Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: fotobanki

  1. #1

    Domyślnie fotobanki

    Pewnie był już poruszany temat (nie znalazłem z braku czasu) banków na zdjęcia.
    Ja znalazłem taką obudowę http://fenn.pl/product_info.php?products_id=2033 (dysk trzeba dokupić).
    Co sądzicie o niej?
    Jakie są Waszze doświadczenia z takimi urządzeniami i co proponujecie (urzytkujecie) sami?
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  2. #2

    Domyślnie

    fakt był poruszany a to wygląda na całkiem nie drogie maleństwo bo ok 250 więcej kosztuje podobne tylko z wmątowanym czytnikiem kart CF i innych - drogi gadzet bo sam czytnik USB do CF to zdecydowanie mniej niż 100

    pozdrawiam

    [ Dodano: Czw 02 Cze, 2005 ]
    zobacz tu

    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13897

    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18555

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Używam takiego Fotobanku (Apacer 211) z dyskiem Samsunga 40GB
    Pomijając zasilacz, który padł przy pierwszym ładowaniu (2 tygodnie reklamacji w FENN-ie) - wszystko jest Ok . jedyny mankament to dosc małe literki na wyświetlaczu (oczy już nie te) i brak wskaźnika postepu kopiowania. jedynie napis BACKUP i migająca lampka w aparacie. Do zalet zaliczyłbym szybość kopiowania bezpośrednio z aparatu. Kabel w komplecie pasuje w dwie strony (tz. D70 i dysk-USB) Ogólnie lepsze to niż karta 1GB, a cena podobna
    pozdr.
    D70 18-70 SB600 CF512 FotoBank Apacer CD211/40GB

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie.
    Zakupiłem taki zestaw CD211 i 40GB.
    Śmiga jak trzeba. Nie mam żadnych problemów - jak na razie
    Po dłuższym użytkowaniu opiszę jak się sprawuje na codzień.
    Zapuściłem od razu nowy firmware.
    Nie było w spisie urzędzeń kompatybilnych D70, ale działa.
    Jest dość szybki i zajmuje mniej miejsca niż 40 kart i jest od nich znaaacznie tańszy.
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  6. #6

    Domyślnie

    fotobank podpinasz pod D przez USB i aparat zapisuje fotki odrazu w banku???

  7. #7

    Domyślnie

    no tak nie próbowaem, choćmożna to coś podpiąćdo kamery cyfrowej i zapisuje w czasie rzeczywistym. Z D nie próbowałem, bo byłoby to nie wygodne
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    własnie tak robie, Apacer widzi aparat.
    Podpinam fotobank kablem do D70 (USB) i naciskam klawisz OK
    Bank zakłada nowy folder na dysku i zapisuje wszystkie foty z karty.
    Mam też mały czytnik, jeśli potrzebuje szybko wymienić karte,
    ale z czytnika jest wolniej.
    Po kopiowanu na wyświetlaczu można zobaczyć zawartość, ilość, wagę w MB itp.
    pozdrowienia
    D70 18-70 SB600 CF512 FotoBank Apacer CD211/40GB

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosma
    Witam
    własnie tak robie, Apacer widzi aparat.
    Podpinam fotobank kablem do D70 (USB) i naciskam klawisz OK
    Bank zakłada nowy folder na dysku i zapisuje wszystkie foty z karty.
    Mam też mały czytnik, jeśli potrzebuje szybko wymienić karte,
    ale z czytnika jest wolniej.
    Po kopiowanu na wyświetlaczu można zobaczyć zawartość, ilość, wagę w MB itp.
    pozdrowienia
    Nie zrozumieliśmy sie.
    Ja też tak robię, Myślałem, że piszesz o tym, że Apacer jest podpięty do aparatu w czasie robienia zdjęc i zapisuje je nie na karcie pamieci, lecz na dysku - ale to nie możliwe

    Sprawdałem prędkość kopiowania z karty na Apacera - ok 8 minut z karty 512 MB Kingstona Spida.
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  10. #10

    Domyślnie

    no Tak
    ale powiem ze nie próbowałem psrtykać prosto na foto bank
    trzebaby chyba cały czas naciskać (OK)
    D70 18-70 SB600 CF512 FotoBank Apacer CD211/40GB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •