Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Żurawie

  1. #1

    Domyślnie Żurawie

    Niestety w tym roku pogoda "zawaliła sprawę".Szaro , buro no i ptaki już tuż przed 6.00 odlatywały na żerowiska.
    Wysoki poziom wody spowodował ze nie stały długo i skoro świt odlatywały.
    Udało mi się zrobić dosłownie kilkanaście w miarę do przyjęcia fotek.
    Gdyby nie pożyczony D700 i mozliwość pracy na b.wysokich czułościach nic by z tego nie wyszło.
    Czułości 3200-6400 , czasy 1/5 do 1/20 s przy f-4.Zdjęcia nie odszumiane.
    Obiektyw to AF-S Nikkor 300/4.
    Miałem je bardzo blisko i szkoda że reszta nie zagrała.Poniżej próbka.


  2. #2

    Domyślnie

    Nooo kolego, tak się nie tłumacz - napisz po ludzku - zawaliłem sprawę . Co do zdjęcia - ja bym nie narzekał. Pięć żurawi w jednym miejscu tylko pozazdrościć. Wprawdzie nie widać ,,siatkówki oka" ale zdjęcie bardzo mi się podoba -ma swój klimat. Ja bym ciut wzmocnił tylko saturację na roślinkach które świetnie komponują się z tą grupą ptaszorów. Tomek - bardzo dobre zdjęcie przyrodnicze, klimatyczne z ,,opowieścią" . Taka fotografie bardzo lubię.
    pozdrawiam
    Mariusz
    D3300S, parę N i jestem amatorem
    http://razza.fmix.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Gratuluję, mają klimat. Nie odszumiaj, wyjdą plastikowo a tak mają to coś.
    Nikon D300, D80, F80

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie wyszło, czuć klimat poranka. Gratki i pozdrowienia

  5. #5

    Domyślnie

    Troszkę perspektywa za wysoka, a tak to ok

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za pozytywne komentarze.Najpiękniejsze jest móc patrzeć na spektakl jakim jest jesienne zlotowisko żurawi , foty to tak "przy okazji".
    razza: miałem przed sobą około 50 ptaków ale większość zasłaniały trzciny.Ogólnie jak liczyłem to w tej zatoczce nocowało ok.150 żurawi.
    TMB: perspektywa ciut za wysoka i owszem ale fociłem z przenośnego ukrycia a brzeg trudny i wysoki a zmian w otoczeniu nie mogłem "wprowadzić.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    No rozumiem, rozumiem. Dlatego własnie z tego powodu nie czesto korzystam z namiotu...ktory juz prawie sie rozleciał

  8. #8

    Domyślnie

    Zazdroszczę spotkania. Światełka rzeczywiście zabrakło, ale D700 dal radę. Ciekaw jestem Twoich wrażeń z fotografowania D700 w porównaniu z D300. Pozdrawiam
    Pozdrawiam. Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie

    joksic: "Kiedyś" miałem D700 i jest to świetna maszyna.Teraz korzystam z D300s i jestem zadowolony ale jeśli chodzi o pracę na wysokich czułościach,jakość obrazu (plastyka) to D700 zdecydowanie przeważa.Z kolei w fotografii ptasiej crop x 1.5 w DX to pewnego rodzaju "przewaga" D300s nad D700 itp.itd.
    Wszystko to już było nieraz poruszane na forum.
    D 700 to świetna maszyna i zdecydowanie chciałbym go mieć w swoim plecaku.
    TMB: ja korzystam od kilku lat z namiotu typu dog house sprowadzonego z USA (widoczny w awatarze) i jestem bardzo zadowolony.Sprawdza się w 100%.

  10. #10

    Domyślnie

    Ah zu...ja mam taki za 100 polskich złotych z metką "made in china" Ja osobiście odchodzę od namiotów - bo taniego syfu nie ma sensu kupować, bo się szybko w moich rączkach rozleci a drogie sa nie dla mnie - gdybym miał pozostawić 500zł w terenie na pastwę losu np. przez 2-3 tygodnie (czatując w weekendy), zamartwiałbym się niemiłosiernie. A tak siatka za 80zł (choć na przyszłą wiosnę skuszę się chyba na 4x5 ) i zarówno mam super maskowanie, jak i przenośne -wiec się nie martwię.

    Ps. jak byłem w tym roku na zurawiach, to dwie siatki 3x3 (front i tył) + szkielet z pokryciem naturalnym - gałęzie olszyny + jakieś wierzbowate krzewy i buda zdała testy..
    Ostatnio edytowane przez TMB ; 21-09-2011 o 21:54

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •