Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Exclamation Nikon D40 i battery grip

    Witam, jestem przed zakupem gripa, w kwocie max 100 zł. Upatrzyłem sobie na allegro pewną aukcję, ale piszę do was w kilkoma pytaniami, czy jak założę grip który jest na tej aukcji (link) to muszę wsadzać dwa akumulatory czy może być jeden? To jest jedno pytanie a drugie to czy ten produkt który jest w w/w aukcji jest dosyć dobrej jakości jak na tą cenę?

  2. #2

    Domyślnie

    bateria w gripie moze byc jedna
    a tanich zamiennikow poszukaj na amazonie
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #3

    Domyślnie

    Mam tylko pytanie czy wiesz na jakiej zasadzie działają gripy do d40 itp? Pamiętam że jak ja się dowiedziałem to mi się odechciało go kupować.

    Z tego co piszesz to nie chodzi o wydłużenie czasu pracy (bo to nawet chyba nie jest potrzebne, mój czteroletni akku wytrzymuje ok 600-1000 klatek z d40), a nie wiem czy wiesz ale żeby używać spustu na gripie musisz wprowadzić aparat w tryb wyzwalania pilotem.

    No chyba że po prostu chodzi o tuning optyczny body.
    Pozdrawiam:
    tatusiek

  4. #4

    Domyślnie

    za 100 zł nie możesz się spodziewać fajerwerków ale myślę, że będziesz zadowolony. Ergonomia Twojego body bardzo się poprawi
    NIKON

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tatusiek Zobacz posta
    Mam tylko pytanie czy wiesz na jakiej zasadzie działają gripy do d40 itp? Pamiętam że jak ja się dowiedziałem to mi się odechciało go kupować.

    Z tego co piszesz to nie chodzi o wydłużenie czasu pracy (bo to nawet chyba nie jest potrzebne, mój czteroletni akku wytrzymuje ok 600-1000 klatek z d40), a nie wiem czy wiesz ale żeby używać spustu na gripie musisz wprowadzić aparat w tryb wyzwalania pilotem.

    No chyba że po prostu chodzi o tuning optyczny body.
    przede wszystkim chodzi mi właśnie o tuning ale zależy mi też na wygodniejszym robieniu zdjęć pionowych..

    nie rozumiem jednak jak to trzeba wprowadzać aparat w trym wyzwalania pilotem. tzn żeby zrobić zdjęcie normalnym spustem muszę go ustawić na normalny a żeby gripem to muszę znów przestawiać na wyzwalania pilotem?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilus67 Zobacz posta
    nie rozumiem jednak jak to trzeba wprowadzać aparat w trym wyzwalania pilotem. tzn żeby zrobić zdjęcie normalnym spustem muszę go ustawić na normalny a żeby gripem to muszę znów przestawiać na wyzwalania pilotem?
    Dokładnie tak. Spust w tym gripie, nie zadziała, jak ten w body. Jedynie po ustawieniu trybu "pilot", mozesz robic zdjecia, spustem "gripowym" w pionie. Ale to jedyna niedogodność, tego wynalazku. Ogólnie bradzo poprawia ergonomie uchwytu aparatu. Sam taki stosowałem z D40, i naprawde od razu poczujesz róznice, wiec warto zainwestowac te pare złociszy.
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •