Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie windows 7 i problem z profilem kolrow icc - system go resetuje

    Witam. Jak wiadomo po zakupie nalezy wykonac kalibracje wszystkiego co do grafiki. Wiec wykonalem profil magicznego ekranu w samsungu rf511 ktory byl tak rozkalibrowany ze rece opadaja. Xray plus 1d szok co wyszlo ale pominmy to. Zaladowalem do systemu profil. Po zamknieciu klapki i jej podniesieniu co? wczytal sie oryginalny profil :/ przestawilem wszystko co sie da i gdzie sie da jako domyslne ustawiajac profil wygenerowany przez 1d... jakies bugi byly o ktorych wyczytalem w necie wiec tamta metoda to zastosowalem i gdy juz sie cieszylem ze to dzila nie... profil wczytywany to oryginalny pomimo tego ze w systemie widnieje jako ustawiony moj profil :/

    chcialem usunac profil sRGB color porfil (to chyba ten oryginalny) nie da sie tego zrobic jednak po zmianie uprawnien itd udalo sie... system jednak znajduje go chyba gdzie indziej... szlag mnie juz trafia wiec prosze o pomoc !! wlacze gre wyjde z niej i znowu to samo :/ a na ten ekran przed kalibracja nie da sie patrzec...
    D700, 17-35, 24-70, 70-200, SB-900...
    facebook.com/bartosz.olejnik.fotografia

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj założyć temat na jakimś portalu informatycznym może tam dostaniesz informacje o problemie. ewentualnie jak do poniedziałku nie znajdziesz rozwiązania to przejdę się do informatyków u mnie w firmie i podpytam się ich.

    Choć przychodzi mi rozwiązanie na szybkiego. Zobacz w opcjach systemu czy masz włączone przywracanie systemu - wyłącz to i zobacz ponownie co bedzie się działo. Kolejną opcją może być po wgraniu nowego profilu i wyłączeniu tamtej opcji zrób kopię systemu. Ale to moje przemyślenia tylko.

    Pozdrawiam i powodzenia.
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Nie stety to nie pomaga... szukalem duzo i jedyne co przychodzi mi do glowy ze wina lezy po stronie control paneli kart graficznych... najprawdodpobniej bede musial recznie zmieniac krzywe w ich ustawieniach, badz usunac kontrol panele zostawiajac same stery. W kazdym razie moze sie to komus przyda (i mi takze) wiec dojdzmy o co w tym windows 7 chodzi...
    D700, 17-35, 24-70, 70-200, SB-900...
    facebook.com/bartosz.olejnik.fotografia

  4. #4

    Domyślnie

    Podobna sytuacja jest w Viście - odpalam system i wszystko jest ok do momentu np. włączenia się wygaszacza lub uruchomienia dowolnej aplikacji z panelu starowania odwołującej się do zabezpieczeń modyfikacji systemu. Wówczas profil barwny resetuje się do wartości przypadkowych... Zadałem pytanie na forum technicznym Microsoftu i czekam na odpowiedź. Jak coś napiszą (podobno w ciągu trezch dni roboczych), to dam znać.

  5. #5

    Domyślnie

    Temat stary jak Vista Mam to samo, ale nauczyłem się z tym żyć. Proponuję zapoznać się z LUT Manager, nie rozwiązuje może problemu, ale ułatwia życie.
    Pierwszy z brzegu link: http://www.slagermanphoto.com/2009/0...or-management/
    pozdrawiam
    Artur

  6. #6

    Domyślnie

    i to jest jedyny sposob? nie mozna nie wiem odnalezc tego oryginalnego profilu w icm przekonwertowac swoj wlasny z icc do icm i podmienic je? probowalem podmienic nazwami na icc ale to nie dziala :/ boze przesiadka z maca chyba nie byla najlepszym wyjsciem... cos mi sie zdaje ze bedzie trzeba skalibrowac ten ekran na sterownikach grafiki moze wtedy nie bedzie sie wykrzaczal jednak dokladnosc kalibracji w karcie intela jest tragicznie mala :/ w nvidia jest znaczenie lepiej lecz system dzila mi na intelu a gefroce startuje dopiero po odpaleniu gry :/

    sa jakies inne sposoby?
    D700, 17-35, 24-70, 70-200, SB-900...
    facebook.com/bartosz.olejnik.fotografia

  7. #7

    Domyślnie

    Problem mega wk...urzający. U mnie pomogło wyłączenie w autostarcie wszystkich (3 szt.) elementów "Intel Common User Interface" (panel sterujący grafiką Intela, mam grafikę zintegrowaną w procesorze i5).

    aha, dodatkowo zastosowałem się do tego opisu:
    http://www.slagermanphoto.com/2010/0...ment-solution/
    Ostatnio edytowane przez dpl ; 24-11-2011 o 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •