Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Wypozyczanie optyki (dla NIKON-a)

    Witam,

    jakie wypozyczalnie obiektywow (dla Nikona ofcorz) polecicie?

    Wygooglowalem kilka:

    fotowypozyczalnia.pl (http://xn--fotowypoyczalnia-wrd.pl/index.php)
    maja glownie dla Canona, troche dla Nikona.

    http://foto-walbrzych.pl/index.html
    niestety tylko Canon

    http://photorent.pl/
    maja niezle ceny - 50 zl (paczka) + 30 zl za dzien - uczciwie.

    Jest oczywiscie tez SIGMA PRO CENTRUM - ale zdzieraja spora kase.

    Co polecicie? http://photorent.pl/ wydaje sie najlepsza wypozyczalnia. Jest cos jeszcze? Jestem z Warszawy i najchetnie odebralbym osobiscie. Wyczytalem "cos" ze w BlueCity jest jakas wypozyczalnia....

    F.

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filter Zobacz posta
    [...]Co polecicie? http://photorent.pl/ wydaje sie najlepsza wypozyczalnia. Jest cos jeszcze? Jestem z Warszawy i najchetnie odebralbym osobiscie. Wyczytalem "cos" ze w BlueCity jest jakas wypozyczalnia....

    F.
    Nasz forumowy kolega

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filter Zobacz posta
    maja niezle ceny - 50 zl (paczka) + 30 zl za dzien - uczciwie.
    Może warto byłoby w takiej sytuacji podawać informacje bardziej ścisłe:
    1) cena 50 zł za paczkę poniżej 30 kg w ogóle nie wygląda na "niezłą", chyba że w obie strony (bo tak właśnie podane jest na wspomnianej stronie);
    2) 30 zł za dobę? cennika na stronie nie widzę, a widoczne tam obiektywy raczej nie należą do najtańszych;
    3) nota bene, owe 30 zł za dobę w tej "najlepszej" wypożyczalni odpowiada w przybliżeniu 89 zł za 3 doby (za obiektyw ze średniej półki) w tej która "zdziera sporą kasę", więc gdzie tu wiarygodność informacji...

    Absolutnie nie jest moim celem reklama bądź antyreklama którejkolwiek z podanych firm, natomiast jeśli dokonujemy takich porównań, proponuję, róbmy to uczciwie...
    Ostatnio edytowane przez Jacenty Z. ; 28-09-2011 o 03:23

  4. #4

    Domyślnie

    Tak zerknąłem co tam mają w ofercie. W zasadzie fotowypożyczalnia.pl to z Nikona nic nie ma. A to co jest w ofercie budzi śmiech. 49 zł za wypożyczenie na 3 dni 18-105? Photorent.pl już ciekawsze rzeczy, ale terminy wszystkie zajęte. Więc nie ma czego pożyczać. Jedyny sensowny wybór z tego to sigma procentrum.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma to zdecydowanie nie jest sensowny wybór, przy kaucjach, które wyznaczyli lepiej wychodzi kupno szkła na allegro, używanie 'za darmo' i sprzedaż po zleceniu... a szkoda, bo szklarnie do wypożyczania mają na prawdę niezłą...

    Sigma to alternatywa tylko dla bardzo 'specyficznych' szkieł (jak 400mm+)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Sigma to zdecydowanie nie jest sensowny wybór, przy kaucjach, które wyznaczyli lepiej wychodzi kupno szkła na allegro, używanie 'za darmo' i sprzedaż po zleceniu... a szkoda, bo szklarnie do wypożyczania mają na prawdę niezłą...
    Okazjonalnie zdarzyło mi się bywać ich klientem i jeżeli chodzi o te kaucje, niestety, Robercie, muszę Ci przyznać rację. Same ceny za wypożyczenie nie zwalają z nóg, ale bieganie w tą i z powrotem z rulonikiem banknotów w zębach jest dość uciążliwe.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja natomiast nie za bardzo rozumiem. O ile mogę zrozumieć "upierdliwosc" w bieganiu ze zwitkiem gotówki, to sensu w narzekaniu, jakoby zwrotna kaucja powodowała nieopłacalność wypożyczenia szkła jakoś nie widzę.
    Chyba, że ma się zamiar szkła nie zwracać to wtedy może się nie opłacać.
    Dlatego podziwiam photorent za chęć zabawy w wypożyczanie drogich szkieł za takie grosze, tym bardziej za tak śmieszna kaucję... Ostatnio się to właśnie zemściło.

    No i jakim niby cudem robertmiernik masz zamiar kupić szkło nowe na all, poużywać i sprzedać bez straty bo jakiś nie ogarniam..?
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 28-09-2011 o 15:02
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    A wypożyczasz nowe i po oddaniu dalej jest nowe, tak?

    Używane szkło w rozsądnej cenie można kupić a później sprzedać w tak samo rozsądnej cenie... (już tak robiłem ;P)

    No i nie mów mi, że to normalne, rozumiem że według Ciebie wypożyczenie auta powinno zaczynać się od pobrania 50-80tys kaucji?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    A wypożyczasz nowe i po oddaniu dalej jest nowe, tak?
    Używane szkło w rozsądnej cenie można kupić a później sprzedać w tak samo rozsądnej cenie... (już tak robiłem ;P)
    Nigdzie nie napisałem, że wypożycza się nowe, nie wiem skąd to pytanie. Oczywiście, że możesz szukać szkła w dobrej cenie, kupić, opłacić przesyłkę, poużywać przez kilka dni na zleceniu po czym wystawić znów, czekać na kupującego, wysyłać i tak w kółko. Dla każdego coś miłego. Ja jednak - jeśli potrzebowałbym szkło na krótkie zlecenie o którym cały czas prawimy - wolałbym zapłacić te kilkadziesiąt złotych, mieć szkło na zaraz i o nic się nie martwić.

    No i nie mów mi, że to normalne, rozumiem że według Ciebie wypożyczenie auta powinno zaczynać się od pobrania 50-80tys kaucji?
    Ale, że niby co jest normalne? Byłem za granicą w paru większych wypożyczalniach - nie ma wybacz, płacisz kaucję w wysokości wartości szkła i hulaj dusza. ZERO kombinatorstwa i złodziejstwa, którego nasz kraj jest pełen.
    Wypożyczenie auta to zgoła inny rynek. Jeśli nie widzisz różnic to sorry, nie mam czasu na tłumaczenia
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    Może warto byłoby w takiej sytuacji podawać informacje bardziej ścisłe:
    1) cena 50 zł za paczkę poniżej 30 kg w ogóle nie wygląda na "niezłą", chyba że w obie strony (bo tak właśnie podane jest na wspomnianej stronie);
    2) 30 zł za dobę? cennika na stronie nie widzę, a widoczne tam obiektywy raczej nie należą do najtańszych;
    3) nota bene, owe 30 zł za dobę w tej "najlepszej" wypożyczalni odpowiada w przybliżeniu 89 zł za 3 doby (za obiektyw ze średniej półki) w tej która "zdziera sporą kasę", więc gdzie tu wiarygodność informacji...

    Absolutnie nie jest moim celem reklama bądź antyreklama którejkolwiek z podanych firm, natomiast jeśli dokonujemy takich porównań, proponuję, róbmy to uczciwie...
    Odnosnie 1 - tak 50 zeta w obie strony (niestety trzeba oddac sprzet ).
    Odnosnie 2 - 30-40 zl za dobe (dla Nikona). Uwazam ze cena jest OK, ale pod warunkiem ze bierze sie na conajmniej 4-5 dni, lub mieszka w Radomiu. Na 1-2 dni sie za bardzo nie oplaca, bo przesylka zjada zysk.
    Odnosnie 3 - nie porownuj kiepskich obiektywow z dobrymi bo to jest bez sensu! Wybierajac Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR II (za ok. 7500 zl( i podobnej klasy SIGME. Roznica dla 3-4 dni jest spora. A dla 5-6 dni jeszcze wieksza. Tak jak pisalem w PhotoRent za bardzo sie nie oplaca na krotki czas, na dluzszy - jak najbardziej.

    Nie wiem co porownac do 70-200 Nikkora, ale masz:

    SIGMA z Sigma Pro Centrum
    100-300/4.0 APO EX DG cena za 3 dni - 239zł kaucja 3800 zł
    120-300/2.8 APO EX DG cena za 3 dni - 359zł kaucja 7900 zł

    Nikkor z Photorent
    Cena wypożyczenia: 50 zl (przesylka) + 120 zl za 3dni, kaucja: 700 zł

    To dla 3 dni, porownaj dla 6 czy 9 dni No i kolejna sprawa - zalozmy ze nie jestes z Warszawy, to do SIGMY dolicz koszt dojazdu do Wawy (z tego co sie orientuje oni nie wysylaja sprzetu, a moze sie myle?).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •