Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: Filtry Brita

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Że filtry mechaniczne zatrzymują tylko zanieczyszczenia mechaniczne to normalne. Ale jeżeli mowa o wodzie przeznaczonej do picia (kranowej) to "groźnych związków chemicznych" tam nie ma, a przynajmniej nie powinno tam być. Inaczej woda nie powinna być dopuszczona do picia.

    Co do filtrów węglowych już pisałem wcześniej, i ponadto dodam, że nadają się do poprawy właściwości, zwłaszcza smakowych, wód pitnych. Na pewno nie zaszkodzą, w przeciwieństwie do odwróconej osmozy.

    Prawdą jest też, że filtry stanowią miejsce rozwoju bakterii, ale właśnie dlatego producenci zalecają ich wymianę co jakiś czas.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebas Zobacz posta
    Prawdą jest też, że filtry stanowią miejsce rozwoju bakterii, ale właśnie dlatego producenci zalecają ich wymianę co jakiś czas.
    No i wlasnie daletego zadalem to pytanie, tez uwazam, ze jest wyrazny powod dla ktorego jest zalecana wymiana takich filtrow co 30 dni.......osobiscie staram sie trzymac tego.

  3. #3

    Domyślnie

    Uzupełniając jeszcze ostatnia wypowiedź; prawdopodobnie producent stosuje jeszcze jakieś substancje, zapobiegające rozwojowi bakterii itp. ale i tak stosowałbym się do zalecanych czasów wymiany.
    Z drugiej strony filtr może wcześniej zużyć się, bo każdy ma określoną pojemność. Tak więc im więcej wody przepuścimy, im wyższe będzie stężenie związków, które chcemy usunąć, tym szybciej filtr się zużyje.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kęty/Diest
    Posty
    165

    Domyślnie

    Ta wymiana filtrów to troszkę wygląda jak wymiana anody magnezowej w zbiornikach ciepłej wody użytkowej. Nie ważne, że anoda nie jest zniszczona przez wodę, musisz kupić nową, inaczej gwarancja idzie w diabły.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titus1 Zobacz posta
    Ta wymiana filtrów to troszkę wygląda jak wymiana anody magnezowej w zbiornikach ciepłej wody użytkowej. Nie ważne, że anoda nie jest zniszczona przez wodę, musisz kupić nową, inaczej gwarancja idzie w diabły.
    Wydaje mi sie, ze to nie jest to samo....

  6. #6

    Domyślnie

    Znalazłem kiedyś tańsze filtry kompatybilne z dzbankami Brita, na których było napisane, że wystarczają na przefiltrowanie ok. 150 litrów wody (nie było zaleceń co do czasu wymiany). Moim zdaniem Brita po prostu zrobiła to co było łatwiejsze i bardziej opłacalne: policzyła średnie zużycie wody w średniej rodzinie i wyszło pewnie ok. (albo maks) 150 litrów na miesiąc. Dlatego do dzbanka wstawili licznik czasu (prosty i tani) zamiast przepływomierza lub czegoś innego, co byłoby mocno skomplikowane. Ale to tylko moje domysły.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konopia Zobacz posta



    Czajnik brita działa jak dzbanek (ten sam filtr) tyle że komora do której trafia przefiltrowana woda wyposażona jest w grzałkę - działa jak normalny czajnik. IMO nie na sensu kupować tego czajnika, dzbanek poręczniejszy, pod warunkiem że nie jest okrągły (szklany) może i szklane (i okrągłe) jest "posh" ale strasznie cieżko z tego nalać wody do szklanki czy gdzie kolwiek.



    Dzbanków są różne kształty i rodzaje (np dzbanek do trzymania na półce w lodówce)

    dzbanek u mnie wytrzymuje góra pół roku, potem się go wyrzuca, robi się "obleśny" - mimo mycia. Do promocyjnych opakowań filtrów dzbanki są dołączane za darmo, więc zawsze zapas dzbanków jest

    Hmmm. Zastanawiam sie jak dzbanek moze być poreczniejszy skoro, jesli dobrze to rozumiem, aby zagotowac odfiltrowana wode trzeba ja z kranu nalac do dzbanka a z dzbanka do czajnika? Nie prosciej jest nalac wode z kranu do czajnika z filtrem pomijajac dzbanek?
    Hehe. Niby proste filtry a chyba czegos nie ogarniam.
    Czy Wy uzywacie wlasnie tych kolorowych dzbankow Brity czy czajnikow z filtrami Brita ??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Hmmm. Zastanawiam sie jak dzbanek moze być poreczniejszy skoro, jesli dobrze to rozumiem, aby zagotowac odfiltrowana wode trzeba ja z kranu nalac do dzbanka a z dzbanka do czajnika? Nie prosciej jest nalac wode z kranu do czajnika z filtrem pomijajac dzbanek?
    Hehe. Niby proste filtry a chyba czegos nie ogarniam.
    Nie ogarniasz Wodę z dzbanka można lać do garnka, szklanki itp. i czajnik nie jest do tego potrzebny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcl Zobacz posta
    Nie ogarniasz Wodę z dzbanka można lać do garnka, szklanki itp. i czajnik nie jest do tego potrzebny.
    Ale mnie intereuje w tym momencie jedynie zagotowanie owej wody. A do tego czajnik moze sie przydac. Stad moje "nie ogarnianie"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Ale mnie intereuje w tym momencie jedynie zagotowanie owej wody. A do tego czajnik moze sie przydac. Stad moje "nie ogarnianie"
    Jeśli masz dzbanek to czajnik tylko dublowałby filtrowanie. A to chyba nie ma sensu
    Pursue happiness with diligence

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •