Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Clarus11
    Gość

    Domyślnie Z Canona na Nikona

    Siema.
    Wyda się wam to pewnie dość dziwne ale chce przesiąść się z systemu Canona na Nikona. Sporo czytałem o puszkach i szkłach nikona. Pewnie powicie że jak "fotografował canonem to powinien wiedzieć jaki zestaw nikona mu się przyda" a na jednak nie wiem, o ile szkła mogą być podobne o tyle Puszki już nie, a zależało by mi żeby mieć dwie, w tym jeden FX na pewno albo dwa FX ale nie wiem jakie... Powiedzcie plizz co byście mi doradzili, fotografuje głownie ludzi, reportaże i śluby.

  2. #2

    Domyślnie

    no jak FX to nie masz za wielkiego wyboru, D700, D3(s) + 24-70 2.8, (70-200 2.8, 14-24 2.8 ) plus jakieś fajne stałeczki typu 85 1.8 (1.4) i jesteś zaopatrzony.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-09-2011 o 01:01

  3. #3
    Clarus11
    Gość

    Domyślnie

    No dobra D700 + D3s czytałem teoretycznie wiem co to potrafi... ale tak w praktyce bardziej. Z canona rezygnuje bo kilka razy mnie zawiódł, i nie chce żeby to się z nikonem powtórzyło.

  4. #4

    Domyślnie

    A czym focisz w Canonie jak można wiedzieć?
    Ostatnio edytowane przez samson09 ; 10-09-2011 o 19:32

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Clarus11 Zobacz posta
    No dobra D700 + D3s czytałem teoretycznie wiem co to potrafi... ale tak w praktyce bardziej. Z canona rezygnuje bo kilka razy mnie zawiódł, i nie chce żeby to się z nikonem powtórzyło.
    co cię zawiodło w canonie? lub inaczej w jaki sposób canon cię zawiódł?
    być może to samo spotka cię w nikonie?
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  6. #6
    Clarus11
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    A czym focisz w Canonie jak można wiedzieć?
    Zawodził szczególnie w deszczu, i przy mrozach typu -10 do -20 nie wiem czy to tylko moje egzemplarze czy nie ale denerwowało mnie to. A co do tego czym to:
    Canon EOS-1D Mark IV + Canon EOS 5D Mark II
    Canon EF 14 mm f/2.8L USM II
    Canon EF 24-70 mm f/2.8L USM
    Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS II USM
    Canon EF 50 mm f/1.4 USM

  7. #7

    Domyślnie

    Oj przy -20 to nie wiem, ale d700 polecam i najlepiej z N24-70 2.8

  8. #8

    Domyślnie

    No, że 5dmk2 zawodził w deszczu, to się nie dziwię

    Imo poczekaj na premiery nowych puszek nikona - może to jeszcze z pół roku potrwać, ale kupując tej klasy sprzęt lepiej poczekać i kupić coś swieżego, zwłaszcza, że nowe modele tuż tuż. Jak możesz to porób jeszcze na Canonie.
    Co do szkieł - kup odpowiedniki w nikonie i będzie zadowolony. Zamiast 14L - N14-24.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-09-2011 o 18:18 Powód: lit.

  9. #9

    Domyślnie

    A jaką dziedziną fotografii się zajmujesz?

  10. #10
    Clarus11
    Gość

    Domyślnie

    No nie mogę za bardzo czekać bo 5D padł na amen znaczy muszę go serwisować, a mam sporo pracy i chce mieć ten sprzęt już. Głownie reportaż i śluby. Możecie mi podać dokładną "listę" puszek i szkieł bardzo bym prosił. Aha jeszcze jedna rzecz, Nikkor 85 1,4G, warto za ponad 5koła?
    Ostatnio edytowane przez Clarus11 ; 10-09-2011 o 20:29

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •