Szukaj
Używałem V1 w piątek i w sobotę przy temperaturze -16 ; - 12 stopni, łącznie około 10 godzin. Bateria wytrzymała to dobrze. Oczywiście aparat był chowany do torby. Denerwowało mnie, że przy auto ISO zanim przeskoczy na wyższe to skraca czas do 1/15s. Szkoda, że nie wprowadzono wyboru czasu przy jakim ma przeskakiwać na wyższe ISO. Może naprawią ten błąd przy aktualizacji oprogramowania. Przdałby się programowalny przycisk.
Jakość zdjęć wydaje mi się lepsza niż np. z Olympusa E620 którego kiedyś miałem okazję używać.
Aparat zrobił na mnie dobre wrażenie, lekki, prosty w obsłudze, nierzucający się w oczy i duży plus za baterię.
A to niefart... Zacznę się bać kupić...
FX/DX/CX/www
to z Nikonem jest 1 : 1. Ten poległ, mój śmiga aż miło.![]()
Nikon ogólnie ma z tym problemy - i w DLSR i BLSR
Z tym co opisałeś, czyli nieodpowiednią pracą światłomierza podczas filmowania. Aktualnie w każdym lustrze i bezlusterkowcu Nikona światłomierz podczas filmowania pracuje tak jak przy robieniu zdjęć, czyli zbyt gwałtownie reaguje na nawet delikatne zmiany natężenia światła. No i z tego mamy to "migotanie".
Trzy rozwiązania tego problemu w systemie Nikona -blokować ekspozycję, używać wyłącznie manualnej ekspozycji, lub unikać scen gdzie może dojść do szybkich minimalnych zmian jasności sceny (wystarczy prawie ciągle poruszać aparatem......... i już te zmiany nie są tak bardzo widoczne -ale nadal jest to oczywiście upierdliwe).
Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/
to szkoda już myślałem że znalazłem swojego "kieszonkowca". Jeszcze się łudziłem że może w J2 coś poprawili ale skoro to urok tego systemu to widzę że marne szanse. Oj szkoda
Eeee spokojnie, jeszcze 2 no góra 3 generacje filmującego sprzętu Nikona i w końcu to zauważą i poprawiąBądźmy optymistami.
Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/
Skontaktuj się z nami