Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Fotografia makro

    Dzień dobry
    Potrzebuję pomocy w kwesti fotografi makro. Nie tak dawno temu odkupiłam od kolegi nikona d50 (nei jest to super sprzęt, ale o wiele lepszy od tego czym wcześniej dysponowałam). Zainteresowała mnie fotografia makro, ale na dobry obiektyw na razie mnie nie stać. Postanowiłam więc poczytać tu i tam i doszłam do wniosku, że w mojej sytuacji najbardziej odpowiada mi pierścień odwrotnego mocowania. Zakupiłam więc taki ----> http://allegro.pl/pierscien-odwrotne...819565937.html i zaczęły się schody. Niby pasuje, niby da się go wkręcić do body i do obiektywu, ale aparat nie chce robić zdjęć. Cały czas "miga" mi wartość przesłony, tak jakby "nie widział" obiektywu. Więc mam prośbę, aby ktoś mi wytłumaczył co zrobiłam źle. Może powinnam coś jeszcze dokupić?
    Dodam, że w zestawie do aparatu mam obiektywy:
    nikkor 18- 55mm 1:3.5- 5.6G
    nikkor 55- 200mm 1: 4-5.6G
    i nikkor 55mm 1: 1.8D (ten zakupiłam już sama)

    Ps. jestem bardzo początkującym fotografem makro więc proszę o jasne wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Przestaw aparat w tryb M. Pomiar światła wówczas w D50 nie działa, AF oczywiście nie ma, ale zdjęcia da się robić.

    Skoro masz N50/1.8D to dokup do niego pierścienie ze stykami (najtaniej jest wersja ECO coś koło 180PLN) a wówczas będziesz miała tak pomiar jak i AF (który generalnie w makro jest zbędny, no ale będzie ).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Slabo kolezanka czyta, poniewaz:
    a) bylo o uzywaniu tego typu sprzetu,
    b) odradzano jego zakup i dosc dokladnie pisano dlaczego.

    PS. Kolega adolfik9501 podal najtansze sensowne rozwiazanie, aczkolwiek i z tym mozesz miec problemy, jesli nie poczytasz naprawde.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •