Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Radość obok Wesołej
    Posty
    49

    Domyślnie Rozjasnianie zdjec

    Witam byc moze jest to dosyc infantylne pytanie ale jak w najlepszy sposob zabrac sie za rozjasnianie zdjec.

  2. #2

    Domyślnie

    to zależy - jeśli to nef to możesz próbować korekcję naświetlenia (EV), jeżeli co innego to gamma + krzywe, gamma + poziomy, dużo jest możliwości i zwykle dobiera się odpowiednią metodę w zalezności od zdjęcia i efektu jaki się chce uzyskać
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozzy28 Zobacz posta
    Witam byc moze jest to dosyc infantylne pytanie ale jak w najlepszy sposob zabrac sie za rozjasnianie zdjec.
    jak masz odbitki czarno białe - to wkłada sie do kąpieli osłabiającej.

    a może byś napisał choć na jakim pogramie pracujesz? każdy ma jakieś suwaczki o tego.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-02-2007 o 21:05
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  4. #4
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    A najprościej to program Picassa i suwaczki - załatwią za ciebie wszystko. Do prostych korekcji jpg-ów niezastąpiony.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Radość obok Wesołej
    Posty
    49

    Domyślnie

    hmm rzeczywiscie moja prosba jest dosyc uboga ...pracuje na CS2 i nie sa to niestety NEF-y ale chyba czas sie na nie przezucic .. no i bylbym zapomnial chodzi o fotografie kolorowa ..

    "pracuje na CS2" zeklbym raczkuje ... :/

  6. #6

    Domyślnie

    no to na pewno nie suwakami jasność/kontrast
    ale poziomami (dopasowując histogram) i / lub krzywymi
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    mozna jeszcze na chama powielic warstwe i zmienic tryb mieszania na screen/mnozenie odwrotnosci i stopien rozjasnienia kontrolowac wartością krycia/opacity. ale to raczej dla grubych poprawek i malo zaszumionych fot...

  8. #8

    Domyślnie

    Przy pomocy quick mask (szybkiej maski) możesz łatwo zaznaczyć tylko te fragmenty, które chcesz rozjaśnić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •