3 + 14-42 + 40-150 + Lumix 20/1.7 + Oly 45/1.8 + FL-36R i teraz E-PL5+12-50+20/1.7+45/1.8+40-150

  3. #13

    Domyślnie

    NEX mozna w tej chwili potraktować jako bardzo dobrą matrycę z odchylanym LCD i niezłym filmowaniem którą można podpiąc pod praktycznie dowolne szkło (chyba jedynie szkła canona robią problem z kontrolą przesłony) i korzystać w MF - z peakingiem działa to całkiem przyzwoicie, ale oczywiście obsługa wszelkich zoomów jest bardziej upierdliwa niż stałek.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    NEX mozna w tej chwili potraktować jako bardzo dobrą matrycę z odchylanym LCD i niezłym filmowaniem którą można podpiąc pod praktycznie dowolne szkło (chyba jedynie szkła canona robią problem z kontrolą przesłony) i korzystać w MF - z peakingiem działa to całkiem przyzwoicie
    To samo przyszło mi do głowy, a że trafiła się okazja, kupiłem nex-3 pod tym kątem.Teraz tylko muszę zrobić rozeznanie wśród obiektywów m42 i minolta md, bo takie przejściówki mam w komplecie.
    A ostrzenie manualne na lcd w bezlusterkowcach to sama przyjemność.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    A ostrzenie manualne na lcd w bezlusterkowcach to sama przyjemność.
    Taaaa ... pod warunkiem, że masz podpięty systemowy obiektyw (czyli taki, który jest rozpoznawany przez body, a dokładnie, że rusza się pierścieniem ostrości) Tyle, że po co wtedy MF

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Taaaa ... pod warunkiem, że masz podpięty systemowy obiektyw (czyli taki, który jest rozpoznawany przez body, a dokładnie, że rusza się pierścieniem ostrości) Tyle, że po co wtedy MF


    E tam. Miałem niesystemowe szkła m42 podpięte pod e-pl1 i ostrzenie na lcd było bardzo fajne. A w nex-ie wyświetlacz jest jeszcze większy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Taaaa ... pod warunkiem, że masz podpięty systemowy obiektyw (czyli taki, który jest rozpoznawany przez body, a dokładnie, że rusza się pierścieniem ostrości) Tyle, że po co wtedy MF
    Że co? Mam przypinałem swoje nikkory do NEX-3, i ostrzenie tym nie sprawiało specjalnych kłopotów. A po ostatnim update softu, kiedy można włączyć zaznaczanie na ekranie ostrych miejsc (podświetlają się ostre krawędzie na jeden z wybranych kolorów) to już w ogóle jest bajka.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    E tam. Miałem niesystemowe szkła m42 podpięte pod e-pl1 i ostrzenie na lcd było bardzo fajne.
    Tak, ale wcześniej musiałeś wcisnąć przycisk do wywołania powiększenia kadru. Z obiektywem systemowym, powiększenie pojawia się po ruszeniu pierścieniem ostrości.
    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    A w nex-ie wyświetlacz jest jeszcze większy.
    W NEX-3 wyświetlacz nie jest większy od wyświetlacza E-PL1 (w trybie robienia fotek) - jest mniejszy. E-PL1 ma 2,7" vs. NEX-3 3" ale przy proporcjach 16:9. Pogląd fotki w NEX-3 jest na fragmencie LCD i przekątna tego podglądu ma mniej niż 2,5"

    Że co? Mam przypinałem swoje nikkory do NEX-3, i ostrzenie tym nie sprawiało specjalnych kłopotów. A po ostatnim update softu, kiedy można włączyć zaznaczanie na ekranie ostrych miejsc (podświetlają się ostre krawędzie na jeden z wybranych kolorów) to już w ogóle jest bajka.
    1. Ja odnosiłem się do bezlustrowców (odpowiedź na post gusi), a nie tylko do NEX.
    2. Czasami nawet w NEX wypada zrobić powiększenie kadru do ostrzenia (bo podświetlenie ostrych krawędzi nie zawsze jest jednoznaczne)- i w przypadku obiektywu systemowego dzieje się to po ruszeniu pierścieniem, mamy wówczas i podświetlenie ostrych krawędzi i powiększenie ... i wtedy jest super (a gdyby jeszcze do tego dodać EVF).

  9. #19

    Domyślnie

    Ale co to za problem wcisnąć przycisk powiększenia?Nie szukajmy problemów tam, gdzie ich nie ma
    Co prawda nex-a będę miał dopiero dzisiaj, ale nawet gdyby przekątna podglądu miała być około 2.5 cala, to czy to jest mało?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    Ale co to za problem wcisnąć przycisk powiększenia?Nie szukajmy problemów tam, gdzie ich nie ma
    Czas, ergonomia ... będziesz miał NEX'a sam zobaczysz czy wciśnięcie przycisku to problem, czy nie
    Cytat Zamieszczone przez gusi Zobacz posta
    Co prawda nex-a będę miał dopiero dzisiaj, ale nawet gdyby przekątna podglądu miała być około 2.5 cala, to czy to jest mało?
    W porównaniu z LCD w LX5 3" (proporcje 3:2) jest to mało, zauważalnie mało, denerwująco mało.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •