Close

Zobacz wyniki ankiety: Który aparat wybrałbyś w stosunku cena/jakość i ewentualnie design

Głosujących
51. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Samsung Pro 815

    2 3,92%
  • Nikon D70s

    40 78,43%
  • Sony DSC R1

    9 17,65%
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Kurort Adamówek położony w ścisłym rezerwacie puszczy kampinowskiej
    Posty
    40

    Domyślnie Sony DSC-R1/Samsung PRO 815/D70s

    Mam ostatnio dylemat, przymierzam się do zakupu nowego aparatu, ostatnio miałem Olympusa SP-510uz.
    Przez ostatni tydzień byłem zdecydowany na D70s, ale moją uwagę zmąciły te dwa aparaty.

    Za Samsungiem przemawia duży wyraźny wyświetlacz(wiem że lubi prąd zapewne),
    drugi wyświetlacz u góry i obiektyw Schneider-Kreuznach, oczywiście nie wspominając o ogromnym zoomie, 15x czyli odpowiednik 28~ 420mm dla formatu 35mm, rozumiem, że takiego zoomu nie dostane w lustrzance, napewno nie na moim pułapie cenowym. Jest ciężki bo 870g bez baterii, co przemawia za nim, bo ręka trzęsie mi się trzymając d70s z obiektywem , tak duży zoom optyczny jest dla mnie zbawieniem, często chodzie na imprezy sportowe takie jak np. organizuje SSS i bez akredytacji blisko ciekawych zdarzeń czasami trudno się dostać.
    No i cena za Samsunga z lampą, torbą, dobrą kartą o dużej pojemności dodatkową baterią(zamiennik 2100mAh kosztuje 60zł) zapłacę niecałe 3tyś
    Samsung to dla mnie typowy High End, z powodzeniem można się nim lansować, podoba mi się dizajn tego aparatu.
    Nie widziałem tylko jakimi zdjęciami może się pochwalić

    Widziałem już zdjęcia jakie robi R1, ładnie to wygląda.
    Zoom jest dużo mniejszy zaledwie 5x(24-120mm dla formatu 35mm), jeśli chodzi o makro tez wypada słabo, obiektyw Carl-Zeiss, każdy wie.
    W sumie po dłuższym zastanowieniu nie widze zbyt dużej ilości zalet u R1, możliwe, że jest trochę przyciężki, waży ponad kilogram(!), przy ewentualnym upadku to pewnie strzępy z niego zostają, ale to już wymyślam sobie.


    No a Nikon...
    Świetny aparat, ale sam koszt z jednym obiektywem to 2400+lampa SB600 700zł + obiektyw 600zł + bateria 160zł + torba 100zł + karta pamieci 150zł wychodzi koło 4 tyś, jak dla mnie to już sporo.
    Jakby nie patrzeć jest to Nikon, oferuje znakomitą jakość zdjęć, ale już jpg raczej odrazu poprawić...


    Tak się miotam

    Co o tym sądzicie
    Może są tu użytkownicy Sony R1 lub Samsunga Pro 815?
    Chętnie przyjmę fotki z Samsunga!

    Ps. Wiem, ze jesli chodzi o aparat nie powinno sie kierowac wygladam, ale to tez jest dla mnie kryterium, nie chodzi mi bron boze o to zeby pojsc i przyszpanowac(jeszcze sie natne na 1Ds), tylko o estetyke, R1 wydaje mi sie zrobiony bez wiekszego polotu, moze dlatego ze nie mialem go w reku. Po Olympusie mam lekki uraz, kupilem go przez internet i na zywo jest naprawde tragiczny, takze w dotyku, wielkosc przyslowiowo dla mnie nie w dupe ni w oko.
    Ostatnio edytowane przez Master ; 12-02-2007 o 18:47

  2. #2

    Domyślnie

    Szajsung odpada. Sony to aparat świetny do widoczków i portrecików. Do sportu i generalnie tematów, gdzie coś się porusza - nic nie zastąpi Nikona. W zestawie z AF-S VR 70-300 masz po przeliczeniu ogniskową 450mm przy zachowaniu jako-takiej jakości, czego o szajsungu absolutnie nie da się powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 12-02-2007 o 18:53

  3. #3

    Domyślnie

    CZasmi i nikon odstaje od przciwników ale i tak na prostej wychodzi zdecydowanie lepiej
    proste fotki zrobisz wszytkim ale SPORT tylko wyższa półka
    Tylko NIKON

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Kurort Adamówek położony w ścisłym rezerwacie puszczy kampinowskiej
    Posty
    40

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item164140226_nikk..._6g_nikon.html

    O tym mowisz?
    Wiadomo, ze na max zoom nie bede robil fotek do kalendarza pirelli.
    Wiadomo tez, ze caly samsung kosztuje tyle co body
    Czemu Szajsung? Napisz cos wiecej.

  5. #5

    Domyślnie

    Samsung ma matrycę wielkości wrzoda na d... Efektem tego jest kiepski kontrast i potworne szumy. AF w tego typu konstrukcjach jest powolny jak żółw-flegmatyk i jeśli cokolwiek znajduje się w ruchu to stanowi to dla niego olbrzymie wyzwanie. W Sony matryca jest już spora i wsparta przez świetną optykę. Ale AF nadal demonem prędkości nie jest - ergo aparat nie nadaje się do dynamicznych ujęć.
    Nikon ma szybki AF i przy zastosowaniu obiektywów z silnikiem SWM - w porównaniu z Soniaczem i Samsungiem - zapieprza jak błyskawica. Niestety - miałem na myśli zdecydowanie droższy obiektyw - AF-S VR 70-300 kosztuje 2000PLN. Tu jednak nie ma przebacz - względnie dobra teleoptyka jest droga, a naprawdę dobra teleoptyka jest potwornie droga...

  6. #6

    Domyślnie

    Jak do spurtu z tele, to tylko Nikon.
    Jeśli kupisz Nikona, ale nigdy nie dokupisz do niego innych obiektywów i zostaniesz z 1, to lepszym rozwiązaniem (wg mnie) będzie Sony - to taki bardzo fajny aparat spacerowo-wakacyjno-imprezowy. Ma niezłe wykonanie i dobrą jakość zdjęć (no i matryca się nie zabrudzi przy wymianie obiektywów .
    Pozdrawiam
    Tomek
    Puszka, statyw i negatyw - takie kiedyś były czasy, a dziś to same cyfrasy...

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Kurort Adamówek położony w ścisłym rezerwacie puszczy kampinowskiej
    Posty
    40

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, co sadzicie o tych dwoch zdjeciach?
    Jakiej jakosci aparatem zostaly wykonane?
    http://img464.imageshack.us/img464/4...2005095vb2.jpg
    http://img64.imageshack.us/img64/438...2005209mw9.jpg

    R1 imprezowy? czy ja wiem Nie bardzo Chcialbym zobaczyc jakie robi zdjecia, to do mnie najlepiej przemawia, juz szukam po google. Takie gadanie tylko gadaniem, a jak zobacze na wlasne oczy jak robi zdjecia to bede wiedzial, na razie widzialem zdjecia D70s i R1, maja sie czym pochwalic, nawet w porownaniu do mojego bylego Olympusa (ktory stanial w ciagu niecalych dwoch miesiecy 500zl na rynku, naszczescie sprzedalem miesiecznego z hakiem za rozsadne pieniadze...)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Master Zobacz posta
    Powiedzcie mi, co sadzicie o tych dwoch zdjeciach?
    Jakiej jakosci aparatem zostaly wykonane?
    http://img464.imageshack.us/img464/4...2005095vb2.jpg
    http://img64.imageshack.us/img64/438...2005209mw9.jpg

    no raczej nieciekawe. mysle, ze tego typu zdjecia mozna zrobic z powodzeniem nawet komorka

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Kurort Adamówek położony w ścisłym rezerwacie puszczy kampinowskiej
    Posty
    40

    Domyślnie

    Tak tylko chciałem Was sprawdzić , są zrobione badziewnym kompaktem.
    Nabrałem więcej chęci do zakupu R1, w sumie każdy z nich ma wady których nie ma ten drugi.
    Zdjecie w max zoom Samsung:
    http://img66.imageshack.us/img66/796/zoommaxss2.jpg
    Zdjęcie w min zoom:
    http://img66.imageshack.us/img66/894/zoomminnu9.jpg
    Doprawdy jest to imponujące, chociaż szumi jak Bałtyk podczas sztormu
    W R1 najbardziej boli mnie niemożność zrobienia długiej serii zdjęć, a w samsungu brak stabilizacji obrazu, chociaz jest tam jakiś podobny system(?).
    Na fotopolis onanizują się przy Samsungu, nawet bardziej niż przy R1, na benchmark też ładnie pisali, i poparcie zdjęciami też było ładne. Chociaż lustra i tak wychodzą lepiej
    To i tak nie będzie mój ostatni aparat w tym życiu, nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby go zmienić za rok albo i pół.
    Jeszcze mam z miesiąc na decyzje

    Chociaż gdyby miał wydać kasę w tym momencie wybór padłby na Samsung

    Kiedyś jeszcze myślałem o tym
    http://pstryk.pl/opis.php/5602
    Jak wogóle może działać lustrzanka hybrydowa?

  10. #10

    Domyślnie

    Lustrzanka hybrydowa to po prostu marketingowy pic na wode - zadnego lustra nie ma, celownik jest elektroniczny. AF zapewne tez zwalnia... Obiektyw jest fajny no i masz matryce w sensownym rozmiarze. Ale z obserwacji wiem, ze jedno, co hybrydy robia zdecydowanie najlepiej, to zaostrzaja smak na lustrzanke. Wybor nalezy do Ciebie, ale bedziesz jeszcze sobie w brode plul, jak bedziesz sprzedawal taki aparat z duza strata, zeby lustro kupic.
    forum.niekojarze.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •