Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    kamilbe
    Gość

    Domyślnie Sesja na 18 urodziny

    Witajcie
    Znajoma poprosiła mnie żebym w dniu 18 urodzin zabrał ją i solenizantkę na sesję fotograficzną, zdjęcia były by wstawione w antyramę- taki ot prezent.

    I tu pojawia się pewien problem. Chodzi, że tak powiem o tematykę przewodnią. Kiedyś robiłem podobne zdjęcia i było to w stylizacji dzieciństwa (modelki przebrane na kolorowo, smoczki, baloniki itd.). Myślałem, żeby wykorzystać jakoś pobliską kręgielnie lecz oświetlenie jest słabe a moja D90
    + 35 1/8 jest w serwisie ale mam dostęp do alfy 200 + kit (1.tylko czy da rade? czy zdjęcia nie będą rozmyte mimo mocno podbitego ISO, przymkniętej przesłonie na maxa?).

    2. Macie jakieś doświadczenie w robieniu zdjęć na 18 urodziny? Chodzi mi tu o stylizacje. Bo nie chciałbym się powtarzać z "powrotem do dzieciństwa" a jak kręgielnia nie wypali to nie mam pomysłu. Zależy mi żeby nie nawalić bo to naprawdę bardzo bliska znajoma.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    no jak przymkniesz przysłone na maxa na kregielni to i z D3s wyjda rozmazane
    wez dziewczyny w weekend na spacer i tam zrób sesje. ładna pogoda, fajne kolory.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawa prosta - zapytaj czy chce aby to były zdjęcia stylizowane czy woli naturalne, jeśli naturalne, to we wnętrzu czy w plenerze (analogicznie stylizowane).
    Sprawa mniej prosta - jeśli stylizowane, to zaproponuj kilka stylizacji do wyboru (powrót do dzieciństwa możesz jak najbardziej zaproponować) - mniej prosta dlatego, że musisz mieć kilka pomysłów i oprzeć je na tym jak dobrze znasz tą znajomą i jakie możliwości ma sprzęt, którym będziesz dysponować. Dopytaj też o osobowość solenizantki, jeśli jej nie znasz, bo to może ci pomóc w wymyślaniu.
    Moim zdaniem jeśli nie chcesz nawalić, powinieneś dopytać o szczegóły bo brak właściwej komunikacji może nieźle namieszać.
    Pojawiam się i znikam...

  4. #4

    Domyślnie

    A jak coś, to możesz chyba umówić się z nią, że zrobisz jej te zdjęcia, kiedy twój aparat wróci z naprawy?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilbe Zobacz posta
    Witajcie
    Znajoma poprosiła mnie żebym w dniu 18 urodzin zabrał ją i solenizantkę na sesję fotograficzną, zdjęcia były by wstawione w antyramę- taki ot prezent.
    I tu pojawia się pewien problem. Chodzi, że tak powiem o tematykę przewodnią...
    2. Macie jakieś doświadczenie w robieniu zdjęć na 18 urodziny? Chodzi mi tu o stylizacje. Bo nie chciałbym się powtarzać z "powrotem do dzieciństwa" a jak kręgielnia nie wypali to nie mam pomysłu. Zależy mi żeby nie nawalić bo to naprawdę bardzo bliska znajoma.
    Pozdrawiam
    18-tka dla pannicy to wstęp do dorosłości Tutaj raczej każda chciałaby być dopieszczona i poczuć się jak "tap madel" Robiłem coś takiego w studio. Sugestia idzie w kierunku pełnej "obsady": wizażystka, ew. fryzjerka, wymyślić stylizacje /coś na poważnie i dorośle/. Plener i trochę studia. Lampy, blendy itp. Niech dziewczę poczuje się ważne i docenione.
    Postaw na zabawę z pełnym rozmachem i będzie wspaniały prezent.
    Tutaj jest... podpis

  6. #6
    kamilbe
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    no jak przymkniesz przysłone na maxa na kregielni to i z D3s wyjda rozmazane
    chodziło o poruszenie

    Cytat Zamieszczone przez Imago Zobacz posta
    Sprawa mniej prosta - jeśli stylizowane, to zaproponuj kilka stylizacji do wyboru (powrót do dzieciństwa możesz jak najbardziej zaproponować)
    Najgorsze jest to, że to ma być prezent i solenizantka ma mieć "sesję niespodziewankę" a znajoma która mnie poprosiła o zrobienie zdjęć sama dokładnie nie ma wizji....
    Chciałbym stylizowane. Co myślicie o:
    -dziewczyna ubrana tak, że aż ocieka seksem, siedzi w małej ławze z lizakiem/robi balona z gumy a na 2 planie jej znajome ?
    -tutaj pomysł na totalny powrót do młodości: dziewczyna gra w klasy (?) [chyba tak to się zwie: chodzi o to, iż na asfalcie coś jest narysowane i po tym się skacze) albo gra w gumę (?) ?
    -... jakieś sugestie?

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A jak coś, to możesz chyba umówić się z nią, że zrobisz jej te zdjęcia, kiedy twój aparat wróci z naprawy?
    Tak jak wspomniałem to ma być niespodziewanka, a aparat wysłałem dokładnie 3 dni temu a na naprawę chyba mają czas do 14 dniu roboczych ale wiadomo jak to jest w serwisach.... A urodzinki już we wtorek

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Sugestia idzie w kierunku pełnej "obsady": wizażystka, ew. fryzjerka, wymyślić stylizacje /coś na poważnie i dorośle/. Plener i trochę studia. Lampy, blendy itp. Niech dziewczę poczuje się ważne i docenione.
    Postaw na zabawę z pełnym rozmachem i będzie wspaniały prezent.
    Czy na forum/portfolio wstawiałeś zdjęcia z tej sesji? Jak tak to czy mógłbyś podesłać link? Bo z chęcią bym zobaczył.
    Tutaj jest problem taki, iż studia się nie dorobiłem (raczkujący amator ze mnie heh) i nie mam aż tak dobrego kontaktu z fotografikami z mojej mieściny żeby mi udostępnili studio

    Zostaje mi tylko plener.

  7. #7

    Domyślnie

    zawsze możesz zrobic portret z jakimś pojechanym makijażem, może byc nawet portret amerykański, w tło dajesz karton jakieś fajne oświetlenie i jazda, zdjęcie możesz wykonać nawet w pokoju, poniżej akurat portret tradycyjny ale z jednej strony efektowny z drugiej prosty do wykonania, w duzym formacie rooooooobi wrazenie, ten poniżej jest u mnie w rozmiarze 130 cm x 300 cm


    lub coś takiego


  8. #8
    kamilbe
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    jest u mnie w rozmiarze 130 cm x 300 cm
    Przetwornik obrazu w sony a200 (moje zapasowe body) to 10,2 megapiksela co daje wydruk o efektywnej rozdzielczości równej rozmiarom kartki A4 ( 21 na 29,7 cm). Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy przy przy obrazie o wym. 130x300cm nie wystąpi pikseloza?
    Bo jacoslavgth naprawdę Twój pomysł świetnie nadawałby się na prezent

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilbe Zobacz posta
    Przetwornik obrazu w sony a200 (moje zapasowe body) to 10,2 megapiksela co daje wydruk o efektywnej rozdzielczości równej rozmiarom kartki A4 ( 21 na 29,7 cm). Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy przy przy obrazie o wym. 130x300cm nie wystąpi pikseloza?
    Bo jacoslavgth naprawdę Twój pomysł świetnie nadawałby się na prezent
    pierwsze zdjęcie składa sie z 3 ujęć, zdjecia robione d700 12 MP, przy portretach robie normalnie odbitki 100 x 70 cm, robiłem też rollup o wymiarach 200 x 80 cm, nie zauważyłem pikselozy, ale postawić należy na najlepszą jakośc obrazu, jak najniższe ISO oraz dobre szkło. jakiś czas temu robiłem tez fototapetę 250 x 550 - w tym przypadku rzeczywiście obraz był nieco gorszy ale dawał radę, nie wiem jaki obrazek daje alfa ale myślę ze antyrama 100 x 70 cm z małym passe-partout będzie dobrze wyglądała, nie sugeruj się tym co pisze producent o wielkośc wydruku z określonej matrycy

  10. #10

    Domyślnie

    20x30 to ja robiłem z c10d 6mp a widoczki to nawet robiłem 40x60 i pikselozy nie było. Poza tym im większy obraz z tym większej odległości go oglądasz więc spokojnie możesz zmniejszyć rozdzielczość obrazu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •