Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon TC-201 Teleconverter

    Jeszcze raz witam wszystkich i pytam o TC-201 Teleconverter .
    Do Nikon AF-Nikkor 180 f/2.8 IF-ED czy to optymalny wybor ?
    Wyczytalem zeby w 180mm f/2.8 IF-ED zwiekszyc 2x ogniskowa to tylko z tym?
    I jeszcze jedno ile jest utraty swiatla po zastosowaniu TC-201?
    Z gory dziekuje

    Pozdrawiam Daniel

  2. #2

    Domyślnie

    Bodajże do ogniskowych nie przekraczających 200 mm Nikon zaleca TC201 (może być TC200 - prawie to samo co 201). Oczywiście masz wtedy pełny manual (czyli w D70 przysłona, czas i ostrość - ręcznie, w D2H masz pomiar światła i ręczne ostrzenie). Jest jeszcze znacznie droższy TC20E i TC20E II, ale z wymienionym przez Ciebie szkłem nadal ostrzysz ręcznie. Ogniskowa rośnie około dwukrotnie, tracisz 2 działki przysłony.

  3. #3

    Domyślnie

    OT

    Sorki ale musze cos powiedziec

    Mi ostatnio w serwisie NP powiedzieli, ze z moim obiektywem Nikkor 300/4 IF ED i z D70 bedzie pracowal
    TC-14E (bez II) i bedzie przenosil AF.
    Albo ja czegos nie wiem i ten TC ma przeniesienie ,,srubokreta'' albo oni sie nie znaja

    Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie bajzlu.

    Dany, - napewno chcesz MF konwerter i to w dodatku bez przeniesienia sygnalow elektronicznych?
    Moze lepiej pojsc droga niezaleznych producentow, tamron, kenko ... ?
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo TC14E i E II oraz TC20E i E II obsługują AF z obiektywami AF-S i AF-I czyli wyposażonymi we własny silnik AF.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldus
    Z tego co mi wiadomo TC14E i E II oraz TC20E i E II obsługują AF z obiektywami AF-S i AF-I czyli wyposażonymi we własny silnik AF.
    A no wlasnie - wiec mamy podobna wiedze, a NP?
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba muszą poczytać nasze forum

  7. #7

    Domyślnie

    aldus
    Oczywiście masz wtedy pełny manual (czyli w D70 przysłona, czas i ostrość - ręcznie, w D2H masz pomiar światła i ręczne ostrzenie). Jest jeszcze znacznie droższy TC20E i TC20E II, ale z wymienionym przez Ciebie szkłem nadal ostrzysz ręcznie. Ogniskowa rośnie około dwukrotnie, tracisz 2 działki przysłony.
    Moja wina ale chodzi mi o korpus manualny F80, Co do TC20E i TC20EII w tabeli zgodnosci nikona nie sa przewidziane do tego obiektywu?

    krzysiekk
    TC-14E (bez II) i bedzie przenosil AF.
    Albo ja czegos nie wiem i ten TC ma przeniesienie ,,srubokreta'' albo oni sie nie znaja
    JA tez to slyszalem i tak podobno jest ja sie nie znam wiec zakladam ze maja racje.

    Dany, - napewno chcesz MF konwerter i to w dodatku bez przeniesienia sygnalow elektronicznych?
    Nie ale alternatywa w nikonie jak jest??

    Z tego co mi wiadomo TC14E i E II oraz TC20E i E II obsługują AF z obiektywami AF-S i AF-I czyli wyposażonymi we własny silnik AF.
    OK ale czy wspolpracuja z 180mm?
    i badz tu madry

    Pozdrawiam
    Danyyyyyyy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •