Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: D7000 + softbox

  1. #1

    Domyślnie D7000 + softbox

    cześć!
    wczoraj próbowałem zrobić zdjęcia nikon d7000 + obiektyw 50 1.4 z lampa softbox [zwylky powerlux] . siedzialem bardzo dlugo nad tym jak ustawić aparat zeby wyszly normalne zdjęcia ale za kazdym razem bylo zle . np na czesci zdjecia bylo dlugie przeswietlenie albo zdjecia bylo bardzo zaszumione. Dodam ,ze na nikonie d40 zdjęcia wychodzą dobrze tak jak powinny. Moze to wina lampy ?
    Bardzo prosze o pomoc jak moglbym ustawic d7000 zeby wszystko dzialało!
    Dzieki serdeczne!

  2. #2

    Domyślnie

    To moze najpierw powiedz jak fotografowales? Jaki program jakie ustawienia itp.
    D300 + D50 + T17-50/2.8 + N50/1.4D + N70-300VR + S8/3.5 Fish + V90/2.5 VMC + SB-800 + ....duzo checi na nauke

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whoismat Zobacz posta
    cześć!
    wczoraj próbowałem zrobić zdjęcia nikon d7000 + obiektyw 50 1.4 z lampa softbox [zwylky powerlux] . siedzialem bardzo dlugo nad tym jak ustawić aparat zeby wyszly normalne zdjęcia ale za kazdym razem bylo zle . np na czesci zdjecia bylo dlugie przeswietlenie albo zdjecia bylo bardzo zaszumione. Dodam ,ze na nikonie d40 zdjęcia wychodzą dobrze tak jak powinny. Moze to wina lampy ?
    Bardzo prosze o pomoc jak moglbym ustawic d7000 zeby wszystko dzialało!
    Dzieki serdeczne!
    1. Tryb - M
    2. czas 1/160
    3. jak nie masz światłomierza to przesłonę dobierasz metodą prób i błędów
    4 co do prześwietleń - jaki soft lub okta?

  4. #4

    Domyślnie

    robilem praktycznie wszystko , na M , na A . ustawialem kazde iso jakie sie dało sprawdzalem kazda przeslone . probwalem na tych samych ktore mialem w d40 ale tez nie wychodzilo (albo wychodzilo niebiesko-przeswietlone). wiem ze to dziwne ale na serio nie wiem czemu tak jest.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whoismat Zobacz posta
    robilem praktycznie wszystko , na M , na A . ustawialem kazde iso jakie sie dało sprawdzalem kazda przeslone . probwalem na tych samych ktore mialem w d40 ale tez nie wychodzilo (albo wychodzilo niebiesko-przeswietlone). wiem ze to dziwne ale na serio nie wiem czemu tak jest.
    a nie pokręciłeś mocy na lampie, może za duża?

  6. #6

    Domyślnie

    Może pokaż przykłady z EXIF?
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #7

    Domyślnie

    Wstaw tutaj te zdjęcia...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Ja po raz pierwszy podłączyłem lampę sb28 oczywiście na manualu, to też miałem w części prześwietlone zdjęcia. Okazało się, że fabrycznie miałem ustawiony czas synchronizacji błysku na 1/250. Po przestawieniu na mniejszy klatka już była doświetlona równomiernie. Ustawienie e1.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cocodrillo ; 22-09-2011 o 20:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •