Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    dużo pracy przede mną zarówno w kwestii ogarniania studia jak i późniejszej postprodukcji...
    tomek murański - słyszałem głosy, które mówiły "zrób to", a tak poważnie... zrobiłem tak jak umiałem. wyszło jak wyszło. na przyszłość będę mądrzejszy.
    Redskull - podoba mi się. tylko że tło po prawej stronie głowy przestało być czarne...

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez necrodome Zobacz posta
    Redskull - podoba mi się. tylko że tło po prawej stronie głowy przestało być czarne...
    To masz chyba straaaaasznie jasno monitor ustawiony. Dlatego pewnie Twoje zaprezentowane zdjęcie wydawało Ci się jaśniejsze niż jest w rzeczywistości. Masz też tendencję do przewalania kontrastu, co również sugeruje źle skalibrowany monitor
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    To masz chyba straaaaasznie jasno monitor ustawiony.
    Ja wiem czy tak strasznie? Tam miejscami masz RGB#161614. U mnie to widać, odróżnia się od #000000 w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości

  4. #34

    Domyślnie

    odrazu mowie ze nie czytalem calego topika ale dziwi mnie tlumaczenie: pierwsza wizyta w studio = niedoswietlone zdjecia. Osoba ktora wynajmowala Wam studio nie byla zainteresowana pomoca? W koncu powinno jej zalezec na zadowoleniu klienta. U mnie przy sesjach niekomercyjnych fotograf moze liczyc na bardzo daleko idace doradztwo. Byl nawet taki ktory nie potrafil przyslony zmienic, co nie zmienilo faktu ze wyszedl z poprawnymi technicznie fotkami.
    Studio fotograficzne Photomatic w Białymstoku - zapraszam

  5. #35

    Domyślnie

    uhh, ok.
    moim skromnym zdaniem prawidłowo naświetlone zdjęcie powinno wyglądam mniej-wiecej tak:

    EDIT - GIGANTYCZNY PLIK

    Patrzac na to zdjęcie niestety zauważamy 2 "złe" rzeczy (i pare mniejszych grzechów)
    - Model za blisko czarnego tła. z czarnym papierowym tłem jest tak, ze niestety trzeba sie ładnie odsunać od niego jesli błyskamy w miare na wprost... oczywiście można to ominac iz mniejszyc dystans blyskając 2-3 lampami z softami.
    Można tez ten efekt wykorzystac kreatywnie robiąc kontrę z tyłu + spota na wysokosci głowy... ale to chyba nie zabawa na "pierwsza wizytę w studiu"
    - Przekroczyłeś sobie x-sync. zdjecie jest zrobione przy 1/200s i jak widać twoje lampy/aparat/nadajniki radiowe srednio znoszą ten czas. zdjęcie na dole ma czarny(ciemniejszy) pasek. Zwróc na ten fakt uwage następnym razem.

    z tych mniejszych, brak blendy jakiejs, masz cienie bardzo mocne a twarzy, niezbyt plastyczne, no i obróbka, kontrastem pojechales strasznie...

    Moje rady odnośnie zdjęc dzieci w studiu... cóż własciwie wszytko co napisali koledzy już powyzej,
    -otwórz szkło (zmniejszając moc lamp, mniejszy dyskomfort)
    -odsuń modela od tła
    -pobaw sie troche softboksami, nie wiem jakie masz studio (ile lamp i modyfikatorów dostępnych) ale najpierw się ustaw, np wykorzystujac do tego rodzica, a następnie w przygotowanym srodowisku rób zdjecie dziecku, zeby sie nie znudziło.

    Jesli ktoś uważa, że nie mam pojecia o studiu, to zapewniam ze coś tam w studiu już zdarzało mi się pstryknąc (tak, tło nie jest i nie miało byc smolisto czarne)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-10-2011 o 14:49
    ... i tak was lubie ...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •